FEMALE AGE GROUP RESULTS
2012 Peach Kids Alpharetta(Junior)
Windward Lake Club 07/08/2012 9:15 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 353 YODER DAISY 1:59 0:39 1:30 9:06 9.9 0:37 2:23 0:01 15:33
2. 311 DZERVE HUNTER 3:09 1:01 1:50 9:48 9.2 0:44 2:44 0:01 18:12
3. 365 KOVAK TYLER 2:13 0:43 2:17 11:23 7.9 0:29 2:24 0:01 18:43
4. 336 NEWTON HALEY 3:45 1:13 2:10
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 341 HUTNICK ERIN 1:46 0:34 0:45 7:46 11.6 0:30 2:10 0:01 12:55
2. 331 MAYER MACKENZIE 2:03 0:40 0:55 7:41 11.7 0:32 2:07 0:01 13:17
3. 358 WADE MARGARET 1:57 0:38 1:02 7:54 11.4 0:34 2:13 0:01 13:39
4. 308 BARRETT SARA 2:04 0:40 1:01 8:12 11.0 0:36 2:18 0:01 14:09
5. 314 HUMPHREY ALEXANDRA 1:56 0:38 1:13 8:13 11.0 0:32 2:30 0:01 14:24
6. 340 LEAVELL HANNAH 2:40 0:52 2:01 8:40 10.4 0:31 2:14 0:01 16:04
7. 320 SHOCH PAISLEY 2:13 0:43 1:45 8:49 10.2 0:42 2:41 0:01 16:08
8. 333 SHARPE HARPER 2:02 0:40 1:31 9:28 9.5 1:02 2:40 0:01 16:41
9. 306 MALONE KATLIN 2:20 0:45 1:36 10:17 8.8 0:33 2:08 0:01 16:53
10. 326 FRANKLIN ANNA KATE 2:08 0:42 2:13 8:59 10.0 0:32 3:06 0:01 16:55
11. 277 LETAW MADISON 2:37 0:51 1:27 9:39 9.3 0:39 2:47 0:01 17:07
12. 273 FRANCIE BUTTS 2:41 0:52 2:50 8:43 10.3 0:43 2:27 0:01 17:21
13. 290 WRIGHT ALEXIS 2:16 0:44 1:41 9:52 9.1 0:52 2:57 0:01 17:35
14. 359 SKOP ZOE 2:43 0:53 1:03 12:27 7.2 0:31 2:31 0:01 19:12
15. 318 BROWN JENNA 2:19 0:45 1:30 12:04 7.5 1:00 2:34 0:01 19:26
16. 294 WALTERS DESTIN 8:36 2:46 2:17 3:47 0:01 25:57
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 356 BEHRMANN SYDNIE 1:45 0:34 1:03 2:09 0:01 11:32
2. 345 NELSON ANYA 1:54 0:37 0:47 6:54 13.1 0:20 2:07 0:01 12:00
3. 347 HOPPENFELD ALEXA 1:40 0:32 0:55 7:10 12.6 0:23 2:08 0:01 12:14
4. 323 SMITH ANJALI 1:48 0:35 0:49 7:09 12.6 0:32 2:08 0:01 12:23
5. 288 THOMSON ANDI 1:53 0:37 0:48 7:27 12.1 0:36 2:09 0:01 12:50
6. 329 MURRAY BRANDI 1:50 0:36 0:57 7:26 12.1 0:36 2:13 0:01 13:00
7. 338 SMITH AUDREY 1:45 0:34 1:16 7:21 12.3 0:36 2:14 0:01 13:10
8. 302 BAILEY ELLA 1:58 0:38 1:22 8:23 10.8 0:43 1:02 0:01 13:26
9. 280 FILIPEK ANNA 2:01 0:39 1:29 7:54 11.4 0:32 2:03 0:01 13:57
10. 287 MCKINNEY IVY 2:06 0:41 1:06 8:03 11.2 0:46 2:14 0:01 14:13
11. 281 NAVARRO ELYSE 1:46 0:34 0:53 8:30 10.6 0:47 2:29 0:01 14:23
12. 354 HORST JANINE 1:29 0:29 2:07 7:56 11.4 0:40 2:37 0:01 14:46
13. 305 CHILDRESS MADISON 1:47 0:35 1:55 8:12 11.0 0:24 2:51 0:01 15:07
14. 307 KOVAK SYDNEY 1:43 0:34 1:38 8:34 10.5 0:54 2:23 0:01 15:10
15. 304 NAJJAR JULIET 2:02 0:40 1:50 8:40 10.4 0:36 2:16 0:01 15:22
16. 351 KOCH AVERY 2:00 0:39 1:43 8:15 10.9 0:37 2:52 0:01 15:26
17. 352 YODER MOLLY 2:04 0:40 1:58 8:42 10.4 0:33 2:19 0:01 15:34
18. 355 HORST GENAE 1:46 0:35 1:57 8:28 10.6 0:44 3:02 0:01 15:54
19. 368 RAYNOR AVERY 1:54 0:37 2:15 8:48 10.2 0:41 2:22 0:01 15:59
20. 316 CAMPISI SOFIA 2:06 0:41 1:42 9:03 10.0 0:34 2:37 0:01 15:59
21. 299 MOORE ASHLEY 1:53 0:37 1:20 9:29 9.5 0:42 2:36 0:01 15:59
22. 350 SCHWEBER LILY 1:41 0:33 1:22 9:16 9.7 0:44 3:02 0:01 16:03
23. 342 ALBRIGHT JESSICA 2:19 0:45 2:05 8:33 10.5 1:00 2:32 0:01 16:26
24. 322 FAIRLIE MIRANDA 2:05 0:41 1:16 9:28 9.5 1:06 2:43 0:01 16:36
25. 317 ADLER REECE 2:26 0:47 1:15 9:31 9.5 0:33 2:52 0:01 16:36
26. 348 VAN VUUREN RENĂ©E 2:13 0:43 1:51 9:44 9.3 0:42 2:51 0:01 17:19
27. 310 WIGGINS ALLI 2:16 0:44 3:54 10:08 8.9 0:36 2:26 0:01 19:17
28. 321 ROBEY ALICIA 3:11 1:02 3:48 11:11 8.1 0:25 2:36 0:01 21:08
29. 301 MARES SANDRA GABR 2:45 0:53 3:27 9:56 9.1 0:43 4:20 0:01 21:09
30. 335 NEWTON NATALIE 2:19 0:45 3:46 10:48 8.3 1:00 3:27 0:01 21:19
MALE AGE GROUP RESULTS
2012 Peach Kids Alpharetta(Junior)
Windward Lake Club 07/08/2012 9:15 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
MALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 330 TEEPLES COOPER 2:33 0:50 1:03 8:11 11.0 0:34 2:11 0:01 14:30
2. 366 ABRAMS PRESTON 3:09 1:01 1:41 7:23 12.2 0:39 2:18 0:01 15:08
3. 279 WATKINS JOHN 4:01 1:18 2:12 6:01 15.0 0:30 3:11 0:01 15:52
4. 303 FOX AVISHAI 2:28 0:48 1:41 9:06 9.9 0:49 2:19 0:01 16:21
5. 275 DEPRIEST CONNOR 2:22 0:46 2:40 8:44 10.3 0:27 2:32 0:01 16:43
6. 300 MOORE JARED 2:18 0:45 1:23 11:11 8.1 0:38 2:27 0:01 17:55
7. 272 BUTTS CHARLIE 2:55 0:57 2:45 9:50 9.2 0:35 2:33 0:01 18:35
8. 349 CAVANAUGH JACKSON 2:14 0:43 1:39 10:59 8.2 1:03 3:03 0:01 18:56
9. 276 GIRARD JACK 3:22 1:05 2:28 10:05 8.9 0:45 2:43 0:01 19:21
10. 293 PINNELL SHAW 3:16 1:04 1:50 12:26 7.2 0:34 2:59 0:01 21:03
MALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 291 ELPHICK KYLE 2:05 0:41 0:56 6:58 12.9 0:35 2:15 0:01 12:47
2. 296 HUNGERBUTLER BRADLEY 1:53 0:37 1:02 6:22 14.1 1:22 2:38 0:01 13:15
3. 283 WELDIN JAKE 2:42 0:52 1:16 6:28 13.9 0:34 2:17 0:01 13:15
4. 298 SCHULER CLINT 1:42 0:33 1:32 7:23 12.2 0:34 2:10 0:01 13:20
5. 297 PROFFITT LUCAS 1:53 0:37 1:05 7:40 11.7 0:26 2:25 0:01 13:26
6. 324 CHAMPNEY BROOKS 1:53 0:37 1:09 7:46 11.6 0:57 2:13 0:01 13:56
7. 315 COLE TIMMY 1:57 0:38 1:18 8:01 11.2 0:44 2:00 0:01 13:58
8. 289 WRIGHT DAVIS 1:57 0:38 2:12 7:09 12.6 0:35 2:20 0:01 14:11
9. 357 CASEY SIMON 1:53 0:37 1:05 8:40 10.4 0:27 2:29 0:01 14:32
10. 285 HANSEN ERIK 1:56 0:38 1:37 8:27 10.7 0:44 2:23 0:01 15:06
11. 319 MOONAN TOMMY 2:04 0:40 1:55 9:30 9.5 0:50 2:27 0:01 16:43
12. 295 POTHIER ELI 2:35 0:50 1:51 8:44 10.3 0:51 2:51 0:01 16:50
13. 370 COXEN LIAM 2:25 0:47 2:47 8:34 10.5 0:44 2:42 0:01 17:10
14. 328 WHITE BRAYDEN 2:53 0:56 2:20 10:20 8.7 0:58 2:37 0:01 19:06
MALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 346 HOPPENFELD RYAN 1:39 0:32 0:57 6:21 14.2 0:44 2:18 0:01 11:58
2. 332 MAYER JAKSON 1:52 0:36 1:10 6:13 14.5 0:32 2:16 0:01 12:00
3. 360 GENET SAMUEL 1:46 0:35 0:52 7:00 12.9 0:28 2:26 0:01 12:30
4. 371 HAWKINS SAM 1:56 0:38 0:41 7:48 11.5 0:24 2:01 0:01 12:48
5. 334 MCCONNELL EVAN 2:17 0:44 0:56 6:58 12.9 0:32 2:08 0:01 12:49
6. 372 CHUCK ETHAN 1:38 0:32 1:11 7:24 12.2 0:25 2:17 0:01 12:52
7. 343 CUELLER ANTONIO 1:37 0:32 1:13 7:39 11.8 0:25 2:10 0:01 13:02
8. 284 AYSCUE WILLIAM 1:42 0:33 1:03 7:23 12.2 0:54 2:06 0:01 13:07
9. 367 KIEWIT GRIFFIN 1:56 0:38 1:27 7:18 12.3 0:32 2:11 0:01 13:22
10. 274 DEPRIEST DYLAN 2:09 0:42 1:29 7:42 11.7 0:30 2:06 0:01 13:53
11. 327 KAMBIES DAVIS 1:45 0:34 1:49 7:46 11.6 0:31 2:24 0:01 14:14
12. 361 REASONER LIGE 2:02 0:40 1:51 7:51 11.5 0:28 2:10 0:01 14:19
13. 339 MOSS JACKSON 1:38 0:32 1:09 8:29 10.6 0:51 2:21 0:01 14:26
14. 363 DAVIDSON LUCA 1:49 0:36 1:02 8:56 10.1 0:40 2:15 0:01 14:41
15. 362 PETILLO JACK 1:51 0:36 0:49 9:25 9.6 0:36 2:09 0:01 14:49
16. 292 MARBUTT ELIOT 2:07 0:41 1:26 8:01 11.2 0:42 2:40 0:01 14:54
17. 369 GILES JARED 2:04 0:40 1:26 8:55 10.1 0:34 2:13 0:01 15:10
18. 312 COLLIER RODRICK 2:16 0:44 1:33 8:46 10.3 0:27 2:18 0:01 15:19
19. 364 RAINEY PAYTON 2:04 0:40 2:02 8:45 10.3 0:23 2:07 0:01 15:19
20. 313 PHILLIPS JACOB 2:02 0:40 1:41 8:57 10.1 0:34 2:36 0:01 15:47
21. 282 KIRKUS CHARLIE 2:01 0:39 2:32 8:28 10.6 0:42 2:30 0:01 16:10
22. 344 LANE PHILIPS 1:37 0:32 1:24 10:25 8.6 0:31 2:28 0:01 16:24
23. 309 DOVE MASON 2:02 0:40 1:11 2:30 0:01 20:13
24. 325 ORR MEKHI 7:58 2:34 2:26 9:43 9.3 1:01 2:27 0:01 23:34