OVERALL FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  247    HOLT           SANDY       TALLAHASSEE, FL        26 F  6:15  1:34    1:32   36:47 22.2    0:34    21:41  6:59         1:06:47
   2.  327    WALKER         RONDA       DUBLIN, GA             46 F  7:36  1:54    1:41   35:00 23.3    0:54    22:21  7:12         1:07:31
   3.  237    TINKEY         GRACE       MACON, GA              16 F  8:07  2:02    1:35   40:14 20.3    1:14    16:48  5:25         1:07:57

MASTERS FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  307    CAMPBELL       ELIZABETH   AUGUSTA, GA            41 F  8:40  2:10    2:40   42:43 19.1    1:19    24:06  7:46         1:19:25
   2.  306    WILHELM        KRISTI      THOMASVILLE, GA        41 F  9:55  2:29    3:08   39:49 20.5    0:59    26:11  8:26         1:20:00
   3.  308    GOLDEN         KELLY       TIFTON, GA             42 F  7:46  1:57    2:07   43:24 18.8    1:00    26:00  8:23         1:20:16

FEMALE AGE GROUP RESULTS

2011 Georgia Veterans Sprint 400yd Swim 13.6 Bike 5K Run
Cordele, Georgia 08/13/2011 8:00 am Sunny
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgia Veterans

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  235    PETERS         ALISON      VALDOSTA, GA           15 F  7:06  1:47    1:31   41:17 19.8    0:54    21:41  6:59         1:12:28
   2.  234    CHAUTA         GRACE       KATHLEEN, GA           12 F  9:36  2:24    2:42 1:05:15 12.5    1:34    35:53 11:33         1:54:58

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  236    KRONBERGER     MADISON     DOTHAN, AL             16 F  5:20  1:20    1:41   37:16 21.9    0:48    23:41  7:38         1:08:46
   2.  373    ELLINGTON      LAINE       LEESBURG, GA           16 F  8:46  2:12    3:18   49:14 16.6    1:07    23:51  7:41         1:26:13

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  245    HOTZ           MARY        ALBANY, GA             24 F  7:17  1:50    1:46   38:53 21.0    0:29    22:49  7:21         1:11:12
   2.  240    LEINMILLER     ERICA       ATLANTA, GA            21 F  8:32  2:08    2:22   41:48 19.5    0:34    25:30  8:13         1:18:44
   3.  246    PRINSLOO       BRIANNA     VALDOSTA, GA           24 F  9:24  2:21    2:08   43:51 18.6    1:35    28:07  9:03         1:25:03
   4.  244    PHILLIPS       BENTLY      LEESBURG, GA           24 F 10:10  2:33    3:40   54:02 15.1    1:25    32:02 10:19         1:41:17
   5.  243    CRAIN          BETH        ALBANY, GA             24 F  9:52  2:28    3:18   50:01 16.3    1:27    38:06 12:16         1:42:43
   6.  242    GOLDEN         AMANDA      COLUMBUS, OH           23 F  9:19  2:20    4:37   48:17 16.9    1:00    42:41 13:45         1:45:51
   7.  239    REGISTER       ANNA        CAIRO, GA              20 F  9:25  2:22    2:50   53:41 15.2    1:04    44:21 14:17         1:51:19

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  250    HULL           KIMBERLY    MACON, GA              25 F  5:51  1:28    2:32   39:37 20.6    0:50    23:38  7:37         1:12:27
   2.  248    CHRISTIE       ALICIA      CENTERVILLE, GA        26 F  8:30  2:08    1:31   38:16 21.3    0:38    24:03  7:45         1:12:56
   3.  251    SWILLING       MELODY      ALPHARETTA, GA         26 F  7:26  1:52    1:46   40:43 20.0    0:41    23:40  7:37         1:14:14
   4.  254    COTTON         LAUREN      COLUMBUS, GA           29 F  7:30  1:53    1:51   38:40 21.1    0:38    26:07  8:25         1:14:44
   5.  361    COGGIN         SARA                               29 F  8:45  2:12    2:21   40:01 20.4    0:35    23:55  7:42         1:15:35
   6.  255    BROWN          MEGAN       WARNER ROBINS, GA      28 F  8:48  2:12    2:16   41:45 19.5    1:02    24:10  7:47         1:18:00
   7.  261    CHAMPION       ANNA        AMERICUS, GA           29 F  8:02  2:01    2:29   40:46 20.0    1:16    26:19  8:29         1:18:50
   8.  249    FAWCETT        ANNIE       JACKSONVILLE, FL       25 F  9:05  2:17    2:16   42:58 19.0    1:09    24:41  7:57         1:20:07
   9.  253    DUPREE         JORDAN      KENNESAW, GA           28 F  9:45  2:27    2:14   42:05 19.4    1:06    31:00  9:59         1:26:08
  10.  259    WISE           BELINDA     TALLAHASSEE, FL        29 F  9:23  2:21    2:57   49:51 16.4    0:59    27:53  8:59         1:31:01
  11.  252    BENTON         MACLAIN     TALLAHASSEE, FL        27 F  8:10  2:03    4:10   49:51 16.4    0:59    27:53  8:59         1:31:01
  12.  258    SHARPE         HEATHER     ALBANY, GA             29 F  8:07  2:02    2:28   55:48 14.6    1:16    31:19 10:05         1:38:58
  13.  260    WALTER         AMANDA      LAWRENCEVILLE, GA      29 F 10:39  2:40    3:09   47:37 17.1    1:59    38:58 12:33         1:42:20

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  266    ANDREWS        KRISTY      GRAY, GA               31 F  8:04  2:01    2:04   37:03 22.0    0:39    24:15  7:49         1:12:03
   2.  268    BRANTLEY       TIFFANY     EASTMAN, GA            33 F  8:01  2:01    2:50   40:29 20.2    0:34    24:15  7:49         1:16:07
   3.   58    JOHNSON        CHRISTIE    ATLANTA, GA            34 F  8:36  2:09    2:31   40:15 20.3    1:14    25:03  8:04         1:17:39
   4.  265    BLACKMON       HEATHER     MARIETTA, GA           32 F  8:19  2:05    2:01   39:51 20.5    0:47    28:57  9:19         1:19:53
   5.  369    MABRY          ELAINE      LEESBURG, GA           30 F  7:26  1:52    2:20   37:44 21.6    1:33    33:14 10:42         1:22:14
   6.  273    KEARSON        DEDRA       GARFIELD, GA           33 F  8:27  2:07    2:59   41:52 19.5    0:38    28:36  9:13         1:22:29
   7.  271    HOLMAN         SUSAN       GAINESVILLE, GA        34 F  9:20  2:20    2:29   44:43 18.3    1:02    26:40  8:35         1:24:11
   8.  272    COYLE          KELLY       MOULTRIE, GA           33 F  8:57  2:15    4:00   48:07 17.0    1:23    29:54  9:38         1:32:19
   9.  267    COWART         KIM         SUWANEE, GA            32 F  8:09  2:03    3:38   50:14 16.2    1:25    31:41 10:12         1:35:05
  10.  263    FIVEAS         COURTNEY    ALBANY, GA             30 F 10:25  2:37    2:37   49:03 16.6    1:12    33:26 10:46         1:36:41
  11.  274    DAVIS          YOLANDA     ALBANY, GA             34 F 11:39  2:55    3:36   48:46 16.7    1:33    33:01 10:38         1:38:33
  12.  270    MAULDIN        BURGESS     ALBANY, GA             34 F  8:15  2:04    4:59   51:18 15.9    3:09    33:58 10:56         1:41:36
  13.  269    CARTER         MADELYN     ALBANY, GA             34 F 25:23  6:21    2:28   49:55 16.4    1:16    30:10  9:43         1:49:10

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  284    FIX            AMY         ALBANY, GA             37 F  7:17  1:50    1:54   38:04 21.4    0:39    24:35  7:55         1:12:27
   2.  293    RAY            KARRI       SWAINSBORO, GA         37 F  7:48  1:57    2:20   40:41 20.1    0:44    25:52  8:20         1:17:22
   3.  300    SUTTON         TAMMY       SWAINSBORO, GA         38 F  9:38  2:25    2:44   40:57 19.9    0:47    24:20  7:50         1:18:24
   4.  301    LEDFORD        TRINA       COMMERCE, GA           39 F  8:24  2:06    2:19   40:33 20.1    1:19    26:16  8:28         1:18:49
   5.  275    WILLIFORD      KEILA       TWIN CITY, GA          35 F  9:09  2:18    2:22   42:46 19.1    0:46    25:39  8:16         1:20:39
   6.  286    WILSON         SARAH       TALLAHASSEE, FL        37 F  7:45  1:57    2:15   39:19 20.8    1:02    31:05 10:01         1:21:23
   7.  287    HOLMES         AMANDA      BONAIRE, GA            36 F  7:21  1:51    3:39   42:16 19.3    2:05    27:36  8:53         1:22:56
   8.  285    CAIN           KRIS        ATLANTA, GA            36 F  8:43  2:11    2:41   44:17 18.4    1:18    26:27  8:31         1:23:24
   9.  283    SHEFFIELD      FRAN        CAIRO, GA              37 F  8:55  2:14    2:23   43:59 18.6    0:54    28:21  9:08         1:24:30
  10.  282    RHODES         MELANIE     TALLAHASSEE, FL        37 F  8:05  2:02    2:42   42:04 19.4    1:17    31:56 10:17         1:26:03
  11.  290    SETO           LYNN        WARNER ROBINS, GA      37 F  8:59  2:15    2:57   40:41 20.1    0:57    33:03 10:39         1:26:35
  12.  279    CLARK          MICHAWNE    SUGARHILL, GA          36 F  8:11  2:03    3:35   47:53 17.0    1:03    26:08  8:25         1:26:48
  13.  291    SINES          KELLIE      CAIRO, GA              37 F  9:46  2:27    3:26   43:53 18.6    1:05    28:42  9:15         1:26:49
  14.  276    NOTTKE         CHARLY      TALLAHASSEE, FL        36 F  6:52  1:43    3:13   43:51 18.6    1:04    33:07 10:40         1:28:04
  15.  296    BOOTH          ANGELA      FITZGERALD, GA         38 F 11:09  2:48    2:40   42:27 19.2    1:04    31:29 10:08         1:28:48
  16.  297    LOEHRKE        DIANA       WARNER ROBINS, GA      37 F  7:51  1:58    4:08   46:14 17.7    0:54    30:13  9:44         1:29:17
  17.  295    EVERETT        DAWN        GUYTON, GA             37 F  9:29  2:23    2:11   44:38 18.3    0:37    33:09 10:40         1:30:01
  18.  304    PERDUE         STACY       LAWRENCEVILLE, GA      39 F  9:28  2:22    3:00   49:06 16.6    0:43    30:30  9:49         1:32:43
  19.  281    PEARCE         STACEY      MACON, GA              37 F  9:01  2:16    2:49   44:35 18.3    1:14    35:46 11:31         1:33:23
  20.  292    MAULDIN        BRIDGET     SNELLVILLE, GA         37 F  7:45  1:57    3:30   50:07 16.3    0:54    31:41 10:12         1:33:56
  21.  280    MAY            HOLLY       BUFORD, GA             36 F  9:10  2:18    4:30   46:37 17.5    1:09    33:20 10:44         1:34:43
  22.  298    LOVICK         DK          SUGAR HILL, GA         39 F  8:07  2:02    3:02   50:50 16.1    1:25    31:42 10:13         1:35:05
  23.  288    WAHLER         KIMBERLY    MARIETTA, GA           38 F  8:18  2:05    3:27   52:21 15.6    1:45    33:54 10:55         1:39:42
  24.  277    FRANKS         JAIME       GRAY, GA               35 F 10:34  2:39    5:35   53:27 15.3    2:13    36:16 11:41         1:48:04
  25.  294    WIDENER        JENNIFER    ATLANTA, GA            38 F  9:14  2:19    3:54   52:34 15.5    2:30    40:56 13:11         1:49:06
  26.  299    THEUS          TAMMY       MILLEDGEVILLE, GA      39 F 12:12  3:03    2:42 1:07:54 12.0    2:21    35:20 11:23         2:00:27

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  318    WELCH          ANGELA      ALBANY, GA             42 F  8:53  2:14    2:28   42:36 19.2    0:53    27:23  8:49         1:22:11
   2.  322    WILLIAMSON     LYNNE       WAVERLY HALL, GA       44 F  9:52  2:28    2:07   41:22 19.7    0:59    27:53  8:59         1:22:12
   3.  312    MATCHETTE      GEN         WARNER ROBINS, GA      41 F  9:14  2:19    2:23   40:41 20.1    0:42    29:32  9:31         1:22:31
   4.  321    ABBOTT         KAREN       STATHAM, GA            44 F 10:57  2:45    2:27   43:16 18.9    1:17    24:51  8:00         1:22:46
   5.  310    HEATON         GINA        KATHLEEN, GA           41 F 10:26  2:37    1:59   43:02 19.0    1:04    27:23  8:49         1:23:51
   6.  374    COREA          SHAY        MACON, GA              40 F  8:58  2:15    2:50   49:29 16.5    0:27    22:57  7:23         1:24:39
   7.  320    WILDER         PAMELA      ATHENS, GA             44 F  9:40  2:25    2:26   41:14 19.8    1:28    31:08 10:02         1:25:54
   8.  315    DALE           TANYA       ALBANY, GA             43 F  9:34  2:24    2:49   44:03 18.5    1:29    28:15  9:06         1:26:08
   9.  313    DAVIS          JANA        TALLAHASSEE, FL        41 F  8:38  2:10    3:12   45:01 18.1    1:57    27:48  8:57         1:26:35
  10.  316    GRAMLING       AMY         FORSYTH, GA            43 F  9:28  2:22    2:26   45:45 17.8    1:00    30:34  9:51         1:29:11
  11.  305    WILLCOX        DEEDEE      ALBANY, FM             40 F  8:15  2:04    3:08   44:11 18.5    1:26    34:47 11:12         1:31:45
  12.  319    SLADE          TONI        KATHLEEN, GA           42 F 10:07  2:32    3:23   51:12 15.9    2:00    32:28 10:27         1:39:07
  13.  314    THIGPEN        RENEE       MACON, GA              41 F 10:52  2:43    3:54   48:52 16.7    1:57    36:51 11:52         1:42:23
  14.  317    LEDFORD        MELISSA     GAINESVILLE, GA        43 F 11:41  2:56    3:26   50:36 16.1    2:31    38:52 12:31         1:47:04

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  333    LEGGETT        LISA        COBB/ LAKE BLACKSHEA, G49 F  9:11  2:18    1:49   42:33 19.2    1:00    26:21  8:29         1:20:53
   2.  332    DEJIACOMO      LORI        WATKINSVILLE, GA       48 F  9:07  2:17    2:17   40:46 20.0    0:55    28:31  9:11         1:21:34
   3.  335    HARBIN         JODI        VALDOSTA, GA           49 F 11:18  2:50    1:45   41:03 19.9    0:49    28:04  9:02         1:22:56
   4.  328    CASHULETTE     LISA        TALLAHASSEE, FL        47 F  7:19  1:50    2:26   44:51 18.2    1:11    32:05 10:20         1:27:51
   5.  326    REGISTER       LAURA       CAIRO, GA              47 F 10:47  2:42    2:24   44:00 18.6    0:53    30:43  9:53         1:28:44
   6.  324    MIXON          BARBARA     ALBANY, GA             46 F 10:36  2:39    2:49   42:58 19.0    1:37    31:55 10:17         1:29:53
   7.  325    MAY            DEEANNA     LEESBURG, GA           45 F  9:30  2:23    2:30   47:50 17.1    1:51    31:54 10:16         1:33:35
   8.  323    VARNADOE       DAWN        LUMBER CITY, GA        45 F 12:44  3:11    3:25   47:08 17.3    2:13    29:30  9:30         1:34:58
   9.  329    PARKER         JANE        BONAIRE, GA            47 F 10:34  2:39    2:52   46:47 17.4    1:28    38:23 12:21         1:40:02
  10.  371    ROBERSON       ROBIN                              46 F 11:45  2:57    3:25   48:28 16.8    1:58    34:04 10:58    2:00 1:41:40
  11.  330    ALBRIGHT       SHERYL      JACKSON, GA            48 F  9:30  2:23    3:32   52:11 15.6    1:46    37:15 12:00         1:44:12
  12.  331    CHAUTA         JERI        KATHLEEN, GA           47 F  9:37  2:25    2:38 1:05:16 12.5    1:34    35:54 11:34         1:54:58

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  342    STEPHENS       PAM         SYLVESTER, GA          54 F  9:38  2:25    2:33   42:00 19.4    1:01    32:08 10:21         1:27:18
   2.  336    SISK           KAREN       BYRON, GA              50 F 10:52  2:43    2:45   42:05 19.4    1:54    31:39 10:12         1:29:14
   3.  340    ROWLAND        KAREN       BOSTON, GA             52 F 10:58  2:45    2:42   46:03 17.7    1:32    28:48  9:16         1:30:00
   4.  338    LEINMILLER     PAM         ATLANTA, GA            50 F 10:06  2:32    2:34   47:41 17.1    0:40    29:16  9:26         1:30:14
   5.  341    MCKELVEY       DEBBI       ST GEORGE, UT          53 F 10:05  2:32    2:36   44:57 18.2    1:40    38:33 12:25         1:37:48
   6.  364    WOODARD-MEYER  TRACY       VALDOSTA, GA           50 F 10:17  2:35    2:57   47:47 17.1    2:04    35:42 11:30         1:38:46
   7.  339    MCDONALD       DEBBIE      COCHRAN, GA            52 F 15:11  3:48    6:01                                                    

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  354    MCDONALD       JEAN        BONAIRE, GA            55 F 13:38  3:25    2:38   43:46 18.6    1:26    33:08 10:40         1:34:35
   2.  343    BAGLEY         DARLENE     AMERICUS, GA           59 F 12:00  3:00    4:37   52:39 15.5    0:54    33:18 10:43         1:43:27

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  347    CARSON         PEGGY       AMERICUS, GA           64 F  9:39  2:25    2:20   42:45 19.1    1:33    27:26  8:50         1:23:42
   2.  345    MEDDERS        BILLIE      SYLVESTER, GA          61 F 10:30  2:38    2:12   42:10 19.4    1:20    29:25  9:28         1:25:36
   3.  346    HOTZ           PATRICIA    ALBANY, GA             61 F 15:28  3:52    4:08   51:45 15.8    1:00    32:16 10:23         1:44:35

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69 ** NONE **

FEMALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over ** NONE **

OVERALL MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.   42    JOHNSON        CHARLIE     TALLAHASSEE, FL        32 M  5:47  1:27    1:11   32:23 25.2    0:31    17:29  5:38           57:18
   2.  163    KINNUNEN       JOEL        WARNER ROBINS, GA      45 M  6:47  1:42    1:15   30:42 26.6    0:33    18:08  5:50           57:22
   3.   13    UHLMAN         SAM         ATLANTA, GA            22 M  5:53  1:29    1:35   33:43 24.2    0:34    17:27  5:37           59:09

MASTERS MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  122    KILPATRICK     JOHN        LEESBURG, GA           41 M                                                                 1:01:24
   2.  168    MARTINEZ       SAM         MACON, GA              46 M  7:55  1:59    1:17   34:56 23.4    0:44    18:09  5:51         1:02:58
   3.  126    THOMAS         PERRY       CRAIG ST. 112-301, GA  41 M  8:06  2:02    1:47   32:54 24.8    0:54    20:10  6:30         1:03:49

MALE AGE GROUP RESULTS

2011 Georgia Veterans Sprint 400yd Swim 13.6 Bike 5K Run
Cordele, Georgia 08/13/2011 8:00 am Sunny
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgia Veterans

MALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  350    KRONBERGER     GAGE        DOTHAN, AL             14 M  5:09  1:18    1:41   34:36 23.6    0:37    21:22  6:53         1:03:24
   2.  351    SAKIR          TYLER       FORSYTH, GA            14 M  5:03  1:16    1:29   34:26 23.7    0:30    22:29  7:14         1:03:55
   3.  366    YONN           CHRISTOPHER DECATUR, GA            13 M  9:23  2:21    2:00   46:12 17.7    1:13    36:00 11:36         1:34:46
   4.  352    JAMES          HUNTER      THOMASVILLE, GA        15 M 14:06  3:32    3:49   51:03 16.0    0:39    31:21 10:06         1:40:58

MALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.    6    FISHER         JAMES       TIFTON, GA             18 M  8:14  2:04    1:13   40:25 20.2    0:30    21:45  7:00         1:12:05
   2.    2    WYNN           RYAN        PERRY, GA              17 M  9:18  2:20    1:59   40:42 20.1    0:22    21:23  6:53         1:13:41
   3.    8    UDDIN          YUSUF       WARNER ROBINS, GA      19 M  6:22  1:36    2:26   41:12 19.8    0:58    23:10  7:28         1:14:05
   4.    3    WILSON         GAVIN       THOMASVILLE, GA        17 M  7:13  1:49    2:21   42:44 19.1    0:38    24:53  8:01         1:17:48
   5.    7    HART           BEN         MCDONOUGH, GA          18 M  7:36  1:54    2:42   39:03 20.9    1:10    29:18  9:26         1:19:48
   6.    4    KELLY          MICHAEL     RICHMOND HILL, GA      17 M 10:24  2:36    2:15   50:33 16.1    1:11    21:59  7:05         1:26:20

MALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.   14    UHLMAN         MATT        ROSWELL, GA            22 M  6:22  1:36    1:42   37:03 22.0    0:56    19:31  6:17         1:05:32
   2.   17    ENNIS          STEPHEN     LAGRANGE, GA           22 M  6:35  1:39    1:15   37:20 21.9    0:46    22:46  7:20         1:08:40
   3.   10    JOHNSON        ROBERT      ALBANY, GA             21 M  7:06  1:47    2:13   38:47 21.0    0:36    22:31  7:15         1:11:11
   4.   16    GANAS          THOMAS      TIFTON, GA             23 M  6:34  1:39    2:07   36:47 22.2    1:13    27:29  8:51         1:14:09
   5.   18    HOTZ           STEVE       ALBANY, GA             23 M  7:26  1:52    2:22   39:53 20.5    1:19    23:24  7:32         1:14:23
   6.   11    RODRIGUEZ      DUSTIN      ROCHELLE, GA           22 M  8:19  2:05    2:03   41:00 19.9    0:53    22:48  7:21         1:15:01
   7.    9    PHILLIPS       MATT        PERRY, GA              20 M  8:00  2:00    2:44   53:45 15.2    1:19    26:27  8:31         1:32:13
   8.   12    BREWER         JANZEN      TIFTON, GA             21 M 11:26  2:52    9:00   55:58 14.6    2:01    29:07  9:23         1:47:30

MALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.   23    HENINGER       KURT        FITZGERALD, GA         26 M  6:50  1:43    2:22   35:42 22.9    0:27    19:34  6:18         1:04:53
   2.   24    MASSEY         ZACH        BUCKHEAD, GA           27 M  7:22  1:51    1:50   36:30 22.4    0:30    20:26  6:35         1:06:36
   3.   21    SWITZER        BENJAMIN    KATHLEEN, GA           25 M  8:15  2:04    2:39   37:19 21.9    0:28    18:57  6:06         1:07:36
   4.   29    KELLEY         TRAVIS      AMERICUS, GA           29 M  8:27  2:07    1:59   38:27 21.2    0:39    20:39  6:39         1:10:09
   5.   26    JOHNSON        BRIAN       WARNER ROBINS, GA      27 M  8:00  2:00    2:13   39:13 20.8    0:50    21:19  6:52         1:11:33
   6.   22    PRINSLOO       COLIN       VALDOSTA, GA           25 M  7:39  1:55    1:42   37:45 21.6    1:03    26:40  8:35         1:14:48
   7.   27    GAYTON         STEPHEN     KATHLEEN, GA           27 M  7:45  1:57    2:51   40:57 19.9    1:01    23:13  7:29         1:15:46
   8.   25    LYONS          JAKE        VALDOSTA, GA           28 M  6:19  1:35    1:58   38:38 21.1    1:05    28:26  9:10         1:16:24
   9.   31    BROOKS         ROBERT      ALBANY, GA             29 M  8:58  2:15    2:17   41:29 19.7    1:05    25:24  8:11         1:19:11
  10.   34    THOMPSON       BUCKY       BYROMVILLE, GA         29 M  9:19  2:20    2:09   40:14 20.3    1:39    25:57  8:21         1:19:15
  11.   32    FAWCETT        JOHN        JACKSONVILLE, FL       28 M  6:49  1:43    3:30   43:27 18.8    1:58    24:16  7:49         1:19:58
  12.   36    VARGAS         JEFFREY     WARNER ROBINS, GA      29 M  9:23  2:21    2:18   43:54 18.6    1:21    25:08  8:06         1:22:02
  13.  355    WARFEL         CHRIS       TALLAHASSEE, FL        26 M  7:36  1:54    2:30   45:53 17.8    1:05    36:13 11:40         1:33:14

MALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.   44    MOSS           CLAYTON     PORT SAINT JOE, FL     31 M  5:39  1:25    1:27   36:50 22.2    0:40    21:39  6:58         1:06:13
   2.   53    LOVETT         SPENCE      DUDLEY, GA             33 M  6:31  1:38    1:52   34:36 23.6    0:59    23:07  7:27         1:07:04
   3.   48    BLACKMON       KIRK        MARIETTA, GA           32 M  6:33  1:39    1:51   36:52 22.1    0:45    21:29  6:55         1:07:28
   4.   40    SHEPPARD       MITCH       SANDERSVILLE, GA       30 M  7:12  1:48    1:56   36:35 22.3    0:56    23:24  7:32         1:10:02
   5.   61    MCCASKILL      MATT        CAIRO, GA              34 M  8:09  2:03    1:40   35:01 23.3    0:55    25:11  8:07         1:10:54
   6.   37    DOLLAR         JOE         WOODSTOCK, GA          30 M  7:56  1:59    2:31   38:19 21.3    1:01    21:36  6:58         1:11:21
   7.   43    MEYER          KEVIN       GAINESVILLE, GA        32 M  6:30  1:38    1:31   39:12 20.8    0:42    21:59  7:05    2:00 1:11:52
   8.   45    SHIRLEY        JUSTIN      DUBLIN, GA             31 M  7:21  1:51    1:47   39:08 20.9    1:08    23:42  7:38         1:13:04
   9.   47    BIALEK         JONATHAN    HIRAM, GA              32 M  7:11  1:48    1:46   38:41 21.1    0:34    25:01  8:03         1:13:11
  10.   46    ZORN           CHRIS       VIDALIA, GA            32 M  6:42  1:41    1:53   38:27 21.2    0:47    24:51  8:00    2:00 1:14:38
  11.   38    REED           PHILLIP     LEESBURG, GA           30 M  7:58  2:00    1:52   39:43 20.5    0:34    24:46  7:59         1:14:52
  12.   51    MARTIN         CHRISTOPHER TIFTON, GA             33 M  7:04  1:46    1:49   41:01 19.9    0:33    25:36  8:15         1:16:02
  13.   39    ROBERTSON      JASON       LAWRENCEVILLE, GA      30 M  7:53  1:59    1:52   40:28 20.2    0:47    26:06  8:24         1:17:05
  14.   57    KUNES          JAMES       TIFTON, GA             34 M  6:48  1:42    3:33   41:13 19.8    0:32    25:52  8:20         1:17:56
  15.   41    DAVIS          JOSHUA      AMERICUS, GA           30 M  9:36  2:24    2:54   39:52 20.5    0:50    25:53  8:20         1:19:03
  16.   54    WINTERS        JOSHUA      WARNER ROBINS, GA      33 M  8:32  2:08    3:20   43:41 18.7    0:55    25:55  8:21         1:22:21
  17.   56    EIDSON         ROB         MARIETTA, GA           34 M 12:09  3:03    3:15   45:33 17.9    1:50    27:32  8:52         1:30:17
  18.   62    OTT            JOE         LEESBURG, GA           34 M  9:07  2:17    3:46   42:15 19.3    1:38    37:16 12:00         1:34:00
  19.   35    SELLS          DAVID       SOCIAL CIRCLE, GA      30 M 10:37  2:40    3:40   55:29 14.7    1:35    30:19  9:46         1:41:38

MALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.   83    HIGDON         NAT         CAIRO, GA              37 M  5:08  1:17    1:24   35:06 23.3    0:35    19:50  6:23         1:02:01
   2.   87    JOHNSON        BRIAN       ATLANTA, GA            37 M  7:22  1:51    1:45   34:18 23.8    1:02    19:44  6:21         1:04:09
   3.   66    FRANKS         KEVIN       GRAY, GA               35 M  7:35  1:54    1:29   33:26 24.4    0:54    21:05  6:48         1:04:26
   4.   75    LEISEY         KYLE        HAHIRA, GA             36 M  7:03  1:46    1:14   35:19 23.1    0:37    21:06  6:48         1:05:17
   5.  105    PERDUE         DUSTIN      LAWRENCEVILLE, GA      39 M  8:58  2:15    2:04   35:19 23.1    0:43    19:35  6:18         1:06:38
   6.   76    HOLMES         MARK        BONAIRE, GA            36 M  7:06  1:47    1:42   35:56 22.7    0:47    21:17  6:52         1:06:47
   7.   89    KENNETT        MICHAEL     TALLAHASSEE, FL        38 M  7:26  1:52    1:41   32:39 25.0    0:51    19:21  6:14    6:00 1:07:55
   8.   81    NORTON         KELLY       DECATUR, GA            37 M  6:50  1:43    1:50   36:11 22.6    0:59    22:29  7:14         1:08:17
   9.   92    HOUSE          ALLEN       BIRMINGHAM, AL         39 M  7:36  1:54    2:00   36:57 22.1    1:01    20:58  6:45         1:08:30
  10.  107    ST. AMAND      LAWRENCE    SAVANNAH, GA           39 M  7:56  1:59    2:51   35:25 23.0    1:14    23:45  7:39         1:11:09
  11.   82    RANKINE        WILLIAM     WARNER ROBINS, GA      37 M  7:49  1:58    2:09   38:15 21.3    1:03    21:21  6:53    2:00 1:12:36
  12.   74    MARGESON       RICHMAN     ALBANY, GA             36 M  7:40  1:55    2:03   39:25 20.7    0:54    23:16  7:30         1:13:16
  13.  104    SMITH          DALLAS      BONAIRE, GA            39 M  7:44  1:56    2:00   35:53 22.7    0:31    28:12  9:05         1:14:18
  14.   69    TUSTISON       CLINT       SEVERN, MD             35 M  8:03  2:01    2:05   38:20 21.3    1:44    26:05  8:24         1:16:16
  15.   72    BROWN          MATT        DAWSONVILLE, GA        36 M  8:26  2:07    2:04   38:08 21.4    1:09    26:33  8:33         1:16:18
  16.   71    CODDINGTON     CHRISTOPHER BONAIRE, GA            37 M  8:14  2:04    1:59   39:11 20.8    0:55    26:15  8:27         1:16:32
  17.   67    ROBINSON       CHENEY      JACKSONVILLE, FL       36 M  8:03  2:01    2:33   39:48 20.5    0:47    26:23  8:30         1:17:32
  18.   80    PINNELL        LEE         AMERICUS, GA           37 M  8:10  2:03    1:58   44:08 18.5    0:52    24:59  8:03         1:20:05
  19.   95    TAYLOR         BRENT       MACON, GA              39 M  8:22  2:06    2:35   39:12 20.8    1:20    29:00  9:21         1:20:27
  20.   97    ORR            ERWIN       DUBLIN, GA             39 M 10:21  2:36    2:35   38:13 21.4    1:33    28:32  9:11         1:21:12
  21.   85    LUKENS         MATT        BARNEY, GA             38 M  7:20  1:50    2:03   46:25 17.6    0:59    25:08  8:06         1:21:52
  22.  101    FLETCHER       SHAWN       PENSACOLA, FL          39 M  8:36  2:09    2:53   41:49 19.5    0:48    28:33  9:12         1:22:37
  23.   99    BETTIS         TY          ALBANY, GA             38 M  8:09  2:03    2:06   46:26 17.6    1:09    26:12  8:26         1:24:00
  24.   68    SLADE          LANCE       KATHLEEN, GA           36 M 10:17  2:35    3:18   45:09 18.1    1:50    24:16  7:49         1:24:47
  25.   73    ROWLEY         TRAVIS      WARNER ROBINS, GA      36 M 13:37  3:25    3:26   42:40 19.1    1:17    24:09  7:47         1:25:06
  26.   86    OWENS          JASON       BOSTON, GA             37 M  8:22  2:06    2:54   44:16 18.4    0:37    29:16  9:26         1:25:24
  27.   77    BAZINET        BRIAN       TALLAHASSEE, FL        36 M  8:47  2:12    2:43   44:25 18.4    1:26    28:16  9:06         1:25:35
  28.   90    MCCRANIE       CHRISTOPHER JACKSONVILLE, FL       38 M  7:03  1:46    2:07   45:56 17.8    1:06    30:13  9:44         1:26:24
  29.   59    BRITT          DANNY       JACKSONVILLE, FL       35 M  9:56  2:29    3:31   42:17 19.3    0:58    30:52  9:56         1:27:31
  30.   55    BANKETAS II    GEORGE      CORDELE, GA            35 M 11:30  2:53    3:43   43:20 18.8    2:17    30:00  9:40         1:30:48
  31.   64    GOKCEN         LEVENT      LEESBURG, GA           35 M  8:19  2:05    3:51   44:47 18.2    1:56    33:15 10:43         1:32:06
  32.  357    SWAN           WILLIAM     ALBANY, GA             36 M  9:12  2:18    3:13   44:58 18.1    1:17    34:31 11:07         1:33:09
  33.   91    BANAAG         JASON       CUMMING, GA            38 M 13:11  3:18    3:04   44:51 18.2    1:35    32:11 10:22         1:34:51
  34.   70    SUTPHIN        ROY         THOMASVILLE, GA        36 M 13:46  3:27    4:09   53:05 15.4    1:04    38:21 12:21         1:50:24

MALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  102    STOUDENMIRE    TIM         MAXEYS, GA             40 M  7:09  1:48    1:43   32:50 24.9    0:44    21:34  6:57         1:03:57
   2.  358    MOORE          DUNCAN      ALBANY, GA             42 M  7:05  1:47    1:35   34:39 23.6    0:54    21:47  7:01         1:05:58
   3.  151    WOODS          ERIC        HAWKINSVILLE, GA       44 M  6:41  1:41    2:08   37:39 21.7    0:53    18:56  6:06         1:06:16
   4.  142    SHUGART        ROB         WARNER ROBINS, GA      43 M  8:39  2:10    1:27   35:00 23.3    0:47    20:58  6:45         1:06:48
   5.  106    JOHNSON        MILTON      TIFTON, GA             40 M  7:20  1:50    1:31   33:02 24.7    0:40    24:53  8:01         1:07:24
   6.   15    PERRY          THOMAS      DUBLIN, GA             41 M  6:20  1:35    1:46   33:56 24.1    0:49    24:48  7:59         1:07:37
   7.  141    STEVENS        KEVIN       PALM COAST, FL         44 M  8:44  2:11    1:52   35:57 22.7    0:50    21:32  6:56         1:08:52
   8.  112    PORTER         JOE         CAIRO, GA              41 M  6:59  1:45    1:31   37:57 21.5    0:59    22:10  7:08         1:09:34
   9.  120    ARCHER         TODD        LEESBURG, GA           41 M  7:28  1:52    1:49   36:47 22.2    0:46    23:30  7:34         1:10:18
  10.  111    CAULEY         KEVIN       CAIRO, GA              40 M  7:19  1:50    1:29   33:02 24.7    0:56    27:49  8:58         1:10:33
  11.  145    JORDAN         ROBERT      MONTICELLO, GA         43 M  7:39  1:55    1:37   32:24 25.2    0:45    22:47  7:20    6:00 1:11:10
  12.  144    SCHENCK        LARRY       DUBLIN, GA             44 M  7:23  1:51    2:06   36:50 22.2    1:04    23:54  7:42         1:11:14
  13.  132    GRAMLING       STEPHEN     FORSYTH, GA            42 M  8:01  2:01    2:35   35:45 22.8    0:54    26:28  8:31         1:13:41
  14.  136    LEONARD        JOHN        ALBANY, GA             43 M  7:51  1:58    2:33   38:43 21.1    0:44    26:18  8:28         1:16:07
  15.  152    FOYT           RICHARD     LEESBURG, GA           44 M  7:49  1:58    1:43   38:59 20.9    0:52    28:09  9:04         1:17:31
  16.  123    LEIDEN         YALE        TIFTON, GA             42 M  7:36  1:54    2:49   41:03 19.9    0:31    26:13  8:27         1:18:10
  17.  125    NIPPER         GERRY       CORDELE, GA            41 M  8:39  2:10    2:55   39:58 20.4    1:05    26:59  8:41         1:19:33
  18.  131    ROSENBERG      JOSEPH      KENNESAW, GA           43 M  7:11  1:48    3:26   43:16 18.9    1:10    25:34  8:14         1:20:35
  19.  119    JANKE          CHRIS       MARIETTA, GA           42 M  6:04  1:31    2:21   39:40 20.6    1:10    31:48 10:14         1:21:01
  20.  356    CARR           RODNEY      DUBLIN, GA             43 M  9:55  2:29    2:26   37:31 21.8    2:54    28:28  9:10         1:21:12
  21.  139    JANKE          KEN         DALTON, GA             43 M  7:34  1:54    2:29   41:22 19.7    1:10    28:45  9:16         1:21:18
  22.  127    JALAL          ABDURRAHIM  LILBURN, GA            41 M 10:36  2:39    2:30   42:21 19.3    0:43    26:33  8:33         1:22:42
  23.  143    BAKER          PAUL        DUBLIN, GA             43 M  7:24  1:51    2:07   36:46 22.2    1:39    35:22 11:23         1:23:16
  24.  115    PARMER         J           THOMASVILLE, GA        41 M  9:22  2:21    2:56   46:35 17.5    0:43    25:17  8:08         1:24:51
  25.  130    OWENS          BRET        BOSTON, GA             42 M 10:07  2:32    2:32   40:53 20.0    1:36    30:34  9:51         1:25:40
  26.  118    STEPHENS       CAMERON     THOMASVILLE, GA        42 M  8:23  2:06    2:22   41:05 19.9    0:42    34:00 10:57         1:26:31
  27.  140    TINNEY         BRET        THOMASVILLE, GA        43 M  8:42  2:11    2:49   44:58 18.2    0:53    30:06  9:42         1:27:26
  28.  117    BENTLEY        TONY        ROBERTA, GA            41 M  8:21  2:06    2:14   42:12 19.3    0:45    35:02 11:17         1:28:32
  29.  121    WIER           MELL        MOULTRIE, GA           42 M  8:55  2:14    3:19   44:34 18.3    1:50    30:17  9:45         1:28:53
  30.  134    ALTIERE        JOHN        ATLANTA, GA            42 M  9:38  2:25    3:02   45:09 18.1    2:10    29:28  9:29         1:29:25
  31.  146    EBELER         JAMES       GROVETOWN, GA          43 M  8:52  2:13    3:08   47:01 17.4    1:03    30:26  9:48         1:30:29
  32.  128    BLAKEY         ANTHONY     ALBANY, GA             42 M 12:54  3:14    3:55   49:14 16.6    1:37    24:54  8:01         1:32:32
  33.  150    GAUTREAUX      JAROME      MACON, GA              44 M  9:53  2:29    2:30   45:20 18.0    2:15    32:44 10:33         1:32:39

MALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  177    WILLIAMSON     WESLEY      WAVERLY HALL, GA       47 M  7:08  1:47    1:21   33:23 24.4    0:55    21:21  6:53         1:04:08
   2.  176    BASKIN         STEVE       ATLANTA, GA            47 M  6:03  1:31    1:27   34:22 23.8    0:46    23:03  7:25         1:05:39
   3.  175    GILKEY         DUKE        LIZELLA, GA            47 M  6:58  1:45    1:47   34:25 23.7    0:59    21:51  7:02         1:05:58
   4.  161    MCCRANIE       JOHN        MOULTRIE, GA           45 M  7:13  1:49    2:03   34:48 23.4    0:39    21:47  7:01         1:06:28
   5.  162    ADRIEN         THOMAS      MACON, GA              46 M  8:05  2:02    2:01   32:42 25.0    0:48    24:54  8:01         1:08:27
   6.  155    EVERETT        JIM         GUYTON, GA             45 M  7:10  1:48    1:57   37:07 22.0    0:41    22:06  7:07         1:09:00
   7.  158    LANGAN         PAUL        MACON, GA              45 M  7:07  1:47    1:35   38:39 21.1    0:56    21:36  6:57         1:09:50
   8.  179    WAGENHORST     BRET        TIFTON, GA             48 M  8:55  2:14    2:26   40:25 20.2    0:22    20:27  6:35         1:12:33
   9.  173    WILHELM        BILL        THOMASVILLE, GA        47 M  8:53  2:14    3:32   41:03 19.9    0:47    24:01  7:44         1:18:14
  10.  169    YOON           TIM         DECATUR, GA            46 M  9:34  2:24    2:28   38:48 21.0    1:06    26:29  8:32         1:18:22
  11.  181    WOLINSKY       STEVEN      ALBANY, GA             48 M  8:39  2:10    3:01   40:50 20.0    1:07    26:46  8:37         1:20:21
  12.  353    SMITH          DOUG        SPRINGFIELD, GA        46 M 12:29  3:08    2:27   40:08 20.3    1:05    24:35  7:55         1:20:43
  13.  160    STONER         BLAKE       MACON, GA              45 M  9:32  2:23    2:08   39:34 20.6    0:48    28:47  9:16         1:20:46
  14.  178    MAY            DAVID       LAWRENCEVILLE, GA      47 M  8:21  2:06    3:12   42:50 19.1    1:48    30:52  9:56         1:27:02
  15.  171    BURNS          MIKE        TALLAHASSEE, FL        46 M  9:42  2:26    3:04   48:37 16.8    0:50    27:18  8:47         1:29:29
  16.  180    DRAPEAU        GARY        BONAIRE, GA            49 M 10:15  2:34    3:46   44:26 18.4    1:34    30:23  9:47         1:30:22
  17.  165    WHITTAKER      LINCOLN     MOULTRIE, GA           45 M 10:09  2:33    3:24   49:00 16.7    1:32    35:38 11:28         1:39:41

MALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  192    KEADY          JEFF        THOMASTON, GA          51 M  9:08  2:17    2:20   37:36 21.7    0:38    19:55  6:25         1:09:36
   2.  185    VROLIJK        NICK        ST. SIMONS ISLAND, GA  50 M  8:09  2:03    1:51   37:07 22.0    1:02    21:46  7:01         1:09:52
   3.  365    COOPER         ANDY        ALBANY, GA             53 M  8:27  2:07    2:22   36:50 22.2    1:10    22:38  7:17         1:11:25
   4.  187    NIEMANTSVERDRI STEPHEN     WARNER ROBINS, GA      50 M  7:01  1:46    3:48   37:55 21.5    1:29    21:40  6:59         1:11:50
   5.  205    GARFIELD       WILLIAM S   VALDOSTA, GA           54 M  7:56  1:59    2:21   36:05 22.6    0:51    22:57  7:24    2:00 1:12:08
   6.  197    VOLJAVEC       ALEXANDER   SANDY SPRINGS, GA      54 M  7:50  1:58    2:21   36:36 22.3    1:26    24:20  7:50         1:12:31
   7.  186    TALLEY         THOMAS      ALBANY, GA             51 M  9:23  2:21    2:51   36:46 22.2    1:27    25:04  8:05         1:15:30
   8.  183    MICKALONIS     MARTIN      BONAIRE, GA            50 M  9:17  2:20    2:19   37:27 21.8    1:46    24:44  7:58         1:15:31
   9.  202    HUFSTETLER     MARTY       THOMASVILLE, GA        54 M  6:43  1:41    2:52   42:32 19.2    1:19    25:16  8:08         1:18:41
  10.  189    SECHRIST       TOM         ALBANY, GA             52 M 10:35  2:39    3:02   40:03 20.4    1:13    25:23  8:11         1:20:14
  11.  198    MOORE          DAVID       ROME, GA               53 M 12:11  3:03    2:59   39:51 20.5    0:43    25:17  8:09         1:20:59
  12.  200    RODRIGUEZ      NELSON      ROCHELLE, GA           54 M  8:42  2:11    2:14   39:30 20.7    1:12    30:28  9:49         1:22:04
  13.  195    WOODARD        DANNY       LOGANVILLE, GA         52 M 10:55  2:44    2:47   40:40 20.1    1:11    28:13  9:05         1:23:44
  14.  184    RENNIE         ROBERT      COLLEGE PARK, GA       50 M  9:47  2:27    3:17   39:14 20.8    1:14    31:32 10:09         1:25:02
  15.  194    CHAUTA         AL          KATHLEEN, GA           52 M 10:00  2:30    3:14   40:30 20.2    1:51    30:43  9:54         1:26:16
  16.  191    FALLON, SR.    JAMES       AMERICUS, GA           51 M  7:53  1:59    2:37   41:46 19.5    1:53    32:10 10:22         1:26:17
  17.  201    WISHUM         KEITH       AMERICUS, GA           54 M 10:11  2:33    4:46   43:30 18.8    0:47    29:08  9:23         1:28:19
  18.  190    BIELTZ         JOHN        THOMSON, GA            51 M 10:44  2:41    3:57   48:54 16.7    2:32    28:26  9:10         1:34:31
  19.  188    DAVIS          KYLE        MACON, GA              51 M 10:40  2:40    3:17   40:53 20.0    1:55    40:42 13:06         1:37:26
  20.  206    DAWSON         THOMAS      HAWKINSVILLE, GA       54 M 13:52  3:28    3:26   42:30 19.2    1:54    40:20 12:59         1:42:00
  21.  199    CREWS          CHARLIE     VALDOSTA, GA           54 M 10:39  2:40    3:36   50:22 16.2    1:57    38:28 12:23         1:45:00

MALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  221    BOOTH          DOUG        MACON, GA              59 M  7:23  1:51    2:23   36:07 22.6    0:58    22:46  7:20         1:09:35
   2.  212    BEALL          GARY        OTHER, GA              56 M  8:30  2:08    1:46   36:43 22.2    0:47    23:15  7:29         1:10:59
   3.  213    YOUNG          LARRY       COLUMBUS, GA           57 M  8:15  2:04    2:28   35:05 23.3    1:09    24:06  7:46         1:11:02
   4.  216    HARRISON       BILL        MACON, GA              57 M  6:59  1:45    1:41   35:36 22.9    0:42    27:18  8:47         1:12:14
   5.  208    MCKELVEY       RICK        ST GEORGE, UT          55 M  9:03  2:16    3:02   38:59 20.9    1:35    25:52  8:20         1:18:30
   6.  215    SCHEMPP        PAUL        ATHENS, GA             57 M  9:47  2:27    3:11   41:23 19.7    1:20    27:18  8:48         1:22:57
   7.  204    GEBHART        MICHAEL     ALBANY, GA             55 M 11:57  3:00    2:51   41:53 19.5    1:08    26:18  8:28         1:24:05
   8.  211    MOORE          MITCHELL    NASHVILLE, GA          56 M  9:43  2:26    3:18   38:39 21.1    1:30    31:37 10:11         1:24:45
   9.  217    BRYANT         MIKE        MACON, GA              58 M  9:00  2:15    2:30   39:43 20.6    1:14    33:56 10:56         1:26:20
  10.  203    HOBBY          DAVID       FITZGERALD, GA         55 M  9:44  2:26    2:17   43:46 18.6    1:16    30:13  9:44         1:27:15
  11.  209    SMITH          LESLIE      WARESBORO, GA          55 M 11:34  2:54    3:01   40:22 20.2    2:15    34:41 11:10         1:31:50
  12.  207    NEWTON         GARRY       AMERICUS, GA           56 M  9:21  2:21    6:11   44:53 18.2    1:32    30:40  9:53         1:32:35
  13.  214    ANDERSON       JON         BONAIRE, GA            58 M  9:52  2:28    2:58   45:49 17.8    3:22    31:01  9:59         1:32:59
  14.  210    DAVIS          WILLIAM     CHULA, GA              57 M  9:44  2:26    4:36   48:55 16.7    2:48    46:54 15:06         1:52:54
  15.  222    WIDMAN         GREG        ALBANY, GA             59 M 11:50  2:58    5:08   50:36 16.1    1:19    45:25 14:37         1:54:15

MALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  220    EDDY           MICHAEL     DULUTH, GA             60 M  6:16  1:34    1:53   37:32 21.7    0:58    26:19  8:29         1:12:56
   2.  226    CARSON         CHIP        AMERICUS, GA           63 M  7:46  1:57    1:46   38:31 21.2    0:41    27:53  8:59         1:16:36
   3.  223    PRESLEY        GORDON      ALBANY, GA             60 M  9:20  2:20    4:03   37:36 21.7    1:57    24:24  7:51         1:17:17
   4.  227    O'BRIEN        EDWARD      MACON, GA              62 M  7:19  1:50    2:26   40:16 20.3    0:56    29:16  9:26         1:20:12
   5.  224    HOTZ           JAMES       ALBANY, GA             61 M 10:26  2:37    3:26   42:02 19.4    1:02    32:53 10:35         1:29:47
   6.  219    MOSS           RICHARD     DOERUN, GA             60 M  9:27  2:22    5:00   45:11 18.1    1:05    40:56 13:11         1:41:39
   7.  225    CHEW           RANDY       PELHAM, GA             61 M  9:14  2:19    3:45   53:19 15.3    0:46    37:16 12:00         1:44:18

MALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  229    MILLS          ROGER       STOCKBRIDGE, GA        66 M                                                                 1:16:14
   2.  232    EADY           FRANK       MC INTYRE, GA          69 M 11:15  2:49    3:07   48:10 16.9    0:38    26:32  8:33         1:29:40
   3.  230    DESLOGE        GEORGE      TALLAHASSEE, FL        66 M 12:07  3:02    2:58   41:23 19.7    3:03    40:18 12:59         1:39:48

MALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over

Place  No. Co NAME                       City, State            Ag S  SWIM  Pace      T1    BIKE Rate      T2      RUN  Pace   PENAL    TIME
===== ==== == ============== =========== ====================== == = ===== =====   ===== ======= ====   ===== ======== =====   ===== =======
   1.  362    VANCLEAVE      ALBERT      MIDLAND, GA            73 M 11:28  2:52    4:25   45:00 18.1    1:54    33:25 10:46         1:36:10
   2.  233    BAN            JERRY       LUMBER CITY, GA        77 M 12:14  3:04    5:12   46:05 17.7    1:33    38:14 12:19         1:43:15