OVERALL FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 150 CHRISTINE GRANT 8:17 2:05 0:49 43:23.85 20.7 0:43 23:47 7:39 1:16:58.21
2. 114 KALEN SCHOLZ 8:19 2:05 1:05 42:53.45 21.0 0:39 24:37 7:56 1:17:31.37
3. 204 LISA HARRIS 7:23 1:51 0:38 47:07.60 19.1 0:34 25:17 8:09 1:20:59.07
MASTERS FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 135 CATHERINE MEIHOFER 6:20 1:35 0:34 47:43.90 18.9 0:43 26:14 8:27 1:21:32.92
2. 144 ELKE CAPUTO 8:10 2:03 0:59 47:31.90 18.9 0:41 27:04 8:43 1:24:24.06
3. 152 JENNIFER HOYER 7:10 1:48 1:05 48:26.35 18.6 0:38 27:08 8:44 2:00 1:26:25.76
FEMALE AGE GROUP RESULTS
2016 Crow's Lake Triathlon
Crow's Lake, Jefferson, GA 07/24/2016
Directed by: Georgia Multisports
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under ** NONE **
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 104 SARIKA TEMME-BAPAT 7:55 1:59 1:32 53:41.55 16.8 0:30 23:22 7:32 1:26:59.07
2. 201 NICOLE TANNER 6:56 1:44 0:21 51:47.15 17.4 0:28 29:02 9:21 1:28:31.82
3. 103 CAITLYN YAP 6:44 1:41 0:30 53:29.40 16.8 0:31 33:27 10:46 1:34:38.67
4. 105 NICOLE RONCZKOWSKI 6:52 1:43 0:59 59:23.90 15.2 0:31 31:08 10:01 1:38:52.42
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 111 BRITTANY WILSON 11:25 2:52 1:51 59:38.30 15.1 1:00 27:06 8:44 1:40:58.32
2. 107 TESS WHITRIDGE 7:16 1:49 1:50 57:47.80 15.6 1:04 33:50 10:54 1:41:45.37
3. 109 CECELIA LEE 11:30 2:53 2:13 1:02:47.55 14.3 0:52 28:34 9:12 1:45:53.97
4. 106 EMILY HUSFELD 10:42 2:41 2:56 1:18:34.60 11.5 0:54 26:28 8:32 1:59:33.77
5. 108 EMILY ROBERTSON 9:22 2:21 4:20 1:25:01.05 10.6 1:15 32:21 10:25 2:12:17.27
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 115 CATHERINE THOMPSON 8:02 2:01 0:31 51:47.75 17.4 0:25 25:13 8:07 1:25:56.27
2. 112 LAURA SUES 12:11 3:03 2:11 1:23:53.45 10.7 2:24 47:28 15:17 2:28:05.07
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 225 DAVIS NADIA 9:38 2:25 1:13 54:46.05 16.4 0:31 23:37 7:36 1:29:43.22
2. 121 KIERNEY JACKSON 8:58 2:15 1:22 58:01.60 15.5 0:50 29:20 9:27 2:00 1:40:29.52
3. 119 DENISE BOLDEA 9:51 2:28 1:24 1:00:16.75 14.9 1:39 34:06 10:59 1:47:14.27
4. 118 JENNIFER DILLON 13:18 3:20 3:00 1:00:44.05 14.8 2:42 33:40 10:51 1:53:22.17
5. 116 KATHLEEN HERN 8:29 2:08 3:54 1:01:31.00 14.6 1:46 39:44 12:48 1:55:21.02
6. 120 AUDREY STELL 12:33 3:09 2:23 1:21:52.40 11.0 1:22 37:07 11:57 2:15:15.27
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 205 TINA BALLON 11:54 2:59 0:58 54:43.65 16.4 0:53 33:39 10:50 1:42:06.47
2. 124 DIANE STONE 9:36 2:24 1:41 58:21.85 15.4 1:41 35:07 11:19 1:46:24.47
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 127 HOLLY WELCH 9:37 2:25 1:11 48:54.85 18.4 1:14 25:48 8:19 1:26:44.17
2. 206 PATTI NEAL 7:51 1:58 0:56 50:59.55 17.6 0:34 26:41 8:36 1:26:59.62
3. 140 MAMI FONDU 8:50 2:13 1:15 51:03.25 17.6 0:51 31:18 10:05 1:33:15.67
4. 129 LESLEY REILLY 9:15 2:19 1:01 50:38.60 17.8 1:02 31:56 10:17 1:33:50.42
5. 139 JULIE COLLINS 10:05 2:32 1:10 52:43.75 17.1 1:22 29:54 9:38 1:35:12.72
6. 131 KRISTA MERRY 8:01 2:01 1:13 54:25.10 16.5 1:06 31:57 10:17 1:36:40.37
7. 130 EMILY ROBINSON 10:26 2:37 1:06 55:14.30 16.3 1:15 28:49 9:17 1:36:48.57
8. 211 KRISTIN FERET 9:45 2:27 0:59 53:56.70 16.7 1:33 30:48 9:55 1:36:59.37
9. 136 STACIE VROOMAN 11:54 2:59 1:23 58:36.05 15.4 1:07 29:13 9:25 1:42:10.62
10. 128 STACY BUBELIS 9:38 2:25 2:21 53:54.30 16.7 2:32 34:08 11:00 1:42:32.47
11. 138 CHRIS HONEYCUTT 10:42 2:41 1:22 59:42.95 15.1 1:10 29:51 9:37 1:42:45.92
12. 137 WENDY KELLY 11:50 2:58 1:29 1:01:25.25 14.7 0:55 39:32 12:44 1:55:08.92
13. 141 HEATHER WILSEY 15:02 3:46 2:04 1:03:27.30 14.2 1:01 35:09 11:19 1:56:41.62
14. 212 CHERYL HILL 15:51 3:58 1:44 1:14:29.85 12.1 0:46 41:08 13:15 2:13:56.32
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 145 SWENTON STACY 10:31 2:38 1:17 49:01.20 18.4 1:20 27:52 8:58 1:29:58.81
2. 146 SHARON ROMAN 11:08 2:47 1:03 51:40.30 17.4 1:32 28:07 9:03 1:33:27.66
3. 143 KIM ABBOTT 14:28 3:37 1:00 53:35.15 16.8 0:38 30:16 9:45 1:39:55.16
4. 151 ALICIA HUNT 11:35 2:54 2:26 54:15.80 16.6 1:18 30:42 9:53 1:40:15.41
5. 142 ANNE SEBESTYEN 12:33 3:09 1:43 1:01:34.95 14.6 0:57 33:07 10:40 1:49:51.96
6. 203 AMY SPAULDING 10:23 2:36 1:01 1:05:02.60 13.8 1:07 33:40 10:51 1:51:12.71
7. 149 MOLLY BELLER 10:55 2:44 1:34 1:04:12.25 14.0 0:25 34:53 11:14 1:51:57.91
154 JOLI MAULDIN 10:54 2:44 2:47 1:04:50.45 13.9 3:32 DNF DNF
148 CINNAMON SULLIVAN 11:50 2:58 3:26
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 157 SUZI ZEISING 13:29 3:23 1:12 53:16.70 16.9 1:00 33:04 10:39 1:41:59.16
2. 158 ANGELA WHALLEY 12:11 3:03 1:54 55:34.10 16.2 1:36 33:33 10:48 1:44:46.26
3. 156 RHONDA FRANCO 11:45 2:57 0:53 56:11.45 16.0 1:13 36:43 11:49 1:46:44.31
4. 162 BARBARA MITCHELL 10:09 2:33 1:56 1:10:09.35 12.8 2:46 33:22 10:45 1:58:20.51
5. 155 CINDY ITTNER 12:22 3:06 2:22 1:08:44.45 13.1 1:58 39:47 12:49 2:05:11.71
6. 159 MARIANNE VALENTINE 14:18 3:35 2:34 1:13:03.35 12.3 3:48 46:52 15:05 2:20:32.46
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 166 NANCY JUNEAU 8:02 2:01 0:48 50:18.45 17.9 0:43 28:12 9:05 1:28:01.51
2. 165 CINDY MITCHELL 8:46 2:12 1:25 59:53.85 15.0 1:45 31:59 10:18 1:43:46.66
3. 170 HARRIETT FLYNN 10:39 2:40 2:12 58:36.05 15.4 1:08 31:57 10:17 1:44:30.61
4. 163 JULIE SAUER 12:01 3:01 1:26 1:00:16.45 14.9 2:30 37:35 12:06 1:53:46.71
5. 168 KATY BURGE 12:32 3:08 1:23 1:01:03.80 14.7 1:31 40:35 13:04 1:57:01.96
6. 224 PAM MORGAN 11:31 2:53 2:08 1:02:36.85 14.4 1:26 42:57 13:50 2:00:37.06
7. 167 MARY MITCHELL 10:38 2:40 3:52 1:07:55.90 13.2 3:19 38:51 12:31 2:04:34.61
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 176 ALISON THORNTON 11:15 2:49 0:57 59:16.20 15.2 2:05 37:18 12:01 1:50:49.56
2. 171 TARYN PERKINS 10:07 2:32 2:00 1:03:42.15 14.1 0:36 37:17 12:00 1:53:39.91
3. 173 ROSEMARIE MAGNER 12:31 3:08 2:29 57:22.25 15.7 2:02 40:19 12:59 1:54:42.06
4. 175 NANCY BAUER 12:29 3:08 1:42 1:11:32.25 12.6 1:16 50:13 16:10 2:17:10.96
5. 174 BARBARA HATFIELD 11:45 2:57 3:06 1:13:35.90 12.2 1:50 50:37 16:18 2:20:51.51
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69 ** NONE **
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over ** NONE **
OVERALL MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 222 TYLER PATE 7:26 1:52 0:31 38:17.15 23.5 0:32 21:30 6:55 1:08:14.03
2. 220 ZACK CARLTON 6:38 1:40 0:51 40:01.70 22.5 0:33 21:07 6:48 1:09:09.63
3. 6 CHRIS KEATING 7:27 1:52 0:24 41:02.50 21.9 0:26 20:36 6:38 1:09:53.43
MASTERS MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 64 MATTHEW PERRY 6:57 1:45 0:45 41:30.20 21.7 0:25 20:44 6:41 1:10:19.21
2. 217 RAY FRIEDMAN 7:58 2:00 0:23 42:01.60 21.4 0:23 20:19 6:33 1:11:02.43
3. 67 KEITH MARSHALL 8:23 2:06 0:24 42:50.25 21.0 0:29 20:36 6:38 1:12:40.66
MALE AGE GROUP RESULTS
2016 Crow's Lake Triathlon
Crow's Lake, Jefferson, GA 07/24/2016
Directed by: Georgia Multisports
MALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under ** NONE **
MALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 1 CLAY MARSHALL 5:37 1:25 0:22 45:32.20 19.8 0:26 20:20 6:33 1:12:14.73
2. 208 PATRICK KATZ 6:09 1:33 0:21 47:47.90 18.8 0:22 21:49 7:02 1:16:27.43
MALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 2 RYAN CRAWFORD 8:29 2:08 1:20 1:27:17.36
2. 4 CLAYTON BURR 9:34 2:24 1:17 51:25.15 17.5 1:09 30:10 9:43 1:33:53.78
3. 3 DAVID FAIR 10:13 2:34 1:57 1:01:22.70 14.7 1:40 33:36 10:49 1:48:48.13
4. 213 MITCH FENBERT 10:05 2:32 2:32 1:06:36.55 13.5 1:20 35:01 11:17 1:55:33.63
MALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 8 JAKE LANDRENEAU 11:53 2:59 0:43 46:35.45 19.3 0:47 24:54 8:01 1:24:50.73
2. 5 BOBBIE HEWELL 18:49 4:43 1:18 53:07.15 16.9 1:55 27:46 8:57 1:42:53.63
3. 9 JOEY MARACCINI 10:35 2:39 2:25 1:02:54.05 14.3 1:32 36:26 11:44 1:53:49.68
7 RONALD LAMPEN 12:08 3:02 5:07
MALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 214 JUSTIN WOOD 7:42 1:56 1:27 46:17.35 19.4 1:28 21:27 6:55 1:18:19.78
2. 16 ANDREW GENTLES 7:39 1:55 1:08 46:10.20 19.5 0:30 24:21 7:51 1:19:46.43
3. 17 LEE JACKSON 8:22 2:06 0:42 47:42.45 18.9 1:11 24:18 7:49 1:22:12.53
4. 11 ANTHONY GORZELNIK 11:11 2:48 0:49 48:47.00 18.4 1:08 26:28 8:32 1:28:21.48
5. 13 RYAN CAWOOD 8:48 2:12 0:40 48:53.10 18.4 2:06 28:12 9:05 1:28:37.48
6. 10 DAVID HERN 10:51 2:43 1:29 50:21.55 17.9 0:30 25:44 8:17 1:28:54.23
7. 14 ADRIAN ALONSO 10:18 2:35 3:32 53:59.65 16.7 0:25 23:56 7:43 1:32:08.58
8. 12 PETER STOVALL 9:45 2:27 1:09 51:09.30 17.6 1:24 30:21 9:46 1:33:45.18
9. 15 JOSHUA MCMICHEN 9:27 2:22 1:16 1:01:13.30 14.7 3:02 33:25 10:46 1:48:20.68
MALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 19 DUSTIN SHINHOLSER 6:49 1:43 0:23 42:41.95 21.1 0:26 20:54 6:44 1:11:12.43
2. 20 JUSTIN FOURNIER 6:10 1:33 0:27 45:22.50 19.8 0:27 23:05 7:26 1:15:28.73
3. 24 NATHAN BATT 8:50 2:13 0:25 45:18.90 19.9 0:26 21:53 7:03 1:16:50.78
4. 22 BILL HALSTEAD 8:51 2:13 0:59 47:46.15 18.8 1:02 23:53 7:42 1:22:28.88
5. 18 JAMIE CLARK 7:41 1:56 1:27 48:44.20 18.5 1:09 26:33 8:33 1:25:31.58
6. 25 JUSTIN LEYS 7:39 1:55 1:25 49:55.25 18.0 1:44 26:42 8:36 1:27:22.73
7. 21 ZIELINSKI ALAN 10:07 2:32 0:58 53:10.85 16.9 0:58 29:45 9:35 1:34:56.28
8. 215 ROBERT WILSON 67:23 16:51 1:38:47.53
9. 198 JOSHUA STEWART 11:45 2:57 1:40 55:29.00 16.2 1:45 33:39 10:50 1:44:15.43
10. 26 MATT ELDRIDGE 10:18 2:35 1:51 57:27.40 15.7 1:38 33:06 10:39 1:44:18.13
11. 23 PETER FRIEDELL 9:36 2:24 2:47 55:58.95 16.1 1:53 39:32 12:44 1:49:45.28
MALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 32 ALLEN LEONARD 8:12 2:03 0:33 44:57.45 20.0 0:53 23:06 7:26 1:17:38.08
2. 36 JOSHUA ANDERSON 8:45 2:12 0:48 45:05.45 20.0 0:39 23:46 7:39 1:19:00.83
3. 37 STEVE GILLAM 7:58 2:00 0:25 47:40.60 18.9 0:28 23:14 7:29 1:19:44.23
4. 34 CHAD KOCHENDERFER 9:25 2:22 1:04 48:38.35 18.5 1:02 23:09 7:27 1:23:17.08
5. 28 JAMES ATWOOD 8:59 2:15 1:03 47:45.35 18.8 1:19 28:44 9:15 1:27:48.33
6. 31 BOB PATRICK 11:13 2:49 2:00 49:26.15 18.2 1:19 24:12 7:48 1:28:09.08
7. 35 SAM BOLDEA 13:17 3:20 1:17 48:57.00 18.4 1:14 29:43 9:34 1:34:25.78
8. 29 TIM MARTIN 10:33 2:39 1:40 52:12.30 17.2 0:41 30:30 9:49 1:35:34.33
9. 30 KEVIN CONDON 9:50 2:28 2:26 53:44.65 16.7 2:09 29:30 9:30 1:37:38.28
10. 33 DAVID GATES 9:03 2:16 2:03 54:58.50 16.4 1:04 32:18 10:24 1:39:24.98
MALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 52 BILLY HART 7:32 1:53 0:33 44:13.90 20.3 0:25 23:18 7:30 1:15:59.83
2. 53 ERICK CASTANEDA 10:19 2:35 1:20 46:23.25 19.4 0:57 24:09 7:47 1:23:06.38
3. 51 JASON MASSIE 8:07 2:02 0:48 49:09.25 18.3 0:46 24:47 7:59 1:23:35.18
4. 41 MARK FRANCO 8:58 2:15 0:48 49:49.90 18.1 0:59 26:31 8:32 1:27:03.03
5. 40 SCOTT STONE 9:58 2:30 1:44 48:59.80 18.4 1:30 25:19 8:09 1:27:28.43
6. 54 KARL MEIHOFER 7:12 1:48 0:55 49:21.80 18.2 0:53 29:44 9:34 1:28:04.28
7. 46 DOMINICK GARTON 9:52 2:28 1:44 53:32.25 16.8 1:17 31:05 10:00 1:37:28.08
8. 45 LEE GARRETT 10:09 2:33 1:30 52:29.55 17.1 1:44 32:41 10:31 1:38:30.43
9. 197 PHILIP NIEKRO 8:53 2:14 1:35 53:28.70 16.8 1:12 34:07 10:59 1:39:13.78
10. 200 MICHAEL MCKINNEY 15:18 3:50 1:10 56:06.65 16.0 0:54 27:16 8:47 1:40:42.88
11. 55 KEENAN SHARPE 8:14 2:04 0:36 1:03:28.30 14.2 1:28 27:30 8:51 1:41:14.83
12. 47 JEFF KROSNER 8:43 2:11 1:13 56:44.75 15.9 1:23 33:49 10:54 1:41:51.58
13. 50 TODD CORBETT 10:02 2:31 1:57 1:00:40.70 14.8 1:26 31:18 10:05 1:45:21.78
14. 38 CURT BOOGIE BROWN 10:29 2:38 1:56 59:28.45 15.1 1:11 33:52 10:54 1:46:54.38
15. 39 BRIAN CUMMINGS 13:11 3:18 1:39 56:53.70 15.8 1:20 35:36 11:28 1:48:37.33
16. 44 BRIAN ROBERTSON 16:56 4:14 3:45 1:18:22.70 11.5 1:29 37:46 12:10 2:18:16.58
MALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 63 JOE RUMMLER 8:31 2:08 0:40 47:04.15 19.1 0:40 22:58 7:24 1:19:51.01
2. 72 FRANK MILLER 7:21 1:51 1:03 47:38.80 18.9 0:39 26:21 8:29 1:23:01.81
3. 59 TIM KRAFT 8:14 2:04 1:17 46:59.00 19.2 0:46 27:00 8:42 1:24:15.51
4. 68 TOMMY JORDAN 10:43 2:41 1:33 48:25.45 18.6 0:54 28:06 9:03 2:00 1:31:38.66
5. 74 JOSEPH MCGORREY 9:30 2:23 1:26 56:22.85 16.0 1:09 25:12 8:07 1:33:38.56
6. 73 DANIEL QUILLAN 9:39 2:25 0:52 49:36.05 18.1 0:55 34:04 10:58 1:35:03.16
7. 65 JONG-WON LEE 11:06 2:47 1:32 52:22.60 17.2 1:25 29:31 9:30 1:35:54.16
8. 69 WAYNE CEASE 16:17 4:05 1:48 51:07.70 17.6 1:33 30:51 9:56 1:41:34.41
9. 58 JAY JOINER 10:07 2:32 1:53 57:00.50 15.8 1:50 33:36 10:49 1:44:25.46
10. 60 DAVID WHITRIDGE 8:53 2:14 2:44 58:13.95 15.5 1:36 33:18 10:43 1:44:43.61
11. 61 IVAN MACHIZ 9:11 2:18 2:11 1:01:17.30 14.7 0:43 32:36 10:30 1:45:56.26
12. 57 JOHN HALE 13:58 3:30 2:49 57:21.65 15.7 0:32 31:27 10:08 1:46:05.36
13. 71 RICK LEE 11:51 2:58 3:23 1:06:20.20 13.6 3:10 31:10 10:02 1:55:52.96
14. 62 WILLIAM ANDERSON 12:22 3:06 2:13 1:03:12.50 14.2 0:40 37:51 12:11 1:56:15.86
15. 66 MICKEY HOTCAVEG 11:03 2:46 3:00 58:23.10 15.4 2:06 48:04 15:29 2:02:34.01
16. 70 STEVE CANNON 9:46 2:27 2:42 2:40:06.94
MALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 76 GLEN WELLBORN 8:35 2:09 0:28 44:11.45 20.4 0:39 23:55 7:42 1:17:46.81
2. 83 JAMES WADE 8:09 2:03 1:29 45:46.85 19.7 1:07 27:12 8:46 1:23:42.46
3. 86 STEVEN BUDSBERG 12:39 3:10 0:42 44:28.85 20.2 1:00 25:18 8:09 1:24:06.41
4. 85 RICK BURGE 10:14 2:34 0:54 48:03.80 18.7 1:14 26:37 8:34 1:27:01.06
5. 77 MATT SMITH 8:43 2:11 1:22 48:59.35 18.4 1:16 27:48 8:57 1:28:05.96
6. 219 DOUG BUCHANAN 10:27 2:37 1:17 49:00.35 18.4 1:30 29:46 9:35 1:31:58.11
7. 81 JEFFREY SLIGAR 10:38 2:40 1:47 50:52.00 17.7 1:31 29:09 9:23 1:33:54.26
8. 199 ED BULLOCK 9:23 2:21 1:12 53:01.85 17.0 1:33 32:17 10:24 1:37:24.21
9. 88 JOE GRAMMER 10:48 2:42 2:28 56:53.40 15.8 1:35 32:15 10:23 1:43:57.21
10. 84 CARLOS DALENCE 10:24 2:36 3:19 58:43.20 15.3 1:45 33:48 10:53 1:47:57.76
11. 80 JAMES JOHNSON 11:26 2:52 1:34 1:03:50.00 14.1 1:10 38:01 12:14 1:55:58.86
12. 82 DOUGLAS JAQUES 11:54 2:59 3:08 1:00:31.85 14.9 2:39 38:22 12:21 1:56:32.56
13. 75 CECIL ANDERSON 10:44 2:41 3:13 1:02:32.05 14.4 1:33 39:28 12:43 1:57:27.36
14. 87 RAYNARD OLIVER 14:34 3:39 1:28 59:19.50 15.2 1:51 50:50 16:22 2:00 2:09:59.91
15. 79 JOE BENTLEY 14:27 3:37 2:47 1:18:17.00 11.5 0:39 47:38 15:20 2:23:47.26
MALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 90 MARK FAIR 8:52 2:13 1:38 49:00.95 18.4 1:13 32:32 10:29 1:33:14.81
2. 97 YONGJOO KIM 10:56 2:44 1:07 53:09.45 16.9 1:38 28:49 9:17 1:35:37.06
3. 94 KENNETH WOOD 11:27 2:52 1:34 52:47.10 17.1 2:19 33:01 10:38 1:41:05.51
4. 93 JOHN BURCH 12:55 3:14 1:57 51:06.65 17.6 2:04 39:46 12:48 1:47:47.16
5. 89 STEVE WALKER 10:44 2:41 3:45 1:09:24.45 13.0 1:25 30:44 9:54 1:56:01.26
6. 92 DAVID MILLER 11:49 2:58 5:42 59:47.55 15.1 3:24 36:33 11:46 1:57:13.61
7. 98 SCOTT DICKSON 9:41 2:26 1:38 1:01:21.55 14.7 1:22 44:26 14:18 1:58:26.06
8. 95 JOSEPH RUTTAR 9:45 2:27 2:01 1:03:23.15 14.2 1:28 47:41 15:21 2:04:16.06
9. 210 PATRICK CONARRO 14:17 3:35 3:18 1:09:59.95 12.9 1:28 37:59 12:14 2:06:59.76
91 SEAN CHOI 12:10 3:03 2:28
MALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 100 EDWARD FULLER 11:42 2:56 1:22 46:57.95 19.2 0:37 32:46 10:33 1:33:24.21
2. 221 JIM RAINEY 12:31 3:08 1:34 50:29.55 17.8 1:51 34:12 11:01 1:40:34.86
3. 99 DANIEL THORNTON 11:57 3:00 1:15 58:47.90 15.3 1:39 51:47 16:40 2:05:23.86
MALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 102 JON ADAMSON 11:59 3:00 1:34 49:48.45 18.1 1:44 34:00 10:57 1:39:03.56
2. 101 EARL FRIEDELL 84:53 21:14 -Time 1:08:02.70 13.2 2:18:03.81