OVERALL FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 152 JAMILA ALLEN 7:36 1:54 1:22 36:22 22.4 0:34 21:21 6:53 1:07:13
2. 247 MELANIE LEITMAN 6:40 1:40 1:11 37:25 21.8 0:29 21:39 6:59 1:07:23
3. 151 LAUREN POPE 6:49 1:43 1:36 35:25 23.0 0:48 24:28 7:53 1:09:04
MASTERS FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 187 MICHELLE C. BROWN 7:44 1:56 1:55 37:54 21.5 1:20 25:57 8:22 1:14:48
2. 191 KRISTI WILHELM 8:21 2:06 2:02 39:06 20.9 1:17 26:01 8:23 1:16:44
3. 177 JUDITH ANDRE 8:21 2:06 2:03 42:19 19.3 0:49 24:00 7:44 1:17:30
FEMALE AGE GROUP RESULTS
2016 Georgia Veterans Sprint 400yd Swim 13.6 Bike 5K Run
Cordele, Georgia 08/06/2016 8:00 am Sunny
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgia Veterans
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 222 SCOUT DAVIS 10:35 2:39 3:31 52:13 15.6 0:36 36:53 11:53 1:43:46
2. 221 CORINNE TWIGGS 10:25 2:37 3:46 58:15 14.0 0:57 34:57 11:15 1:48:17
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 142 ASHLEE GOLDEN 6:34 1:39 1:57 41:25 19.7 0:21 24:54 8:01 1:15:09
2. 145 ANNABELLA FARABAUGH 7:13 1:49 2:24 43:36 18.7 0:27 23:29 7:34 1:17:06
3. 144 MCKENZIE BANKS 9:32 2:23 3:57 50:18 16.2 1:18 29:23 9:28 1:34:26
4. 146 ANNA BRIDGES 7:57 2:00 1:59 52:17 15.6 0:51 31:50 10:15 1:34:51
5. 140 MOLLI GILES 8:55 2:14 3:07 59:17 13.8 0:44 39:43 12:47 1:51:45
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24 ** NONE **
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 155 BRIANNA PRINSLOO 7:14 1:49 1:44 39:20 20.8 0:44 23:17 7:30 1:12:17
2. 153 JOCELYN CHAN 7:34 1:54 1:41 41:27 19.7 0:51 22:54 7:22 1:14:25
3. 246 BETH CRAIN 8:59 2:15 2:21 47:34 17.2 0:59 34:00 10:57 1:33:51
4. 149 ALEXANDRA BISSEY 9:15 2:19 3:54 47:48 17.1 1:42 34:20 11:04 1:36:59
5. 244 KRISTEN LEFFEL 12:24 3:06 3:23 50:32 16.1 2:00 30:31 9:50 1:38:48
6. 150 TIFFANY GILES 11:03 2:46 3:19 59:07 13.8 1:42 36:57 11:54 1:52:07
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 162 ANNA CHAMPION 6:54 1:44 1:47 36:44 22.2 1:09 27:00 8:42 1:13:32
2. 158 STEPHANIE THOMPSON 8:58 2:15 2:15 42:35 19.2 0:39 25:52 8:20 1:20:17
3. 243 JACQUELINE YURIL 6:49 1:43 2:36 43:45 18.7 1:25 27:19 8:48 1:21:52
4. 249 MEGAN MCMAHAN 8:57 2:15 2:08 44:56 18.2 1:00 26:59 8:42 1:23:58
5. 163 LORI LYONS 8:46 2:12 4:09 45:28 18.0 2:20 23:33 7:35 1:24:13
6. 156 BRITTANY CURRY 8:53 2:14 2:12 44:28 18.4 0:47 32:47 10:33 1:29:06
7. 160 ALLETHEA BROOKS 9:10 2:18 2:50 48:47 16.7 1:29:27
8. 161 JEN BARTON 8:37 2:10 2:19 42:48 19.1 0:58 37:17 12:00 1:31:57
9. 159 MOLLY FERRIER 8:52 2:13 3:20 49:41 16.4 0:52 39:17 12:39 1:41:59
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 165 TERESA ULRICH 6:31 1:38 1:46 36:28 22.4 0:57 26:20 8:29 1:12:00
2. 166 DANICE ROBERTS 8:12 2:03 2:04 40:18 20.2 1:26 24:30 7:53 1:16:28
3. 174 PETRA SEIPEL 7:27 1:52 2:27 39:34 20.6 1:02 27:44 8:56 1:18:11
4. 171 TIFFANY BRANTLEY 7:22 1:51 3:00 43:17 18.9 0:46 25:07 8:05 1:19:29
5. 175 MADELYN CARTER 11:19 2:50 2:15 40:03 20.4 0:46 28:19 9:07 1:22:40
6. 167 ANDREA ANDORFER 7:54 1:59 2:10 43:52 18.6 1:05 28:47 9:16 1:23:46
7. 164 AMISHA MOORE 7:18 1:50 2:14 51:19 15.9 0:38 27:25 8:50 1:28:51
8. 170 MARIE EASTERLIN 8:34 2:09 3:06 49:11 16.6 1:30 30:00 9:40 1:32:19
9. 169 LISA KILLINGSWOR 8:57 2:15 4:56 47:52 17.1 3:09 37:09 11:58 1:42:00
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 227 KITTY ROBINSON 10:58 2:45 2:25 48:01 17.0 0:43 25:41 8:16 1:27:46
2. 179 SUNNI THOMPSON 9:01 2:16 2:37 45:17 18.0 1:42 29:37 9:32 1:28:12
3. 248 AMY ANSBAUGH 9:34 2:24 3:52 46:52 17.4 1:52 27:17 8:47 1:29:25
4. 178 JAIME FRANKS 9:31 2:23 3:30 42:45 19.1 2:59 32:32 10:29 1:31:16
5. 183 HEATHER SENTER 11:03 2:46 2:54 43:22 18.8 1:10 36:50 11:52 1:35:17
6. 226 KELLY ERGLE 12:26 3:07 4:01 56:09 14.5 1:30 41:09 13:15 1:55:14
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 195 PENNY PETERS 9:02 2:16 2:23 43:46 18.6 1:24 24:44 7:58 1:21:18
2. 185 HOLLY HARRISON 8:34 2:09 2:40 43:59 18.6 1:24:28
3. 194 KELLY GOLDEN 7:44 1:56 1:46 45:05 18.1 0:38 29:47 9:36 1:24:58
4. 190 GINA TRAN 12:32 3:08 2:29 42:15 19.3 1:17 28:54 9:18 1:27:25
5. 189 SUSAN BENNETT 9:54 2:29 2:29 42:57 19.0 1:29 31:14 10:03 1:28:00
6. 193 TERI PARKER 9:32 2:23 3:16 39:54 20.5 2:40 40:08 12:55 1:35:28
7. 192 REIKO NOLL 11:24 2:51 2:44 50:32 16.1 1:29 35:40 11:29 1:41:47
8. 188 SHEILA HONEYCUTT 10:11 2:33 3:29 1:01:46 13.2 0:58 40:10 12:56 1:56:33
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 202 LAURIE MEILINGER 9:27 2:22 2:04 43:00 19.0 1:21 25:13 8:07 1:21:03
2. 199 LISA CHAVEZ 8:33 2:09 1:56 40:10 20.3 0:47 30:23 9:47 1:21:47
3. 197 PENNINA HARTLEY 9:41 2:26 2:28 43:15 18.9 1:21 27:10 8:45 1:23:54
4. 203 SUZANNE WOOD 10:59 2:45 2:15 41:41 19.6 1:20 28:37 9:13 1:24:50
5. 200 DEBBIE STEPHENSON 8:24 2:06 2:39 45:29 17.9 0:51 30:53 9:57 1:28:14
6. 198 DALE LAWSON 10:29 2:38 2:42 44:42 18.3 1:10 29:51 9:37 1:28:51
7. 205 KIM MICKALONIS 12:16 3:04 2:26 44:49 18.2 1:41 35:32 11:27 1:36:42
8. 210 BONNIE HOPKINS 9:50 2:28 3:35 47:15 17.3 2:36 33:30 10:47 1:36:44
9. 204 ROBIN MCCLAY 11:39 2:55 2:37 48:26 16.8 1:13 35:35 11:27 1:39:28
10. 208 LINDA PHEGLEY PAY 8:26 2:07 2:38 47:39 17.1 2:20 39:15 12:38 1:40:16
11. 238 PEGGY WADDLETON 13:49 3:28 3:44 53:54 15.1 2:59 41:04 13:13 1:55:28
12. 207 NORAJEAN REAVES 15:29 3:53 5:53 57:32 14.2 1:41 46:19 14:55 2:06:53
13. 201 LORI GILES 10:37 2:40 5:21 1:13:27 11.1 3:39 43:47 14:06 2:16:49
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 212 PATTIE WHEELER 7:30 1:53 1:54 41:31 19.7 0:47 27:24 8:49 1:19:04
2. 214 DIANNA HINTON 11:30 2:53 1:55 42:14 19.3 1:00 28:36 9:13 1:25:12
3. 211 LYNN WHITEHEAD 12:14 3:04 3:56 46:47 17.4 1:28 34:54 11:14 1:39:18
4. 213 FRAN BRIDGES 8:56 2:14 2:08 55:23 14.7 1:51:22
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 216 SUE HITE 8:48 2:12 1:26 40:22 20.2 0:43 27:54 8:59 1:19:11
2. 217 DOROTHY MITCHELL 9:43 2:26 2:38 40:36 20.1 1:18 39:44 12:48 1:33:57
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 218 PATRICIA HOTZ 17:49 4:28 3:34 53:24 15.3 1:00 35:07 11:18 1:50:52
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over ** NONE **
OVERALL MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 24 MATT TRIICK 6:16 1:34 1:18 30:37 26.7 0:30 18:03 5:49 56:42
2. 17 COLIN PRINSLOO 6:17 1:35 0:57 33:16 24.5 0:25 20:10 6:30 1:01:03
3. 241 DUKE GILKEY 6:35 1:39 1:27 31:44 25.7 0:39 21:38 6:58 1:02:01
MASTERS MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 234 DAVID HOWARD 6:26 1:37 1:19 34:12 23.9 0:37 19:35 6:18 1:02:06
2. 82 MATTHEW ROWAN 8:26 2:07 1:21 33:37 24.3 0:38 20:36 6:38 1:04:35
3. 84 SCOTT MINERT 6:41 1:41 1:28 33:42 24.2 0:48 22:56 7:23 1:05:34
MALE AGE GROUP RESULTS
2016 Georgia Veterans Sprint 400yd Swim 13.6 Bike 5K Run
Cordele, Georgia 08/06/2016 8:00 am Sunny
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgia Veterans
MALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 220 BEN WILHELM 8:59 2:15 2:41 41:26 19.7 1:22 26:30 8:32 1:20:56
219 LOGAN GILES 10:22 2:36 5:25 1:24:22 9.7
MALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 3 CONLEY WILHELM 8:07 2:02 1:21 37:02 22.0 0:55 19:54 6:24 1:07:17
2. 2 WILL MCCOY 6:52 1:43 1:40 38:35 21.2 1:11 25:30 8:13 1:13:46
3. 1 JOHN THOMAS 9:02 2:16 3:26 45:58 17.8 0:53 23:47 7:40 1:23:04
MALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 6 HENRY PARKER 5:05 1:17 1:06 35:18 23.1 0:46 21:59 7:05 1:04:11
2. 8 BRIAN DUFFY 5:06 1:17 1:07 33:37 24.3 0:29 24:09 7:47 1:04:26
3. 235 SEAN DURKIN 6:32 1:38 1:22 35:27 23.0 0:37 21:12 6:50 1:05:08
4. 5 JORDAN WILKINS 6:45 1:42 1:43 42:51 19.0 0:40 30:29 9:49 1:22:25
5. 7 JASON SHIPP 7:24 1:51 3:02 43:25 18.8 2:10 27:27 8:50 1:23:25
6. 9 ZACHARY BRIDGES 8:55 2:14 3:03 44:09 18.5 1:19 28:58 9:20 1:26:22
4 CHANDLER AMASON 9:27 2:22 3:43 2:00
MALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 16 MATT CORLEY 7:10 1:48 1:43 37:07 22.0 1:09:36
2. 12 STEVE HOTZ 7:30 1:53 2:52 39:59 20.4 1:07 25:50 8:19 1:17:17
3. 242 KEVIN BRIGHT 9:38 2:25 2:04 43:07 18.9 0:39 26:00 8:22 1:21:25
4. 15 MICHAEL BUCKLEY 8:16 2:04 1:55 41:11 19.8 1:03 30:53 9:57 1:23:16
5. 10 TENO BOONE 9:22 2:21 1:42 44:53 18.2 0:49 26:44 8:37 1:23:28
6. 11 ROBERT SCHWAB 7:45 1:57 3:23 43:38 18.7 2:09 28:59 9:20 1:25:53
7. 14 IAN PIERSON 9:44 2:26 2:46 41:46 19.5 1:57 31:00 9:59 1:27:11
MALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 19 KURT HENINGER 6:21 1:36 2:41 34:10 23.9 0:27 20:12 6:31 1:03:49
2. 28 DAVID CURRY 5:16 1:19 1:56 38:52 21.0 1:01 24:47 7:59 1:11:50
3. 25 TRAVIS KELLEY 8:00 2:00 1:28 40:46 20.0 0:37 21:20 6:52 1:12:10
4. 20 JOSHUA CHRISTIAN 8:14 2:04 1:22 38:20 21.3 0:47 23:30 7:34 1:12:11
5. 23 KENT POSEY 9:21 2:21 1:22 37:58 21.5 0:48 23:18 7:30 1:12:45
6. 21 SETH STANALAND 8:04 2:01 2:34 39:37 20.6 1:39 26:01 8:23 1:17:53
7. 26 ROBERT BROOKS 8:44 2:11 2:06 41:31 19.7 1:06 27:10 8:45 1:20:36
8. 237 RYAN LYONS 8:35 2:09 2:38 41:50 19.5 1:17 26:59 8:41 1:21:17
9. 18 SAMUEL PERKINS 9:32 2:23 2:26 42:33 19.2 0:41 31:07 10:01 1:26:17
10. 22 RYAN BYRNES 9:37 2:25 2:22 53:10 15.3 1:10 23:42 7:38 1:29:59
11. 27 MICH KILLINGSWOR 12:43 3:11 4:39 47:08 17.3 2:40 43:54 14:08 1:51:03
MALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 231 JONATHAN NASH 5:41 1:26 1:23 34:23 23.7 0:30 20:55 6:44 1:02:49
2. 30 LANCE PARKER 6:25 1:37 1:28 35:04 23.3 0:47 22:12 7:09 1:05:53
3. 31 MITCH SHEPPARD 7:30 1:53 1:49 35:33 23.0 0:50 22:13 7:09 1:07:53
4. 37 ERIK VON HELLENS 8:00 2:00 1:30 37:06 22.0 0:41 23:43 7:38 1:10:59
5. 36 PATRICK ZACHARY 6:22 1:36 1:40 38:34 21.2 0:45 24:14 7:48 1:11:33
6. 47 BRADLEY EASTERLIN 7:50 1:58 2:13 39:33 20.6 1:10 26:24 8:30 1:17:08
7. 35 CHRIS PERKINS 7:37 1:55 2:17 42:05 19.4 0:50 25:34 8:14 1:18:21
8. 34 JUD SAVELLE 9:13 2:19 2:20 41:31 19.7 1:30 23:50 7:40 1:18:23
9. 48 GREGORY TILLIS 12:00 3:00 2:10 41:43 19.6 0:49 22:32 7:16 1:19:12
10. 40 JAMES HAGLER 8:51 2:13 3:27 40:13 20.3 0:43 26:54 8:40 1:20:06
11. 39 JOHN FOSTER 8:20 2:05 1:54 41:34 19.6 1:26 27:31 8:52 1:20:43
12. 38 LEVI DILLON 9:26 2:22 3:03 43:39 18.7 0:46 27:43 8:56 1:24:37
13. 32 KYLE JUNE 6:32 1:38 2:03 43:36 18.7 1:25:38
14. 41 BRANDON HARRELL 11:01 2:46 2:14 47:06 17.3 1:04 25:25 8:11 1:26:48
15. 43 JOEEN FIGUEROA 14:01 3:31 2:43 43:18 18.8 1:20 26:45 8:37 1:28:05
16. 33 WILL BUNDRICK 7:43 1:56 2:18 42:56 19.0 0:51 35:25 11:24 1:29:11
17. 46 STACY CLARK 9:44 2:26 3:31 1:00:11 13.6 1:39 30:22 9:47 1:45:24
MALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 67 JOE BUCK 5:32 1:23 1:23 37:54 21.5 1:01 20:07 6:29 1:05:56
2. 57 MORGAN GARCIA 5:40 1:25 1:58 36:18 22.5 0:42 22:44 7:19 1:07:20
3. 60 MICAH DENT 6:57 1:45 1:08 39:04 20.9 0:29 21:40 6:59 1:09:16
4. 64 PAUL SHEPARD 8:49 2:13 1:19 35:03 23.3 0:50 23:51 7:41 1:09:50
5. 53 STEPHEN SULLIVAN 7:18 1:50 2:08 36:13 22.5 0:52 23:56 7:42 1:10:24
6. 58 CHAD KOCHENDERFE 7:36 1:54 2:12 38:37 21.1 1:12 21:20 6:52 1:10:55
7. 49 GREG MILLS 8:20 2:05 2:18 38:12 21.4 0:45 21:55 7:04 1:11:28
8. 240 JASON HARRIS 8:44 2:11 1:40 36:25 22.4 1:23 25:12 8:07 1:13:23
9. 52 JAMES MCALEVEY 5:55 1:29 1:59 39:16 20.8 1:02 27:42 8:55 1:15:52
10. 66 MICHAEL LARDY 8:08 2:02 1:39 42:21 19.3 0:39 25:31 8:13 1:18:16
11. 55 LEM GOODPASTURE 7:11 1:48 2:05 40:17 20.3 1:26 27:26 8:50 1:18:23
12. 63 BARNES REINEY 7:35 1:54 2:34 42:54 19.0 0:50 25:38 8:15 1:19:30
13. 245 LEE PINNELL 8:40 2:10 1:52 43:08 18.9 1:04 25:32 8:14 1:20:15
14. 224 LEE SHAW 9:11 2:18 3:50 43:09 18.9 2:16 24:53 8:01 1:23:16
15. 65 PAUL SCHOFILL 9:20 2:20 3:10 41:53 19.5 1:45 28:46 9:16 1:24:52
16. 236 JASON HUNT 13:18 3:20 3:03 40:25 20.2 1:32 31:55 10:17 1:30:10
17. 50 JASON STOJKA 19:58 5:00 3:17 48:05 17.0 0:51 24:52 8:01 1:37:01
18. 62 ALLEN WOOTEN 10:30 2:38 3:16 50:03 16.3 1:37 31:53 10:16 1:37:17
19. 56 GENE ROBERTS 10:42 2:41 3:05 58:52 13.9 1:01 27:23 8:49 1:41:02
MALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 76 TROY WILLIS 6:59 1:45 1:09 35:21 23.1 0:39 21:30 6:55 1:05:36
2. 230 DENNIS MOORE 7:36 1:54 1:13 35:50 22.8 0:38 21:05 6:47 1:06:19
3. 68 JAY KOETITZ 6:20 1:35 1:33 34:58 23.3 0:57 22:59 7:24 1:06:44
4. 69 BILL FRICKS 7:50 1:58 1:23 36:17 22.5 0:43 22:08 7:08 1:08:19
5. 87 ERIC WOODS 7:07 1:47 1:15 37:15 21.9 0:34 23:07 7:27 1:09:15
6. 79 DUNCAN MOORE 6:54 1:44 1:17 37:07 22.0 0:41 22:56 7:23 2:00 1:10:53
7. 78 STEPHEN WHITE 8:33 2:09 1:46 36:35 22.3 1:14:39
8. 83 RONALD HARRISON 8:30 2:08 1:36 38:48 21.0 0:43 27:55 8:59 1:17:30
9. 70 NICO WIENDERS 8:51 2:13 2:02 41:30 19.7 1:24 24:01 7:44 1:17:44
10. 74 GERRY NIPPER 9:03 2:16 3:00 40:48 20.0 1:35 26:08 8:25 1:20:32
11. 80 DAVID SHIPP 8:08 2:02 2:33 42:37 19.2 1:00 34:16 11:02 1:28:33
12. 77 JOHN BENNETT 8:51 2:13 1:45 43:11 18.9 2:32 33:38 10:50 1:29:54
13. 88 CARLTON AMASON 8:59 2:15 3:57 45:59 17.7 1:30 30:30 9:49 1:30:53
14. 73 EDWARD BAILEY 11:05 2:47 4:47 47:58 17.0 1:57 26:34 8:33 1:32:20
15. 72 JIM QUINN 8:47 2:12 3:33 45:12 18.1 0:38 36:21 11:42 1:34:29
16. 85 JAMES BROOKS 19:13 4:49 4:10 47:44 17.1 1:05 30:33 9:50 1:42:42
MALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 101 PERRY DOYLE 7:22 1:51 1:34 35:54 22.7 0:58 24:25 7:52 1:10:11
2. 61 CLARENCE VARNADOE 8:02 2:01 2:01 36:08 22.6 0:44 23:38 7:37 1:10:32
3. 98 BILL WILHELM 7:33 1:54 2:23 39:41 20.6 0:34 24:12 7:48 1:14:20
4. 103 MICK KIRKWOOD 7:51 1:58 1:55 39:03 20.9 1:02 25:00 8:03 1:14:50
5. 97 CLEMENT ALLEN 9:35 2:24 1:34 38:11 21.4 0:44 26:26 8:31 1:16:28
6. 100 JOHN NEWMAN 8:52 2:13 2:41 39:43 20.5 1:23 27:17 8:47 1:19:55
7. 89 PAUL PICKLES 9:42 2:26 3:05 37:43 21.6 1:33 28:45 9:16 1:20:47
8. 94 MIKE EVERETT 8:05 2:02 3:04 42:01 19.4 1:26 27:30 8:51 1:22:03
9. 92 LINCOLN WHITTAKER 9:04 2:16 2:19 42:50 19.1 1:01 35:01 11:16 1:30:13
10. 91 TRACY CLEMENTS 10:17 2:35 4:26 44:38 18.3 1:33 39:55 12:51 1:40:46
11. 95 MICHAEL GILES 10:48 2:42 4:28 55:04 14.8 1:53 39:23 12:41 1:51:34
12. 99 DAVID THOMPSON 9:12 2:18 4:15 53:01 15.4 2:48 45:02 14:30 1:54:16
MALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 104 JEFFREY BOWMAN 6:58 1:45 1:28 33:59 24.0 0:36 26:33 8:33 1:09:32
2. 116 MARTY HUFSTETLER 7:09 1:48 1:53 35:54 22.7 1:05 25:05 8:05 1:11:04
3. 110 ROB MCNEELY 7:39 1:55 1:50 37:27 21.8 1:40 24:10 7:47 1:12:44
4. 113 JIM BUCHANAN 6:44 1:41 1:54 37:18 21.9 0:58 26:19 8:28 1:13:10
5. 106 SCOTT MACEY 6:33 1:39 1:41 38:45 21.1 1:01 28:17 9:07 1:16:16
6. 107 BILLY WEBB 9:44 2:26 1:12 39:03 20.9 0:32 26:56 8:40 1:17:26
7. 109 J. KELLY MCCOY 7:59 2:00 2:11 38:47 21.0 1:29 33:39 10:50 1:24:02
8. 114 JOE GRAMMER 8:33 2:09 2:57 42:39 19.1 1:38 28:30 9:11 1:24:16
9. 111 ROGER HAGGERTY 9:07 2:17 2:46 40:52 20.0 2:06 29:52 9:37 1:24:40
10. 112 KEITH WISHUM 10:22 2:36 3:15 44:50 18.2 0:46 27:25 8:50 1:26:35
11. 108 VIC MCCLAY 8:17 2:05 2:25 42:29 19.2 1:21 38:52 12:31 1:33:23
12. 239 STUART KENT 8:16 2:04 4:05 48:20 16.9 1:12 39:02 12:34 1:40:53
MALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 123 RON WILES 7:20 1:50 2:00 36:56 22.1 0:56 25:08 8:06 1:12:17
2. 232 GARY BEALL 8:22 2:06 1:39 38:41 21.1 0:42 25:17 8:09 1:14:40
3. 122 FELIX SMITH 9:55 2:29 1:40 41:23 19.7 0:28 26:28 8:32 1:19:53
4. 121 BILL GARVIN 9:31 2:23 2:20 37:53 21.5 1:16 29:08 9:23 1:20:07
5. 126 BOBBY THOMAS 9:30 2:23 1:37 42:42 19.1 0:50 25:50 8:19 1:20:27
6. 117 JAMES HARRISON 9:35 2:24 2:13 41:21 19.7 1:45 27:06 8:44 1:21:58
7. 119 DON MCMAHAN 10:10 2:33 3:02 42:36 19.2 1:48 26:57 8:41 1:24:31
8. 128 MIKE (WM) SLADE 10:38 2:40 2:45 42:41 19.1 1:58 35:02 11:17 1:33:02
9. 125 JON ANDERSON 10:04 2:31 3:28 48:20 16.9 1:37 34:47 11:12 1:38:15
10. 118 B. DALE CROOMS 13:38 3:25 5:42 48:59 16.7 2:02 31:42 10:12 1:42:01
11. 127 PAUL WHITE 9:12 2:18 5:34 49:45 16.4 2:05 42:57 13:50 1:49:30
12. 120 LEON WISHUM 21:13 5:19 4:19 59:07 13.8 0:44 41:21 13:19 2:06:43
MALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 134 JAMES SIMPSON 8:00 2:00 2:05 37:20 21.9 1:10 26:54 8:40 1:15:27
2. 130 JOHN BARWICK 8:01 2:01 1:37 41:02 19.9 0:50 31:40 10:12 1:23:08
3. 133 GEORGE H CARSON 9:00 2:15 2:00 41:56 19.5 1:01 31:49 10:15 1:25:44
4. 131 EDWARD O'BRIEN 7:45 1:57 2:23 42:30 19.2 1:03 32:53 10:35 1:26:31
5. 129 JAMES HOTZ 11:22 2:51 4:17 45:48 17.8 0:52 33:24 10:45 1:35:40
6. 132 JOHN BRANNEN 16:07 4:02 3:40 45:37 17.9 2:16 32:38 10:31 1:40:15
7. 223 KENNY WLAKER 12:40 3:10 5:15 48:14 16.9 2:15 46:45 15:03 1:55:08
MALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 137 DALE VAUGHAN 6:49 1:43 1:58 36:07 22.6 1:19 31:19 10:05 1:17:30
2. 135 RICK ASHTON 8:09 2:03 2:38 37:36 21.7 1:21 30:22 9:47 1:20:04
3. 138 ANDREW WALL 9:06 2:17 1:38 43:14 18.9 1:19 26:00 8:23 1:21:16
4. 136 NEIL SNYDER 9:34 2:24 2:35 42:57 19.0 1:24 27:00 8:42 1:23:28
139 ALBERT VANCLEAVE 11:52 2:58 4:27 49:14 16.6