OVERALL FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 167 JENNIFER LESSER 6:01 1:31 0:30 44:46.90 20.1 0:34 24:24 7:51 1:16:13.09
2. 183 LYNN BARLIK 8:08 2:02 0:57 43:14.55 20.8 0:47 24:28 7:53 1:17:32.79
3. 224 LISA HARRIS 7:12 1:48 0:50 46:16.85 19.4 0:51 24:21 7:50 1:19:28.99
MASTERS FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 171 CATHERINE MEIHOFER 6:07 1:32 0:49 46:57.50 19.2 0:50 24:51 8:00 1:19:33.24
2. 222 ALY NUSSEAR 8:20 2:05 0:43 46:55.55 19.2 0:46 25:58 8:22 1:22:42.04
3. 170 LEAH KADETZ 8:35 2:09 0:52 48:26.45 18.6 0:47 26:44 8:37 1:25:21.64
FEMALE AGE GROUP RESULTS
2015 Crow's Lake Triathlon
Crow's Lake, Jefferson, GA 07/26/2015
Directed by: Georgia Multisports
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under ** NONE **
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 144 ISABEL WICKLIFFE 10:36 2:39 2:08 1:17:04.50 11.7 0:53 36:57 11:54 2:07:36.39
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 147 CECELIA LEE 11:19 2:50 1:43 1:00:27.35 14.9 0:50 27:33 8:52 1:41:49.72
2. 9 BRITTANY WILSON 13:03 3:16 2:04 58:23.75 15.4 1:25 27:52 8:58 1:42:45.34
3. 148 AMY SIRIZI 10:59 2:45 3:11 1:21:33.25 11.0 1:41 44:09 14:13 2:21:31.14
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 149 MOIRE YUE 6:08 1:32 1:26 53:24.30 16.9 1:50 24:52 8:01 1:27:38.24
2. 151 STEPHANIE LIEVENSE 8:27 2:07 1:59 56:07.55 16.0 1:12 26:33 8:33 1:34:16.29
3. 153 TARYN GILBERT 8:36 2:09 1:02 55:27.90 16.2 1:04 29:46 9:35 1:35:53.64
4. 142 JESSICA SHAHPAR 8:43 2:11 1:35 57:54.15 15.5 1:57 28:45 9:16 1:38:51.89
5. 150 OLIVIA TAYLOR 10:14 2:34 2:21 57:45.55 15.6 1:09 30:00 9:40 1:41:28.14
6. 152 JESSICA RUSSELL 9:52 2:28 2:12 58:44.20 15.3 1:01 42:32 13:42 1:54:18.44
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 160 CARRIE GIORDANO 7:57 2:00 1:09 48:54.95 18.4 1:31 25:47 8:18 1:25:16.14
2. 155 BRITTANY O'CONNELL 8:27 2:07 2:25 55:55.15 16.1 1:01 34:20 11:03 1:42:05.99
3. 154 CHARITY MAYES 9:37 2:25 1:08 56:22.10 16.0 0:49 34:46 11:12 1:42:40.54
4. 158 DENISE BOLDEA 9:18 2:20 1:04 58:58.75 15.3 2:03 34:45 11:11 1:46:06.84
5. 156 KATHERINE EVANS 10:43 2:41 2:05 1:02:13.05 14.5 0:38 33:35 10:49 1:49:12.34
6. 157 ALISON ULINO 12:43 3:11 2:06 1:10:31.80 12.8 0:53 40:44 13:07 2:06:55.24
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 166 KELLY WIEDOWER 6:58 1:45 1:21 47:46.80 18.8 0:34 24:08 7:46 1:20:45.94
2. 163 NATALIE WALLER 9:06 2:17 2:00 53:54.70 16.7 0:52 27:33 8:52 1:33:24.84
3. 165 FRANCES SMITH 9:02 2:16 1:10 54:10.55 16.6 1:10 30:05 9:41 1:35:34.59
4. 164 KEIKO HIROSE 8:37 2:10 1:42 1:03:54.75 14.1 1:51 25:02 8:04 1:41:04.74
5. 161 ELIZABETH WALLS 9:23 2:21 1:06 56:04.50 16.0 1:00 34:17 11:03 1:41:48.84
6. 162 TINA BALLON 12:09 3:03 1:02 53:32.60 16.8 0:47 34:39 11:10 1:42:08.44
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 175 MAMI FONDU 8:39 2:10 1:37 50:18.30 17.9 0:57 30:42 9:53 1:32:10.49
2. 177 KRISTINE SMITH 11:38 2:55 2:08 54:08.55 16.6 1:17 25:49 8:19 1:34:57.89
3. 179 JACQUELINE LEDOUX 13:50 3:28 3:09 49:48.95 18.1 1:25 28:31 9:11 1:36:42.59
4. 168 CHERYLE TAPP 9:44 2:26 1:21 51:07.70 17.6 1:23 33:32 10:48 1:37:06.24
5. 169 STEPHANIE HUDSON 9:12 2:18 1:15 53:06.30 16.9 0:59 35:50 11:32 1:40:20.74
6. 176 RACHEL SCHMALZ 12:34 3:09 2:18 57:50.85 15.6 1:14 32:37 10:30 1:46:31.84
7. 178 HEATHER WILSEY 18:09 4:33 2:04 1:00:39.75 14.8 0:54 33:46 10:52 1:55:30.94
8. 173 LAURA DICKSON 13:52 3:28 2:10 1:06:05.85 13.6 0:48 43:08 13:53 2:06:02.69
9. 172 CARMEN GUEVARA 22:17 5:35 4:06 1:15:22.00 11.9 1:16 38:31 12:24 2:21:30.09
10. 174 TAMMY BAILEY 11:52 2:58 3:02 1:36:50.45 9.3 1:39 44:59 14:29 2:38:21.54
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 185 BECKY THOMPSON 9:43 2:26 1:02 54:58.85 16.4 0:36 26:05 8:24 1:32:23.54
2. 186 KIMBERLY WILEY 8:34 2:09 1:05 52:58.80 17.0 1:28 34:49 11:13 1:38:52.99
3. 180 ROSA MARIA CABRERA 11:49 2:58 0:34 51:51.75 17.4 0:51 33:58 10:56 1:39:02.29
4. 188 RHONDA FRANCO 11:55 2:59 1:01 54:48.85 16.4 1:34 34:14 11:01 1:43:30.94
5. 218 SARAH TYNES 12:08 3:02 2:07 56:39.65 15.9 1:11 32:50 10:34 1:44:53.44
6. 182 MOLLY BELLER 10:53 2:44 1:34 59:52.45 15.0 0:31 36:31 11:46 1:49:19.79
7. 187 WHITNEY FRANK 9:47 2:27 3:36 1:03:52.70 14.1 1:45 37:59 12:14 1:56:57.69
8. 181 TRACY WILD 12:22 3:06 5:28 1:20:42.15 11.2 4:41 33:25 10:46 2:00 2:18:35.99
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 196 SUDIE TESZLER 9:37 2:25 1:12 48:46.35 18.5 1:17 31:36 10:11 1:32:27.89
2. 192 DIANE DAVIS 12:17 3:05 2:05 51:15.70 17.6 1:35 29:13 9:24 1:36:23.24
3. 197 BARBARA MITCHELL 9:18 2:20 2:00 58:24.40 15.4 2:01 30:03 9:41 1:41:44.54
4. 190 KELLI SELMAN 10:32 2:38 1:17 56:14.85 16.0 1:00 34:53 11:14 1:43:55.04
5. 195 JAMIE MILES 9:30 2:23 1:26 59:56.40 15.0 1:57 38:19 12:20 1:51:06.69
6. 194 MARIANNE VALENTINE 15:23 3:51 3:49 1:11:59.40 12.5 4:18 53:47 17:19 2:29:15.39
7. 193 FRANCOISE LAMA-SOLET 12:06 3:02 2:17 1:37:09.65 9.3 1:37 48:43 15:41 2:41:49.74
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 199 PATTIE WHEELER 8:51 2:13 1:05 51:58.20 17.3 0:53 30:16 9:45 1:33:00.69
2. 225 LUCINDA MITCHELL 8:36 2:09 1:55 1:00:35.75 14.9 1:59 34:33 11:08 1:47:37.14
3. 198 TRACY WYRICK 12:29 3:08 1:23 1:06:46.85 13.5 0:41 43:39 14:03 2:04:58.04
4. 200 DEBORAH BARONE 17:22 4:21 5:11 1:36:09.40 9.4 1:09 1:05:47 21:11 3:05:35.52
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 202 RHONDA EVANS 10:22 2:36 1:51 1:01:38.20 14.6 1:18 41:05 13:14 1:56:12.19
2. 203 JANE GREGG 13:20 3:20 1:45 1:07:00.75 13.4 0:56 36:26 11:44 1:59:25.94
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69 ** NONE **
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over ** NONE **
OVERALL MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 223 JOHN GEDNEY 5:23 1:21 0:25 39:07.80 23.0 0:30 21:06 6:48 1:06:29.16
2. 72 MARK MACLACHLAN 6:39 1:40 0:40 38:11.45 23.6 0:30 23:06 7:26 1:09:04.31
3. 103 KEITH MARSHALL 7:32 1:53 0:23 41:23.35 21.7 0:30 20:40 6:39 1:10:26.64
MASTERS MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 66 CHRIS MOSS 7:13 1:49 0:36 42:03.80 21.4 0:33 22:57 7:24 1:13:21.26
2. 59 JASON ROSS 8:00 2:00 0:24 41:50.45 21.5 0:27 22:32 7:16 2:00 1:15:11.86
3. 108 DAN FITZSIMONS 6:53 1:44 1:01 42:54.50 21.0 0:49 25:42 8:17 1:17:17.39
MALE AGE GROUP RESULTS
2015 Crow's Lake Triathlon
Crow's Lake, Jefferson, GA 07/26/2015
Directed by: Georgia Multisports
MALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1 GUILLAUME LAMA-SOLET 9:14 2:19 0:30 1:41:53.50 8.8 DNF
MALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 2 CLAY PENDER 9:49 2:28 1:25 59:08.55 15.2 0:48 23:19 7:31 1:34:28.21
2. 3 RICHARD WICKLIFFE 12:26 3:07 1:16 1:18:36.05 11.5 1:35 35:29 11:26 2:09:20.41
MALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 7 ZACK CARLTON 6:39 1:40 1:10 42:18.50 21.3 1:29 22:02 7:06 1:13:36.56
2. 5 RYAN CRAWFORD 6:58 1:45 0:27 43:21.05 20.8 0:36 22:59 7:24 1:14:19.16
3. 6 SAM HENDRICKS 6:10 1:33 0:34 47:33.85 18.9 0:29 23:30 7:34 1:18:13.96
4. 10 MATTHEW O'DONNELL 7:13 1:49 0:43 46:54.70 19.2 0:45 24:19 7:50 1:19:52.76
5. 226 JOSEPH CHAMPAIGN 11:37 2:55 2:44 57:53.80 15.5 1:28 29:00 9:20 1:42:40.51
6. 12 GOUTHAM VENNAPUSA 11:21 2:51 1:42 1:03:55.85 14.1 0:59 33:38 10:50 1:51:34.06
7. 14 JOE WOLFF 10:15 2:34 1:45 1:13:42.35 12.2 0:47 27:29 8:51 1:53:57.71
MALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 16 COLTON WHITE 7:50 1:58 0:49 54:17.35 16.6 1:23 25:55 8:21 1:30:11.61
2. 17 DANIEL KOLB 9:00 2:15 1:23 1:03:01.75 14.3 0:36 29:31 9:30 1:43:29.21
MALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 31 MATT REESE 7:09 1:48 0:52 43:50.35 20.5 0:50 23:21 7:31 1:16:00.66
2. 25 JUSTIN WOOD 7:32 1:53 1:33 46:24.70 19.4 1:26 21:26 6:54 1:18:20.31
3. 29 BEN CHOPRA 6:47 1:42 0:40 46:20.90 19.4 0:44 24:32 7:54 1:19:02.81
4. 27 MATT JAEH 8:26 2:07 0:50 44:05.45 20.4 0:57 26:00 8:23 1:20:16.81
5. 219 LUIS O CONNELL 8:12 2:03 0:47 51:28.30 17.5 0:59 22:26 7:14 1:23:50.16
6. 24 DANNY PUCKETT 7:59 2:00 0:59 48:17.60 18.6 0:50 26:57 8:41 1:25:00.81
7. 23 DOUG LOVE 8:17 2:05 1:02 50:29.25 17.8 0:26 28:35 9:12 1:28:47.06
8. 30 DAVID STORMO 9:21 2:21 1:26 50:08.55 17.9 1:19 27:01 8:42 1:29:12.91
9. 28 QUINTUS COLBERT 9:47 2:27 1:04 50:30.90 17.8 0:35 28:27 9:10 1:30:21.66
10. 21 JUAN O'CONNELL 9:26 2:22 0:44 52:30.75 17.1 0:47 28:49 9:17 1:32:13.71
11. 20 DAVID EVANS 8:03 2:01 1:28 50:28.15 17.8 0:53 34:31 11:07 1:35:20.91
12. 19 ALAN POPE 7:38 1:55 1:08 53:30.30 16.8 1:52 33:19 10:44 1:37:25.11
13. 22 DAVID HUMPHREY 11:19 2:50 2:10 59:46.70 15.1 1:25 35:24 11:24 1:50:02.41
14. 26 JASON SMITH 11:52 2:58 2:06 1:03:05.15 14.3 1:15 34:08 11:00 1:52:25.26
MALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 46 FRANK GREGALIT 7:31 1:53 0:31 42:35.70 21.1 0:41 23:07 7:27 1:14:23.56
2. 40 NATHAN BATT 8:18 2:05 0:24 42:40.80 21.1 0:35 21:19 6:52 2:00 1:15:14.31
3. 34 JEFF GLASS 7:24 1:51 0:57 45:31.60 19.8 1:05 23:36 7:36 1:18:32.43
4. 33 MICHAEL GLASS 6:16 1:34 0:50 45:07.00 19.9 0:47 25:36 8:15 1:18:34.26
5. 49 BRAD SHEPHERD 7:04 1:46 1:03 46:49.60 19.2 0:48 24:26 7:52 1:20:08.16
6. 87 ROGER WILHELM 9:03 2:16 1:18 47:14.20 19.1 1:13 22:54 7:23 1:21:39.61
7. 44 PAUL NESMITH 8:05 2:02 0:43 47:15.40 19.0 0:59 25:02 8:04 1:22:01.46
8. 38 WILLIAM STEVENSON 7:49 1:58 2:12 46:19.00 19.4 1:12 24:51 8:00 1:22:21.51
9. 53 JUSTIN WIDENER 8:30 2:08 1:28 50:10.40 17.9 1:05 23:23 7:32 1:24:34.46
10. 32 MAURICIO OCONNELL 9:42 2:26 0:44 49:46.35 18.1 0:36 22:59 7:24 2:00 1:25:46.21
11. 43 ALONSO HARO 10:06 2:32 0:44 45:32.60 19.8 0:37 29:34 9:31 1:26:30.76
12. 39 BILL HALSTEAD 8:36 2:09 1:09 50:01.60 18.0 1:08 25:43 8:17 1:26:35.56
13. 42 BRYAN WELLS 6:28 1:37 1:01 51:57.95 17.3 0:44 28:48 9:17 1:28:58.01
14. 36 JOSHUA SKLARE 9:19 2:20 2:43 55:27.85 16.2 2:05 30:07 9:42 1:39:40.01
15. 221 ALIN CRUCEANU 10:14 2:34 2:19 56:29.45 15.9 1:27 30:06 9:42 1:40:32.86
16. 45 JEREMIAH EYE 13:06 3:17 3:45 1:01:16.70 14.7 0:37 23:13 7:29 1:41:55.36
17. 56 WILLIAM JONES 11:17 2:50 2:47 58:37.30 15.4 2:10 29:41 9:34 1:44:31.06
18. 55 KEVIN CONDON 12:44 3:11 3:36 59:00.35 15.3 3:12 31:37 10:11 1:50:07.71
19. 54 BLANE WAUGH 13:12 3:18 3:58 1:04:15.80 14.0 1:28 28:42 9:15 1:51:34.11
20. 50 JEFF SNOWDEN 9:49 2:28 1:58 1:00:55.40 14.8 2:22 40:16 12:58 1:55:18.96
21. 52 DAVID FERNANDEZ 11:22 2:51 4:39 57:48.50 15.6 3:07 39:14 12:38 2:00 1:58:09.31
22. 37 ADAM MARLER 12:16 3:04 3:10 1:03:47.30 14.1 2:22 40:45 13:07 2:02:18.31
23. 48 CHAD SAULS 11:47 2:57 4:48 1:28:49.35 10.1 2:36 37:02 11:56 2:00 2:27:00.51
MALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 75 DUSTIN PERDUE 9:04 2:16 0:58 44:59.10 20.0 0:41 21:46 7:01 1:17:26.36
2. 61 OGUZ ERIBAC 7:02 1:46 0:22 43:42.70 20.6 0:32 26:09 8:25 2:00 1:19:46.96
3. 64 CHRISTOPHER FRATTO 8:18 2:05 1:14 42:46.85 21.0 1:31 26:34 8:33 1:20:22.36
4. 69 RODRIGO DALLA VERDE 7:18 1:50 0:52 48:11.05 18.7 1:07 23:21 7:31 1:20:47.86
5. 71 JOSHUA ANDERSON 8:49 2:13 1:01 46:30.45 19.4 0:48 23:41 7:38 1:20:48.26
6. 77 DANIEL OHM 6:26 1:37 0:56 45:11.05 19.9 0:47 27:59 9:01 1:21:17.66
7. 65 BRIAN PARISH 8:58 2:15 1:04 46:04.10 19.5 0:39 27:00 8:42 1:23:43.36
8. 57 MARCUS WIEDOWER 8:37 2:10 1:02 48:48.10 18.4 0:56 25:12 8:07 1:24:33.21
9. 63 CHAD KOCHENDERFER 8:43 2:11 2:13 48:16.80 18.6 1:19 24:32 7:54 1:25:02.16
10. 67 DAN ANKROM 9:15 2:19 0:46 47:09.50 19.1 1:04 29:55 9:38 1:28:07.86
11. 78 TIMOTHY SMITH 8:34 2:09 1:30 49:15.15 18.3 0:58 28:50 9:17 1:29:06.06
12. 58 RYAN CARCIONE 9:11 2:18 1:30 50:59.50 17.6 1:01 27:56 9:00 1:30:36.11
13. 73 TOM UNDERWOOD 7:46 1:57 1:33 55:36.60 16.2 1:09 29:19 9:26 1:35:20.46
14. 68 JESSE TORRES 10:36 2:39 1:35 51:33.35 17.5 1:47 30:48 9:55 1:36:16.56
15. 74 CREIGHTON KELLY 10:08 2:32 2:24 53:20.20 16.9 1:17 32:23 10:26 1:39:29.71
16. 229 DAVID REDMOND 69:21 17:21 1:41:07.66
17. 60 TOM COX 11:42 2:56 2:10 58:00.20 15.5 3:00 36:09 11:38 1:50:58.21
18. 230 MARK HOFFMAN 11:39 2:55 1:54 59:22.55 15.2 2:28 37:24 12:03 1:52:44.76
19. 232 JOHN TRAINOR 11:14 2:49 2:04 1:00:56.10 14.8 1:54 43:07 13:53 1:59:13.01
MALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 97 KELVIN DAVIS 9:29 2:23 1:02 45:49.85 19.6 0:49 24:42 7:57 1:21:49.09
2. 92 KARL MEIHOFER 6:46 1:42 0:44 46:38.55 19.3 0:55 27:13 8:46 1:22:14.24
3. 93 KEENAN SHARPE 7:25 1:52 0:51 45:42.75 19.7 0:41 28:07 9:03 1:22:45.19
4. 86 GARY WILLIE 11:30 2:53 1:35 50:35.45 17.8 1:02 25:07 8:05 1:29:48.09
5. 94 MICKEY TAYLOR 12:28 3:07 2:19 48:43.80 18.5 2:42 24:44 7:58 1:30:55.39
6. 81 TY CHAMBERS 7:38 1:55 1:32 51:26.80 17.5 2:00 30:50 9:56 1:33:25.64
7. 85 SRIKANTH GUNDAVARAPU 10:21 2:36 2:15 52:35.80 17.1 1:10 27:20 8:48 1:33:40.74
8. 91 BRIAN COFFEY 9:56 2:29 1:50 52:24.65 17.2 1:50 30:11 9:43 1:36:10.04
9. 83 LEE GARRETT 9:33 2:24 1:33 52:56.35 17.0 1:40 31:32 10:09 1:37:12.19
10. 99 CHUCK MULL 10:28 2:37 1:36 56:51.95 15.8 0:57 29:57 9:39 1:39:48.39
11. 88 JOHN CROW 8:55 2:14 2:08 56:39.40 15.9 1:37 32:34 10:29 1:41:51.64
12. 227 JAMES JOHN 14:06 3:32 2:19 56:03.00 16.1 1:10 30:17 9:45 1:43:52.89
13. 89 TODD CORBETT 9:55 2:29 2:29 1:00:48.65 14.8 1:01 30:01 9:40 1:44:12.39
14. 98 JOHN HALE 12:13 3:04 2:49 57:40.60 15.6 0:48 33:46 10:52 1:47:13.89
15. 96 TIM CORBETT 10:11 2:33 1:55 1:01:29.10 14.6 1:05 32:40 10:31 1:47:18.09
16. 79 EDWARD BAILEY 15:46 3:57 4:09 1:17:11.25 11.7 1:37 29:32 9:31 2:08:14.54
17. 84 RERUN COREY PITTS 32:49 8:13 1:52 1:00:32.60 14.9 2:39 33:04 10:39 2:10:54.09
18. 90 AHMAD ALI 12:31 3:08 2:26 1:13:24.70 12.3 2:03 52:22 16:52 2:22:45.49
19. 80 PRASHANT DEVARAJU 12:05 3:02 4:48 1:17:57.80 11.5 4:09 47:26 15:16 2:26:23.04
MALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 114 SHAWN MCCORMICK 9:00 2:15 1:22 45:32.40 19.8 0:43 26:43 8:36 1:23:18.94
2. 118 ART REILLY 9:16 2:19 1:24 49:26.60 18.2 0:41 23:36 7:36 1:24:21.89
3. 112 FRANK MILLER 6:57 1:45 1:04 48:46.15 18.5 0:51 27:00 8:42 1:24:35.84
4. 104 TOMMY JORDAN 10:42 2:41 2:31 47:35.95 18.9 1:09 27:09 8:45 1:29:04.84
5. 113 DANIEL QUILLIAN 8:56 2:14 1:06 47:27.20 19.0 0:45 33:05 10:39 1:31:17.94
6. 116 MARK HANNA 10:00 2:30 2:31 53:28.90 16.8 0:46 25:16 8:08 1:31:59.04
7. 102 JON HAGLE 8:14 2:04 1:16 54:34.75 16.5 1:23 33:03 10:39 1:38:29.99
8. 106 DAVID STEWART 10:38 2:40 0:44 51:20.90 17.5 1:46 34:43 11:11 1:39:09.89
9. 105 BILL GUENTHNER 10:04 2:31 1:09 57:24.00 15.7 1:08 34:05 10:59 1:43:47.84
10. 111 GARY SHAY 10:24 2:36 2:27 57:41.15 15.6 1:07 34:48 11:12 1:46:26.04
11. 115 TOM JONES 8:17 2:05 4:29 1:09:24.15 13.0 0:58 29:21 9:27 1:52:26.94
12. 109 RICK LEE 10:28 2:37 5:14 1:05:13.40 13.8 1:30 31:23 10:06 1:53:46.64
13. 110 JAMES ADAMS 10:40 2:40 4:03 1:02:07.15 14.5 1:50 35:35 11:28 1:54:13.79
14. 107 ROB BRANNAN 14:37 3:40 3:05 1:04:38.15 13.9 1:50 48:05 15:29 2:12:12.64
208 JAY JONES DNF
MALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 119 ANDY DOMNAUER 7:40 1:55 1:13 44:25.70 20.3 0:55 27:02 8:42 1:21:13.34
2. 128 STAN LAMBERT 7:55 1:59 0:56 48:36.50 18.5 1:19 24:29 7:53 1:23:13.34
3. 126 JAMES WADE 7:48 1:57 1:38 45:50.40 19.6 1:05 27:06 8:44 1:23:26.24
4. 125 RICK BURGE 9:31 2:23 1:23 46:31.50 19.3 1:13 27:45 8:56 1:26:20.74
5. 231 DOUG BUCHANAN 9:50 2:28 1:10 49:03.25 18.3 1:18 29:11 9:24 1:30:30.64
6. 228 JOHN ROWLETT 9:25 2:22 1:53 51:30.60 17.5 1:25 28:36 9:13 1:32:47.39
7. 127 MAURICIO O'CONNELL 13:07 3:17 2:39 56:01.85 16.1 1:25 30:28 9:49 1:43:38.09
8. 121 ANDY NISH 9:33 2:24 2:14 57:39.90 15.6 1:45 38:41 12:27 1:49:50.39
9. 129 JOE GRAMMER 11:09 2:48 2:58 59:01.40 15.2 1:38 36:03 11:37 1:50:47.94
10. 123 JAMES JOHNSON 11:08 2:47 1:58 1:00:57.15 14.8 1:24 33:28 10:47 2:00 1:50:53.14
11. 131 ANTONIO LEUNG 10:10 2:33 1:10 1:02:04.15 14.5 2:47 38:03 12:15 1:54:12.64
12. 130 PETER SOBOL 12:17 3:05 3:51 1:15:30.90 11.9 0:54 36:08 11:38 2:08:38.79
13. 120 DOMINICK MONACO 10:28 2:37 3:16 1:13:38.30 12.2 1:33 40:55 13:10 2:09:47.44
14. 122 JOE BENTLEY 13:16 3:19 2:56 1:17:57.40 11.5 0:43 46:20 14:55 2:21:11.49
132 LARRY HUGHES 14:33 3:39 4:20 1:00:46.85 14.8 8:34
MALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 134 DOUGLAS WILDE 8:27 2:07 0:55 48:38.95 18.5 1:10 30:22 9:47 1:29:32.14
2. 135 KENNETH WOOD 10:42 2:41 1:57 51:14.40 17.6 1:34 30:20 9:46 1:35:45.19
3. 136 BOBBY THOMAS 9:51 2:28 0:38 55:48.65 16.1 0:50 36:17 11:41 1:43:21.44
4. 137 SCOTT DICKSON 9:10 2:18 1:46 57:29.50 15.7 1:01 41:07 13:14 1:50:32.04
MALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 217 JIM RAINEY 12:08 3:02 0:46 49:29.60 18.2 1:11 31:01 9:59 1:34:33.34
MALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 141 JON ADAMSON 10:49 2:43 1:41 47:37.55 18.9 1:39 31:00 9:59 1:32:44.44
2. 234 ROGER MILLS 13:05 3:17 0:33 51:53.40 17.3 0:46 36:02 11:36 1:42:17.24
3. 139 ALAN NEELY 9:42 2:26 2:13 55:08.85 16.3 0:38 38:45 12:29 1:46:24.74
4. 140 KENNETH POWELL 10:36 2:39 2:12 57:55.05 15.5 0:47 38:24 12:22 1:49:52.74