INTERMEDIATE FEMALE AGE GROUP RESULTS
2015 Peach Kids Alpharetta(Intermediate)
Windward Lake Club 06/14/2015
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgetown Pediatrics
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 170 HITE ABIGAIL 9 F 2:22 2:22 0:42 12:06 14.9 0:31 4:51 7:47 20:30
2. 174 EMMONS SASHA 9 F 3:19 3:19 0:49 12:25 14.5 0:29 5:43 9:12 22:43
3. 158 KOVAK TY TY 9 F 2:41 2:41 0:47 13:28 13.4 0:46 5:11 8:21 22:51
4. 172 MCGOVERN SABRINA 9 F 3:14 3:14 6:38 10:40 23:02
5. 154 JANSONS KARINA 9 F 2:36 2:36 2:39 13:22 13.5 0:35 4:54 7:53 24:05
6. 164 GATES CAMDYN 9 F 2:44 2:44 1:01 13:58 12.9 0:26 6:03 9:43 24:10
7. 168 SNELL AZALEA 9 F 2:51 2:51 1:03 15:00 12.0 0:32 5:14 8:25 24:37
8. 171 HOROWITZ ALMOG 9 F 3:00 3:00 1:05 13:23 13.5 0:28 6:58 11:12 24:52
9. 156 PRICE KATHRYN 9 F 3:38 3:38 0:58 15:54 11.3 0:33 5:09 8:17 26:10
10. 166 ADAMS KRISTINA 9 F 3:32 3:32 1:17 15:13 11.8 0:39 5:49 9:21 26:28
11. 162 MORTON ASHLEY 9 F 2:43 2:43 1:08 17:51 10.1 0:35 4:55 7:54 27:08
12. 173 REILLY MAKENNA 9 F 3:16 3:16 2:30 15:11 11.9 0:31 6:53 11:05 28:19
13. 175 MACDONALD ADDISON 9 F 2:48 2:48 1:23 19:13 9.4 0:34 6:10 9:56 30:06
14. 182 ALLVINE ADDISON 9 F 3:12 3:12 1:10 21:47 8.3 0:34 6:24 10:18 33:04
15. 157 ZAFFT PRIELLE 9 F 2:52 2:52 1:07 21:57 8.2 0:35 6:46 10:53 33:14
16. 155 ELKINS KATHERINE 9 F 5:41 5:41 1:38 18:07 9.9 1:21 7:43 12:25 34:29
17. 176 SCHULTZ ZOE 9 F 4:45 4:45 1:39 19:05 9.4 1:34 8:27 13:35 35:28
18. 159 IRBY CHARLOTTE 9 F 3:48 3:48 1:46 22:51 7.9 0:48 7:58 12:50 37:10
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 140 STARNES SYDNEY 10 F 2:02 2:02 0:47 11:47 15.3 0:26 4:38 7:27 19:38
2. 129 LOCKWOOD MELEAH 10 F 2:44 2:44 0:50 11:22 15.8 0:30 4:53 7:51 20:18
3. 126 MONACHELLO JANE 10 F 2:53 2:53 0:49 12:32 14.4 0:23 5:26 8:44 22:01
4. 32 BARRETT SARA 10 F 2:53 2:53 0:56 13:17 13.6 0:29 5:50 9:23 23:24
5. 142 WEBER DYLAN 10 F 3:18 3:18 1:24 14:48 12.2 0:43 5:43 9:12 25:55
6. 114 EATON EVA MARIE 10 F 2:55 2:55 1:17 14:54 12.1 0:34 6:17 10:06 25:55
7. 119 MEAD DASHA 10 F 3:14 3:14 1:03 15:52 11.4 0:29 5:40 9:07 26:15
8. 145 KOEHLER HOPE 10 F 3:06 3:06 1:07 15:46 11.4 0:35 5:54 9:29 26:27
9. 134 LIMER EMMA 10 F 3:16 3:16 1:36 15:48 11.4 0:59 5:23 8:39 26:59
10. 127 HUMPHREY ALEXANDRA 10 F 2:59 2:59 1:26 15:54 11.3 0:37 6:25 10:20 27:19
11. 135 SHARPE HARPER 10 F 2:53 2:53 1:28 16:24 11.0 1:03 5:44 9:13 27:30
12. 104 POCH KATHERINE 10 F 3:00 3:00 2:25 15:34 11.6 0:49 6:39 10:42 28:25
13. 118 RAHAMAN AFIA 10 F 4:11 4:11 1:27 16:09 11.2 1:19 5:22 8:39 28:27
14. 133 MARTIN MARY HANNAH 10 F 3:36 3:36 1:14 15:58 11.3 0:45 7:18 11:44 28:49
15. 131 DUNCAN MARY CARTER 10 F 2:51 2:51 2:34 17:38 10.2 0:35 6:33 10:32 30:08
16. 105 PAIGE JORDYN 10 F 2:45 2:45 3:19 18:02 10.0 0:52 6:45 10:52 31:42
17. 122 KELEHER MICHAELA 10 F 3:35 3:35 2:48 19:00 9.5 1:00 6:59 11:14 33:20
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 185 HAYES ADELLE 11 F 2:17 2:17 0:45 11:19 15.9 0:23 4:35 7:22 19:17
2. 161 SMITH ANJALI 11 F 2:26 2:26 0:52 11:10 16.1 0:25 4:52 7:50 19:44
3. 101 HORST JANINE 11 F 2:11 2:11 1:01 11:11 16.1 0:26 5:18 8:32 20:06
4. 98 FILIPEK ANNA 11 F 2:24 2:24 0:45 12:16 14.7 0:33 4:58 8:00 20:55
5. 85 THOMSON ANDI 11 F 2:36 2:36 0:45 12:03 14.9 0:27 5:10 8:19 21:00
6. 88 ARPS KASSIE 11 F 2:10 2:10 0:46 12:59 13.9 0:25 4:52 7:49 21:10
7. 82 BURKE RILEY 11 F 2:14 2:14 0:47 12:59 13.9 0:28 5:13 8:24 21:40
8. 192 KATEKOVICH ELLA 11 F 2:31 2:31 0:47 12:55 13.9 0:28 5:07 8:14 21:47
9. 78 REED ANNA GRACE 11 F 2:39 2:39 0:47 11:47 15.3 1:14 5:23 8:40 21:49
10. 100 HORST GENAE 11 F 2:06 2:06 1:21 11:52 15.2 0:28 6:10 9:55 21:56
11. 89 KOVAK SYDNEY 11 F 2:28 2:28 0:53 12:41 14.2 0:37 5:48 9:20 22:25
12. 99 HOROWITZ AGAM 11 F 2:19 2:19 0:33 14:29 12.4 0:23 4:49 7:46 22:32
13. 188 PASKINS EMMA 11 F 2:37 2:37 0:48 14:55 12.1 0:25 4:44 7:37 23:27
14. 86 MCGOVERN JULIA 11 F 2:31 2:31 1:13 14:02 12.8 0:34 5:19 8:33 23:38
15. 94 SCHWEBER LILY 11 F 2:20 2:20 0:59 13:55 12.9 0:31 6:17 10:07 24:00
16. 96 COOPER CARA 11 F 3:37 3:37 1:05 12:39 14.2 0:27 6:26 10:20 24:12
17. 187 ROBBINS TYLER 11 F 2:05 2:05 1:22 13:47 13.1 0:46 6:44 10:50 24:42
18. 103 VERMEER PAYTON 11 F 2:49 2:49 0:56 14:23 12.5 0:41 6:23 10:16 25:09
19. 81 PICKETT ISABELLA 11 F 2:45 2:45 1:02 15:14 11.8 0:30 5:40 9:07 25:10
20. 83 WEBER GABRIELLE 11 F 3:24 3:24 1:15 19:00 9.5 0:41 5:23 8:40 29:41
INTERMEDIATE MALE AGE GROUP RESULTS
2015 Peach Kids Alpharetta(Intermediate)
Windward Lake Club 06/14/2015
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgetown Pediatrics
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 191 TULLIS WILLIAM 9 M 2:17 2:17 0:33 10:19 17.5 0:23 4:16 6:52 17:45
2. 160 LIPPE ADAM 9 M 2:24 2:24 0:47 11:13 16.1 0:49 4:17 6:54 19:28
3. 179 BROWNE BRYCE 9 M 2:36 2:36 0:50 11:08 16.2 0:26 4:38 7:27 19:36
4. 163 HILLS DAVID 9 M 3:02 3:02 0:49 11:29 15.7 0:26 5:09 8:18 20:53
5. 165 MILLER JACK 9 M 2:56 2:56 0:42 12:39 14.2 0:30 4:43 7:35 21:29
6. 184 HAYES ISAAC 9 M 2:55 2:55 0:59 11:38 15.5 0:44 5:22 8:38 21:36
7. 178 FOX AVI 9 M 2:46 2:46 0:55 12:26 14.5 0:37 5:02 8:06 21:44
8. 147 KERNAN TIM 9 M 3:55 3:55 0:58 12:07 14.9 0:37 4:10 6:42 21:46
9. 148 DEKOCK AIDEN 9 M 2:51 2:51 1:34 13:23 13.5 0:31 5:05 8:11 23:22
10. 146 ELWOOD RYAN 9 M 3:00 3:00 0:58 12:53 14.0 0:42 5:53 9:28 23:24
11. 177 WELDIN JAKE 9 M 3:11 3:11 1:02 13:07 13.7 0:44 5:57 9:35 24:00
12. 169 ANDREWS CAMDEN 9 M 2:55 2:55 1:14 14:07 12.8 0:25 5:27 8:47 24:07
13. 151 SEXTON KADEN 9 M 4:52 4:52 1:20 13:26 13.4 0:44 5:07 8:14 25:27
14. 153 DONGES BEN 9 M 2:47 2:47 0:49 15:26 11.7 0:41 5:48 9:19 25:28
15. 149 GHENT ANDREW 9 M 2:51 2:51 1:23 15:56 11.3 0:26 5:02 8:06 25:36
16. 150 GIRARD JACK 9 M 2:48 2:48 1:20 13:36 13.2 0:44 7:12 11:36 25:38
17. 186 STANSELL LUKE 9 M 3:23 3:23 1:09 15:25 11.7 0:27 5:30 8:50 25:51
18. 152 MARSTIN TOMMY 9 M 2:48 2:48 1:28 20:06 9.0 0:46 4:50 7:47 29:56
19. 193 ARAMUGOM NISH 9 M 3:54 3:54 2:18 20:36 8.7 0:28 6:24 10:18 33:39
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 183 CASEY SIMON 10 M 2:12 2:12 0:43 10:40 16.9 0:19 4:26 7:08 18:18
2. 115 COOPER KELLY 10 M 2:21 2:21 0:45 10:56 16.5 18:34
3. 125 SCHULER CLINT 10 M 2:31 2:31 1:05 11:54 15.1 0:22 4:32 7:17 20:22
4. 107 TONWAR NIKHAI 10 M 2:19 2:19 1:00 13:06 13.7 0:32 4:36 7:24 21:32
5. 144 REED MICHAEL 10 M 2:54 2:54 1:18 12:02 15.0 0:33 4:52 7:50 21:37
6. 117 SWEET COREY 10 M 2:52 2:52 1:20 11:49 15.2 0:28 5:17 8:29 21:45
7. 123 ALSOBROOK ADDISON 10 M 2:27 2:27 0:58 13:02 13.8 0:41 4:47 7:41 21:53
8. 120 CROSS THOMAS 10 M 3:11 3:11 0:56 12:25 14.5 0:36 5:00 8:02 22:05
9. 124 CERENECHE JACOB 10 M 3:35 3:35 1:15 12:01 15.0 0:37 5:07 8:14 22:33
10. 109 ANDREWS CORBIN 10 M 3:11 3:11 1:03 12:58 13.9 0:26 5:11 8:20 22:47
11. 136 HOLUB CHASE 10 M 2:15 2:15 1:05 13:16 13.6 0:39 5:40 9:06 22:52
12. 112 EATON JAKE 10 M 3:00 3:00 1:27 12:37 14.3 22:56
13. 113 EATON DAVIS 10 M 3:03 3:03 1:19 12:18 14.6 0:36 5:54 9:29 23:08
14. 132 OJERT IAN 10 M 2:55 2:55 2:24 12:17 14.7 0:43 4:55 7:55 23:12
15. 138 HAMMOND MARCUS 10 M 3:01 3:01 1:41 13:27 13.4 0:39 5:11 8:21 23:58
16. 130 LADERA DIEGO 10 M 2:51 2:51 1:09 13:33 13.3 0:35 6:12 9:59 24:19
17. 141 AUGUSTYN HEATH 10 M 3:46 3:46 0:49 14:24 12.5 0:48 5:09 8:17 24:54
18. 137 BRASFIELD IAN 10 M 3:56 3:56 1:38 12:57 13.9 1:36 4:57 7:58 25:03
19. 128 JONES PATRICK 10 M 2:59 2:59 1:21 14:04 12.8 1:13 5:52 9:26 25:27
20. 111 GUVEN ALEX 10 M 2:47 2:47 1:37 14:57 12.0 0:53 5:32 8:53 25:43
21. 121 WESTERFIELD BILLY 10 M 3:14 3:14 1:43 20:04 9.0 0:32 5:39 9:05 31:11
22. 106 RAGHURAM AKSHUR 10 M 4:53 4:53 2:21 25:57 6.9 1:10 7:10 11:32 41:29
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 189 TSEPAS BUCKKIERO 11 M 2:11 2:11 0:28 9:31 18.9 0:26 4:09 6:41 16:43
2. 74 MUHAMMAD IDRIS 11 M 2:00 2:00 1:02 11:15 16.0 0:22 4:29 7:12 19:06
3. 77 PRICE CHARLES 11 M 2:41 2:41 0:35 11:09 16.1 0:23 4:24 7:05 19:11
4. 87 MAKARISHCHEV NICHOLAS 11 M 2:10 2:10 0:45 11:21 15.9 0:33 4:55 7:55 19:43
5. 75 MCSPARRON RYAN 11 M 2:34 2:34 1:12 12:12 14.8 0:29 5:02 8:05 21:26
6. 90 BALTHASAR BENNY 11 M 3:21 3:21 1:10 11:58 15.1 0:40 5:27 8:46 22:34
7. 76 KERNAN MICHAEL 11 M 3:22 3:22 1:19 12:32 14.4 0:39 4:47 7:42 22:37
8. 84 REILLY NOAH 11 M 2:33 2:33 2:11 13:47 13.1 0:37 4:55 7:55 24:02
9. 102 WALL DEAN 11 M 2:36 2:36 1:27 13:43 13.1 0:46 5:43 9:11 24:13
10. 73 KISER ANDREW 11 M 3:01 3:01 1:14 13:55 12.9 0:43 5:52 9:26 24:43
11. 80 HANSON ERIC 11 M 3:03 3:03 1:15 15:12 11.8 0:36 4:56 7:57 25:01
12. 95 RUTHERFORD JACKSON 11 M 2:46 2:46 2:15 15:39 11.5 0:31 5:14 8:25 26:23
13. 180 HEALY ALEX 11 M 3:02 3:02 1:23 17:25 10.3 0:39 5:19 8:33 27:46
14. 97 CYR CANDELARIA MCCAIN 11 M 3:36 3:36 0:59 17:36 10.2 0:33 5:50 9:23 28:31
15. 79 GATES BRYSON 11 M 3:39 3:39 0:27 17:34 10.3 0:27 6:42 10:46 28:46
16. 93 ALLVINE GAVIN 11 M 4:14 4:14 1:05 19:02 9.5 0:43 7:55 12:44 32:57