INTERMEDIATE FEMALE AGE GROUP RESULTS
2012 Peach Kids Alpharetta(Intermediate)
Windward Lake Club 07/08/2012 8:30 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 22 VILLA SOPHIE 2:41 2:41 0:54 11:43 15.4 0:25 5:34 8:57 21:14
2. 124 GARRETT EMRICK 2:29 2:29 1:06 12:43 14.2 0:42 4:43 7:35 21:41
3. 53 GALBRAITH HAILEY 2:14 2:14 0:56 13:00 13.9 0:25 6:05 9:47 22:38
4. 91 CLARK NEVA 3:01 3:01 1:03 13:29 13.4 0:31 6:27 10:23 24:29
5. 58 NELSON MALIA 2:53 2:53 0:49 14:21 12.5 0:31 6:23 10:17 24:55
6. 113 SKOP CAMI 2:57 2:57 0:47 14:13 12.7 0:31 6:34 10:34 24:59
7. 55 GALBRAITH HAYDEN 2:33 2:33 0:53 12:22 14.6 0:26 8:48 14:10 25:00
8. 71 HEIDGER CARLY 2:56 2:56 2:12 13:09 13.7 0:37 6:24 10:18 25:16
9. 72 FLORENCE HELENA 3:12 3:12 1:22 15:41 11.5 0:40 6:39 10:42 27:33
10. 37 BOBO KAITLYN 3:15 3:15 2:17 13:45 13.1 0:51 7:39 12:18 27:44
11. 45 HALEY JULIA 3:40 3:40 1:17 14:52 12.1 0:42 7:16 11:41 27:44
12. 7 MILLER MARISA 3:02 3:02 1:25 16:33 10.9 0:42 7:32 12:07 29:13
13. 20 MORRIS NIKKI 3:46 3:46 1:55 15:33 11.6 0:50 7:37 12:15 29:38
14. 132 MALONE EMORY 2:55 2:55 2:56 16:25 11.0 0:57 7:27 11:59 30:38
15. 51 CHILDRESS MEGAN 3:05 3:05 1:30 18:20 9.8 0:28 7:22 11:51 30:43
16. 108 PISARIK AMELIA 3:22 3:22 2:15 17:13 10.5 0:43 9:24 15:08 32:55
17. 119 STEWART SOPHIA 3:42 3:42 2:06 18:29 9.7 0:52 8:17 13:20 33:25
18. 131 PINNELL SAMANTHA 3:29 3:29 1:44 20:54 8.6 0:49 8:29 13:40 35:24
19. 126 LEONARD JESSICA 4:29 4:29 1:38 DNF
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 61 RICKHEIM SAMI 2:18 2:18 0:52 11:24 15.8 0:30 5:03 8:07 20:06
2. 129 EMMONS RAQUEL 2:41 2:41 1:12 11:24 15.8 0:26 5:20 8:34 21:01
3. 69 WIRTZ EVA 2:24 2:24 1:19 12:29 14.4 0:26 5:28 8:48 22:03
4. 73 HENSLEY JANE 2:24 2:24 1:08 12:38 14.3 0:29 5:39 9:05 22:15
5. 10 FILIPEK ISABEL 2:44 2:44 1:02 12:24 14.5 0:34 5:46 9:16 22:28
6. 35 WAKELIN HOLLY 2:49 2:49 1:16 11:19 15.9 0:35 6:52 11:03 22:49
7. 110 SMITH EMMA 2:49 2:49 1:29 15:07 11.9 0:28 6:40 10:44 26:32
8. 111 SMITH RACHEL 2:55 2:55 1:30 15:10 11.9 0:32 6:39 10:42 26:43
9. 11 HARRIS SYDNEY 2:17 2:17 1:39 15:51 11.4 0:54 6:12 9:58 26:50
10. 77 WIEDOWER ANNABELLE 2:54 2:54 1:10 14:38 12.3 0:33 7:54 12:43 27:08
11. 3 MARBUTT ELIZA 3:26 3:26 1:10 15:23 11.7 0:35 6:36 10:37 27:09
12. 29 MCLESTER KAYLEE 2:47 2:47 1:09 16:40 10.8 0:27 6:33 10:33 27:35
13. 123 ABRAMS LEXI 3:29 3:29 1:32 14:49 12.2 0:51 7:40 12:20 28:19
14. 79 KING PALMER 2:54 2:54 1:33 16:33 10.9 1:04 6:34 10:34 28:37
15. 1 SOLLER ASHLYND 3:04 3:04 2:06 15:47 11.4 0:32 7:17 11:42 28:44
16. 115 MARYANSKI AINSLEY 2:43 2:43 1:19 16:14 11.1 1:12 7:27 11:59 28:54
17. 112 GATES MAKENA 2:53 2:53 0:48 20:08 8.9 0:36 6:49 10:58 31:11
18. 15 WATTS LAUREN 2:45 2:45 2:04 18:55 9.5 0:28 7:04 11:22 31:14
19. 64 ROBEY KIARI 4:04 4:04 1:57 18:04 10.0 0:29 6:50 10:59 31:21
20. 5 WILLINGHAM SARA 3:00 3:00 2:33 17:07 10.5 0:47 9:18 14:57 32:42
21. 116 BOATWRIGHT CAROLINE 2:41 2:41 2:11 18:29 9.7 0:39 9:49 15:47 33:47
22. 38 ZINKIL EMILY 3:38 3:38 1:28 19:35 9.2 1:00 9:32 15:21 35:11
23. 95 WARTES GRACE 3:21 3:21 1:37 27:37 6.5 1:02 7:20 11:48 40:55
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 120 TULLIS JANE 2:05 2:05 0:28 9:56 18.1 0:18 5:21 8:36 18:06
2. 90 MURRAY CALISTA 2:12 2:12 0:38 10:26 17.3 0:26 5:33 8:55 19:13
3. 42 RICKHEIM OLIVIA 2:18 2:18 0:39 11:05 16.3 0:26 5:28 8:48 19:54
4. 103 MOSS RYLEE 2:03 2:03 0:51 11:14 16.0 0:36 5:48 9:20 20:31
5. 34 CHUCK ALEXANDRA 2:22 2:22 1:08 11:07 16.2 0:55 5:04 8:09 20:35
6. 121 LOWERY ALLYSON 2:19 2:19 0:40 11:13 16.1 0:29 6:20 10:12 20:59
7. 46 LEWIS TAYLOR 2:15 2:15 0:53 12:04 14.9 0:26 5:39 9:05 21:16
8. 93 RODRIGUEZ ALEXIS 2:21 2:21 1:35 12:13 14.7 0:31 6:03 9:45 22:42
9. 59 CAMPISI PROVIDENCE 2:18 2:18 0:57 13:14 13.6 0:29 5:55 9:31 22:52
10. 47 DAVIS SARAH 2:39 2:39 1:01 14:29 12.4 0:31 5:24 8:41 24:02
11. 57 HUMPHREY SAMANTHA 2:20 2:20 1:23 14:31 12.4 0:32 6:36 10:37 25:20
12. 54 CRISP ALICIA 2:46 2:46 0:46 12:46 14.1 0:27 8:39 13:55 25:22
13. 13 NAVARRO ISABELLA 2:49 2:49 1:20 15:28 11.6 0:28 5:55 9:32 25:58
14. 39 KOK CAROLINE 3:26 3:26 1:10 14:23 12.5 0:34 6:48 10:57 26:20
15. 85 FRANKLIN LAUREN 2:51 2:51 2:07 14:30 12.4 1:25 7:57 12:47 28:49
16. 133 HUTNICK KATIE 2:42 2:42 1:10 17:26 10.3 0:31 7:36 12:13 29:23
17. 52 CRONE MARY 3:00 3:00 1:39 15:33 11.6 1:04 8:49 14:10 30:02
18. 92 MCWHIRTER SARAH 2:44 2:44 1:22 18:17 9.8 1:21 7:39 12:19 31:22
19. 82 JOHNSTONE SARA 4:16 4:16 1:47 17:02 10.6 0:35 7:49 12:35 31:27
20. 23 WALKER TAYLOR 2:55 2:55 1:54 19:08 9.4 0:41 8:38 13:54 33:15
INTERMEDIATE MALE AGE GROUP RESULTS
2012 Peach Kids Alpharetta(Intermediate)
Windward Lake Club 07/08/2012 8:30 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 89 TULLIS SAM 2:25 2:25 11:43 5:18 8:31 19:44
2. 60 TEEPLES QUINN 2:43 2:43 0:47 11:16 16.0 0:27 5:11 8:20 20:22
3. 70 PROFFITT AIDEN 2:27 2:27 0:57 11:20 15.9 0:27 5:46 9:17 20:56
4. 106 HOPPENFELD ELI 2:27 2:27 0:48 12:34 14.3 0:35 5:59 9:37 22:21
5. 9 GIBREE JACKSON 2:46 2:46 2:13 12:27 14.5 0:29 5:57 9:34 23:50
6. 32 PHILLIPS WILL 2:52 2:52 1:25 12:38 14.3 0:35 6:32 10:31 23:59
7. 97 LANDRUM AIDAN 3:34 3:34 0:58 14:26 12.5 0:42 5:51 9:24 25:29
8. 81 KASHLAN DEAN 2:31 2:31 2:32 14:12 12.7 0:29 5:50 9:23 25:32
9. 86 KASHLAN ZANE 2:20 2:20 1:33 15:11 11.9 0:47 5:49 9:22 25:38
10. 109 SCOTT ALEX 3:16 3:16 1:24 14:37 12.3 0:36 6:04 9:46 25:55
11. 130 MACDONALD CARTER 3:13 3:13 1:03 14:39 12.3 0:33 6:35 10:35 26:01
12. 19 TEASLEY JACKSON 3:03 3:03 1:09 15:00 12.0 0:37 6:16 10:05 26:03
13. 6 WALKER TREY 3:39 3:39 1:01 13:22 13.5 0:51 7:39 12:18 26:31
14. 114 KASHLAN ROMMI 2:39 2:39 1:41 15:33 11.6 0:42 7:49 12:34 28:22
15. 36 SCHMID MAXWELL 3:20 3:20 1:54 16:15 11.1 0:35 6:35 10:36 28:37
16. 107 NYCZ GABRIEL 3:57 3:57 2:06 15:56 11.3 0:30 7:25 11:55 29:51
17. 74 LANE SUMNER 2:42 2:42 1:35 16:54 10.7 0:43 8:17 13:20 30:09
18. 66 WHITE JOSEPH 3:19 3:19 1:10 17:12 10.5 1:13 7:30 12:04 30:22
19. 27 LINDSEY TANNER 3:22 3:22 2:09 15:36 11.5 1:11 8:47 14:08 31:03
20. 118 STOCKTON NICK 3:03 3:03 1:56 18:23 9.8 0:42 8:16 13:18 32:19
21. 33 STEIN BRADY 2:44 2:44 1:16 18:10 9.9 0:33 10:16 16:31 32:57
22. 83 JOHNSTONE ERIC 9:32 9:32 2:01 15:55 11.3 0:39 7:44 12:27 35:48
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 8 TAYLOR ANDREW 2:11 2:11 0:42 10:28 17.2 0:29 5:24 8:41 19:12
2. 87 SCHUSTER MAX 2:24 2:24 0:44 10:33 17.1 0:29 5:16 8:29 19:23
3. 68 PARRISH WILL 2:50 2:50 1:12 10:46 16.7 0:27 5:56 9:32 21:09
4. 136 JOHNSON EVAN 2:22 2:22 1:33 11:54 15.1 0:22 5:02 8:06 21:10
5. 41 BARNER ANDREW 2:24 2:24 1:11 12:07 14.9 0:30 5:46 9:16 21:55
6. 101 BEHRMANN SUMNER 2:44 2:44 0:48 10:57 16.5 0:40 7:07 11:26 22:14
7. 62 SMITH ARJUN 2:58 2:58 0:48 12:31 14.4 0:28 5:50 9:22 22:34
8. 43 KLABUNDE TREVOR 2:42 2:42 1:17 12:15 14.7 0:38 5:53 9:28 22:43
9. 40 MOONAN BILLY 2:48 2:48 0:52 14:07 12.8 0:32 6:06 9:48 24:23
10. 125 KIEWIT PARKER 2:49 2:49 1:31 12:44 14.1 0:29 6:56 11:09 24:28
11. 44 REASONER KOLE 2:44 2:44 1:53 13:41 13.2 0:34 6:26 10:22 25:17
12. 78 TOBIN AIDEN 2:39 2:39 1:25 13:59 12.9 0:37 6:44 10:50 25:22
13. 122 BANKS DWIGHT 3:00 3:00 2:22 14:20 12.6 0:39 5:11 8:20 25:30
14. 50 NAJJAR JOSHUA 3:00 3:00 2:03 13:26 13.4 0:26 7:07 11:27 26:00
15. 98 STEWART KALEB 3:55 3:55 1:32 14:11 12.7 0:45 5:44 9:13 26:04
16. 105 ALBRIGHT JACOB 3:28 3:28 1:06 14:42 12.3 0:48 7:29 12:02 27:30
17. 94 CLEMENTS WILL 2:52 2:52 2:31 17:23 10.4 0:51 4:34 7:21 28:09
18. 104 LEAVELL SIMON 3:32 3:32 1:10 16:21 11.0 1:02 6:09 9:53 28:11
19. 56 NARKER SIDDHARTHA 2:53 2:53 1:34 16:57 10.6 0:46 6:25 10:19 28:33
20. 84 GAUTREAUX JOHN 3:21 3:21 1:36 15:32 11.6 0:55 8:30 13:40 29:52
21. 12 KIRKUS CLAYTON 3:15 3:15 1:54 18:43 9.6 0:30 5:37 9:03 29:57
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 21 VILLA COLTON 2:04 2:04 0:40 9:26 19.1 0:22 4:49 7:44 17:19
2. 96 WACH MICHAEL 2:21 2:21 0:45 10:42 16.8 0:25 5:02 8:07 19:14
3. 128 RAYNER ALEXANDER 2:25 2:25 1:32 11:24 15.8 0:25 5:26 8:45 21:10
4. 134 JOHNSON DONAVAN 2:25 2:25 1:29 11:44 15.4 0:32 5:41 9:09 21:48
5. 28 DAVIS, JR. MATT 3:03 3:03 1:25 11:53 15.2 0:34 5:42 9:09 22:35
6. 2 MARBUTT JABIN 3:23 3:23 0:50 12:52 14.0 0:36 5:30 8:50 23:08
7. 14 THOMSON GRANT 3:14 3:14 1:06 11:49 15.2 1:04 6:50 10:59 24:01
8. 31 NGUY WILLIAM 2:42 2:42 0:39 14:35 12.3 0:26 5:42 9:10 24:01
9. 30 STEIN LOGAN 2:17 2:17 1:09 13:07 13.7 0:31 7:11 11:34 24:13
10. 76 PERREIAH REED 2:48 2:48 1:23 13:30 13.3 0:34 6:45 10:52 24:58
11. 137 ECHOVARRIA DAVID 3:26 3:26 1:39 13:40 13.2 0:31 6:08 9:51 25:21
12. 49 FOX KEVIN 3:13 3:13 1:02 13:17 13.6 0:46 7:18 11:45 25:35
13. 88 FEDERICO NICOLAS 3:01 3:01 2:00 14:43 12.2 0:55 6:21 10:12 26:58
14. 135 MILLER LIAM 2:58 2:58 1:38 16:42 10.8 0:36 7:06 11:26 28:59
15. 127 LEONARD JAMES 4:42 4:42 1:47 17:38 10.2 0:46 7:31 12:05 32:22
16. 102 JOHNSON MEGAN 2:09 2:09 1:00 36:51 4.9