OVERALL FEMALE SENIOR RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 302 TILLERY HALEY 3:49 1:55 0:43 19:08 18.8 0:39 5:16 29:33
2. 257 GREER SABRINA 3:13 1:37 0:48 19:21 18.6 0:28 6:12 30:00
3. 288 SAYANI EMAN 4:02 2:01 0:46 20:48 17.3 0:28 7:10 33:14
SENIOR FEMALE AGE GROUP RESULTS
2015 KIDS Triathlon Atlanta1(Senior)
West Gwinnett Aquatic Center 10/11/2015
FEMALE SENIOR AGE GROUP: 11 - 11

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 221 SMITH AUDREY 3:46 1:53 0:57 22:02 16.3 0:35 6:49 34:08
2. 125 NORTON EMMA 3:32 1:46 1:13 24:14 14.9 0:39 5:37 35:13
3. 214 REED ANNA 4:43 2:22 1:25 22:13 16.2 1:05 6:05 35:29
4. 138 TILLERY HANNAH 4:38 2:19 0:47 24:28 14.7 0:32 5:24 35:47
5. 127 MERTENS MADY 4:53 2:27 0:53 22:59 15.7 0:35 7:58 37:15
6. 119 KNIGHT NICOLE 4:40 2:20 1:59 25:36 14.1 0:29 5:21 38:03
7. 113 WROBLEY ANNA 5:03 2:32 1:36 25:19 14.2 0:47 7:10 39:53
8. 130 BURKE RILEY 3:53 1:57 1:12 26:54 13.4 0:32 7:32 40:01
9. 216 RUEHLE SUSAN 4:43 2:22 2:11 26:07 13.8 1:04 7:04 41:07
10. 134 CARTER ALLISON 3:54 1:57 1:33 28:29 12.6 0:55 6:51 41:41
11. 107 CHAMPER EMMA 4:08 2:04 1:37 29:05 12.4 0:43 6:10 41:41
12. 96 PRIVETT AUDREY 3:38 1:49 1:51 28:29 12.6 0:44 7:06 41:46
13. 94 QUICENO OLIVIA 5:16 2:38 2:02 23:49 15.1 1:12 9:54 42:12
14. 97 PIMLETT MORGAN 5:26 2:43 1:39 27:40 13.0 0:42 7:24 42:49
15. 118 LEE PARKER 4:59 2:30 1:54 29:39 12.1 0:40 7:54 45:04
16. 79 HORGAN EMMA 4:49 2:25 1:25 31:11 11.5 0:51 8:03 46:17
17. 76 FELICE ALLISON 5:53 2:57 1:59 29:44 12.1 1:06 7:50 46:30
18. 112 MOKRY SOFIA 5:07 2:34 2:04 31:07 11.6 0:42 7:50 46:49
19. 109 AARTS MK 5:10 2:35 1:47 31:51 11.3 0:41 7:38 47:05
20. 153 COUTURE ROSALIE 5:39 2:50 2:36 29:45 12.1 1:15 8:42 47:55
21. 128 KAYATI ELIZABETH 4:45 2:23 1:42 32:09 11.2 1:05 9:23 49:02
22. 126 HAWKS LINDLEY 5:56 2:58 1:09 35:30 10.1 0:46 6:20 49:39
23. 114 VAN HAVEREN ANNA 7:28 3:44 1:47 36:57 9.7 1:21 7:53 55:24
24. 123 KLERK MIKAYLA 5:19 2:40 2:16 38:36 9.3 0:56 11:22 58:27
25. 77 MAGUIRE VIRGINIA 5:33 2:47 2:14 40:49 8.8 0:52 11:29 1:00:54
26. 217 GHELANI SHREYAN 8:56 4:28 4:30 38:33 9.3 1:19 9:33 1:02:49
27. 54 SAMS LAUREN 13:52 6:56 3:31 36:47 9.8 1:11 9:16 1:04:35
28. 120 MUTUNGA ELIZABETH 6:37 3:19 2:48 45:27 7.9 1:35 11:14 1:07:39
FEMALE SENIOR AGE GROUP: 12 - 12

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 158 HEETDERKS HANNAH 3:39 1:50 1:16 22:10 16.2 0:30 6:18 33:51
2. 203 BERTSCHI SAMANTHA 3:19 1:40 1:17 22:27 16.0 0:33 6:59 34:32
3. 189 LILLIE NANAMI 3:43 1:52 2:28 23:08 15.6 0:36 7:06 36:59
4. 222 WIMBERLY MORGAN 3:40 1:50 1:49 26:09 13.8 0:36 5:38 37:51
5. 187 KNOERLE JILLIAN 5:01 2:31 2:06 23:46 15.2 0:46 7:01 38:37
6. 340 SALMON SKYELAR 4:13 2:07 1:32 25:26 14.2 0:36 7:48 39:33
7. 208 HEFFNER KATE 4:24 2:12 1:45 26:07 13.8 0:33 7:37 40:25
8. 207 EICHINGER MEGHAN 3:55 1:58 1:12 27:05 13.3 0:42 8:29 41:21
9. 206 REYNOLDS REBEKAH 5:10 2:35 3:01 26:23 13.6 1:07 6:22 42:01
10. 194 HARDY KATELYN 4:25 2:13 3:00 26:33 13.6 0:39 8:05 42:39
11. 103 BUSHELMAN LENA 6:16 3:08 1:41 28:09 12.8 0:45 7:37 44:25
12. 177 GIBSON OLIVIE 4:46 2:23 2:54 28:41 12.6 1:01 8:49 46:10
13. 202 SCHUCH ABIGAIL 6:54 3:27 2:48 28:55 12.5 0:47 7:43 47:04
14. 166 SCHMIDT RACHEL 5:10 2:35 2:27 31:43 11.4 0:47 9:15 49:20
15. 184 JOSHI ARCHANA 5:47 2:54 1:59 34:55 10.3 0:41 7:27 50:47
16. 155 VANDE BRINK ASHLY 6:40 3:20 2:07 32:19 11.1 1:16 8:35 50:55
17. 223 GISELLE SOTO 6:38 3:19 4:12 32:10 11.2 0:42 8:09 51:49
18. 163 MICHELS MAGGIE 4:25 2:13 1:59 36:22 9.9 0:38 9:19 52:40
19. 164 RAMOS RAINIE 5:50 2:55 2:00 36:37 9.8 0:47 7:38 52:51
20. 200 BETHEA YASMIR 12:21 6:11 1:29 31:37 11.4 0:40 9:17 55:22
21. 162 KRIEGER SHAYNAH 6:49 3:25 2:39 40:23 8.9 1:05 12:12 1:03:06
22. 180 BERRY SEREENA 15:58 7:59 3:33 38:16 9.4 1:24 8:55 1:08:05
23. 197 PENHA LUIZA 8:35 4:18 2:43 1:18:20
FEMALE SENIOR AGE GROUP: 13 - 13

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 252 HORTON MALLORY 3:44 1:52 1:37 24:43 14.6 0:34 8:05 38:41
2. 330 JONES MELISSA 4:51 2:26 1:49 26:29 13.6 0:33 7:19 40:59
3. 282 AMIRI KASAMBA 4:27 2:14 1:50 25:41 14.0 0:39 9:18 41:52
4. 286 HENRIQUES JAIDEN 6:28 3:14 1:21 26:07 13.8 0:34 8:25 42:53
5. 273 WILMOT TAYLOR 4:26 2:13 2:14 28:40 12.6 0:42 7:24 43:23
6. 253 FORD GRACE 6:09 3:05 2:11 30:37 11.8 0:45 7:53 47:32
7. 326 JAYDEN LINSEY 8:26 4:13 1:19 33:22 10.8 1:06 6:54 51:05
8. 277 WENTWORTH ALEXIS 4:43 2:22 2:07 35:53 10.0 0:48 8:18 51:47
FEMALE SENIOR AGE GROUP: 14 - 14

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 310 HUMPHREY SAMANTHA 3:49 1:55 0:48 23:15 15.5 0:29 6:53 35:12
2. 294 SHERIDAN KATELYN 4:58 2:29 1:52 24:35 14.6 0:37 6:24 38:25
3. 305 HEATH LILY 4:15 2:08 1:52 26:55 13.4 0:37 7:16 40:54
4. 306 THOMPSON TYLER 4:08 2:04 1:38 27:07 13.3 0:44 7:40 41:15
5. 312 BRAMBLETT TAYLOR 6:32 3:16 1:52 29:01 12.4 0:37 7:27 45:27
6. 290 SCAFIDI MING 6:40 3:20 1:40 28:32 12.6 0:50 9:10 46:50
7. 308 CHORAGUDI RIDHI 4:52 2:26 1:34 34:21 10.5 0:47 11:13 52:45
8. 301 BERRY AYSIA 6:51 3:26 1:47 38:41 9.3 0:47 8:37 56:40
9. 311 TURRELL AMANDA 5:24 2:42 1:30 40:32 8.9 0:41 8:58 57:02
FEMALE SENIOR AGE GROUP: 15 - 15

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 317 SINGH RISHIKA 4:34 2:17 1:22 25:28 14.1 0:29 7:42 39:34
2. 318 BACON TAYLOR 3:54 1:57 2:23 23:03 15.6 0:44 10:26 40:29
OVERALL MALE SENIOR RESULTS - TOP 3

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 101 PFEILER KILIAN 4:45 2:23 1:36 19:07 18.8 0:29 5:35 31:31
2. 131 FURMAN LIAM 4:02 2:01 1:14 20:09 17.9 0:31 5:47 31:41
3. 331 BOLLWERK WILLAIM 3:23 1:42 1:35 21:27 16.8 32:00
SENIOR MALE AGE GROUP RESULTS
2015 KIDS Triathlon Atlanta1(Senior)
West Gwinnett Aquatic Center 10/11/2015
MALE SENIOR AGE GROUP: 11 - 11

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 215 DRAPER TEAGUE 4:40 2:20 1:30 21:47 16.5 0:46 6:19 35:00
2. 145 MULETA JOSHUA 4:59 2:30 1:12 22:51 15.8 0:40 6:01 35:41
3. 129 ISAACS JAY 4:47 2:24 1:28 23:16 15.5 0:34 5:47 35:50
4. 150 GILES JARED 6:16 3:08 1:45 21:57 16.4 0:54 6:30 37:20
5. 83 WALL DEAN 4:19 2:10 1:42 23:06 15.6 0:57 7:39 37:42
6. 142 QUERIDO ZACHARY 4:53 2:27 1:41 24:10 14.9 0:46 6:52 38:19
7. 95 SHEPHERD NATHAN 5:31 2:46 1:50 23:30 15.3 0:35 7:48 39:11
8. 151 BYARS JACKSON 4:02 2:01 1:48 27:36 13.0 0:40 5:43 39:48
9. 146 FARRIS TYLER 5:08 2:34 1:15 27:16 13.2 0:37 5:46 40:00
10. 84 FOWLER CARTER 4:10 2:05 0:48 28:01 12.8 0:38 6:42 40:17
11. 82 MEEKS BO 5:00 2:30 3:16 23:19 15.4 0:58 7:49 40:20
12. 78 MAGUIRE HENRY 5:01 2:31 1:59 27:03 13.3 0:55 7:36 42:32
13. 144 WILSON DANIEL 5:20 2:40 1:45 28:39 12.6 0:42 7:43 44:07
14. 74 FOLEY DANIEL 5:03 2:32 1:46 29:41 12.1 0:53 6:54 44:15
15. 98 BRAMBLETT MCKYE 6:12 3:06 1:54 29:17 12.3 0:46 6:42 44:50
16. 93 VELICARU JOSEPH 5:20 2:40 1:56 30:21 11.9 0:36 7:14 45:25
17. 100 REYNOLDS ROMAN 4:51 2:26 1:56 31:08 11.6 0:46 6:54 45:33
18. 75 RICHARDSON CALEB 5:50 2:55 1:39 30:41 11.7 0:48 6:45 45:42
19. 111 VONDRAK ELIJAH 4:29 2:15 1:23 33:14 10.8 0:51 7:06 47:02
20. 117 WILLS, JR. DAVID 6:09 3:05 1:31 31:17 11.5 0:51 8:53 48:39
21. 90 HENDERSON CLAY 8:07 4:04 2:32 30:14 11.9 0:39 7:47 49:17
22. 72 BHATT NEEL 7:24 3:42 2:04 32:41 11.0 0:49 6:25 49:22
23. 71 SOLOMON TIHUTE 5:52 2:56 2:41 35:33 10.1 0:40 7:33 52:17
24. 55 JONES HUDSON 7:20 3:40 2:43 33:46 10.7 0:46 7:52 52:25
25. 121 SERECKY CLARK 6:26 3:13 2:29 34:40 10.4 1:01 8:51 53:25
26. 104 PORTER CLIFTON 6:36 3:18 3:53 32:53 11.0 1:20 9:41 54:21
27. 116 NARAYANAN ACHYUTAN 10:00 5:00 1:58 33:46 10.7 1:31 9:05 56:18
28. 122 ERGLE NICOLAS 5:39 2:50 2:31 39:47 9.0 1:08 8:48 57:52
29. 147 KELLEY TYLER 7:08 3:34 2:46 41:03 8.8 0:56 13:15 1:05:06
30. 247 HENDRICKS RYAN 6:34 3:17 2:03 46:31 7.7 1:03 10:36 1:06:46
115 MUNDHRA TUSHAR 6:29 3:15 1:45 DNF
MALE SENIOR AGE GROUP: 12 - 12

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 175 RASSER COLE 4:42 2:21 0:39 18:45 19.2 0:29 7:41 32:14
2. 179 VIJAYVERGIYA NIKHIL 3:52 1:56 1:08 22:18 16.1 0:33 6:44 34:34
3. 225 KURALI GRANTHAM 4:37 2:19 1:04 21:35 16.7 0:34 8:03 35:51
4. 157 SCHNARS ELIJAH 5:05 2:33 2:29 21:53 16.5 1:03 6:00 36:28
5. 154 TAYLOR ALBERT 4:52 2:26 1:36 23:05 15.6 1:27 6:21 37:19
6. 185 PITTENGER TJ 3:38 1:49 1:22 25:50 13.9 0:38 6:49 38:14
7. 195 BARNHILL CARSON 3:39 1:50 1:23 25:45 14.0 0:36 7:17 38:38
8. 172 SMITH MILES 4:55 2:28 2:22 24:04 15.0 1:39 6:25 39:24
9. 199 CRITSER CHASE 5:19 2:40 2:58 24:04 15.0 0:51 6:36 39:46
10. 204 CARLSON CODY 6:25 3:13 1:49 26:06 13.8 0:40 7:22 42:20
11. 174 PALMER JOSHUA 5:38 2:49 1:40 29:12 12.3 0:41 7:22 44:32
12. 161 HEATH COSMO 6:05 3:03 2:24 29:09 12.4 0:45 7:20 45:41
13. 178 THOMPSON CAMDEN 5:42 2:51 1:22 31:52 11.3 0:55 7:39 47:29
14. 182 HERRERA ANDREW 5:40 2:50 1:42 34:42 10.4 0:43 6:31 49:17
15. 169 HARDEN BENJAMIN 5:05 2:33 1:48 37:14 9.7 1:01 8:29 53:35
16. 218 DICARLO JACK 6:50 3:25 3:47 33:47 10.7 1:04 8:32 53:58
17. 205 GOSRANI KARAN 5:32 2:46 1:43 37:23 9.6 0:42 9:10 54:27
18. 191 COMPTON MASON 9:27 4:44 4:31 36:06 10.0 0:49 7:35 58:26
MALE SENIOR AGE GROUP: 13 - 13

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 287 BLITCH J.D. 4:08 2:04 2:02 20:28 17.6 0:30 5:30 32:36
2. 274 REED JOHN 4:30 2:15 1:30 20:09 17.9 0:32 5:59 32:38
3. 342 RUEHLE BROOKS 4:01 2:01 1:44 21:34 16.7 0:24 5:01 32:43
4. 270 NORTON MITCHELL 3:08 1:34 1:41 22:01 16.4 0:30 5:50 33:09
5. 266 BARTON SAM 4:45 2:23 2:27 20:10 17.9 0:33 5:25 33:17
6. 343 RUEHLE ADAM 4:04 2:02 1:31 21:44 16.6 0:29 5:34 33:19
7. 267 KOLODZEY LUKA 3:56 1:58 1:22 22:01 16.4 0:43 6:24 34:23
8. 280 BONSER ZACHARY 3:47 1:54 1:58 21:01 17.1 0:51 6:48 34:23
9. 332 WASHINGTON MARC 4:05 2:03 1:26 22:09 16.3 0:32 6:44 34:55
10. 271 SHAH TEJAS 5:10 2:35 1:55 23:30 15.3 0:36 7:20 38:29
11. 283 BHATT AKASH 5:46 2:53 2:09 26:01 13.8 0:40 5:29 40:03
12. 348 HELT ANDREW 4:42 2:21 1:54 26:26 13.6 0:32 7:17 40:49
13. 284 TAGAAN ELIJAH 5:54 2:57 1:14 27:29 13.1 1:02 7:51 43:28
14. 265 RICHARDS DARIEN 7:10 3:35 2:18 23:59 15.0 0:50 10:43 44:58
15. 254 JONES BRET 4:30 2:15 1:10 32:46 11.0 0:45 6:01 45:10
16. 264 WYCHE TYUS 6:09 3:05 2:41 29:33 12.2 0:49 9:01 48:10
17. 269 SIMPSON JONATHAN 6:30 3:15 2:20 33:02 10.9 0:42 6:11 48:42
18. 260 BEKELE JONATHAN 7:04 3:32 2:26 38:06 9.5 0:49 7:33 55:55
MALE SENIOR AGE GROUP: 14 - 14

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 298 PFEILER CEDRIC 3:38 1:49 1:28 21:33 16.7 0:31 7:04 34:13
2. 303 POHL ALEX 4:41 2:21 1:56 23:50 15.1 0:36 7:02 38:03
3. 299 GOODWIN MASON 6:22 3:11 2:35 23:12 15.5 0:34 7:25 40:05
4. 292 MCABEE MARCUS 7:42 3:51 2:58 27:58 12.9 1:05 8:51 48:32
MALE SENIOR AGE GROUP: 15 - 15

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN NALTY TIME
1. 315 GORDON JOSHUA 4:50 2:25 1:00 20:02 18.0 0:48 6:23 33:02
2. 320 TRAN BENJAMIN 8:02 4:01 2:57 28:00 12.9 1:00 8:37 48:34