INTERMEDIATE FEMALE AGE GROUP RESULTS
2017 Peach Kids Alpharetta(Intermediate)
Windward Lake Club 06/11/2017
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgetown Pediatrics
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 137 HEFFNER KAELA 2:37 2:37 1:01 15:29 11.6 0:30 6:17 10:06 25:53
2. 129 DANSER GRACE 3:59 3:59 2:03 14:39 12.3 0:31 5:36 9:00 26:46
3. 143 BOYLAN NORA 3:02 3:02 0:58 16:50 10.7 0:35 7:04 11:22 28:26
4. 144 HARRISON MALIN 3:47 3:47 1:43 16:28 10.9 0:50 5:59 9:38 28:45
5. 150 DXIUMA KATHARINE 3:41 3:41 1:29 16:31 10.9 0:38 6:30 10:27 28:46
6. 138 RODNEY JULIA 2:38 2:38 2:16 17:11 10.5 0:35 6:18 10:08 28:56
7. 145 SCHILLING CONSTANCE 6:29 6:29 0:48 15:20 11.7 0:29 6:05 9:47 29:09
8. 139 JECKEWICZ DRU 4:40 4:40 2:04 16:43 10.8 0:40 5:57 9:34 30:01
9. 126 DELADISMA ELISE 3:08 3:08 1:32 18:23 9.8 1:17 6:26 10:20 30:44
10. 140 BALIAN PIPER 3:56 3:56 2:47 20:49 8.6 0:51 6:54 11:07 35:16
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 105 JOLLANDS FINNLY 2:12 2:12 0:37 11:04 16.3 0:23 4:38 7:27 18:52
2. 104 SMITH CLAIRE 2:19 2:19 0:32 11:23 15.8 0:20 5:10 8:19 19:43
3. 100 MARCUM LAYLA 2:29 2:29 0:32 11:18 15.9 0:22 5:17 8:29 19:55
4. 109 BOOKSPUN MEGAN 3:22 3:22 0:41 14:06 12.8 0:33 5:59 9:38 24:39
5. 116 DEROSE EMMY 3:10 3:10 1:10 14:19 12.6 0:24 5:42 9:10 24:43
6. 97 CHAU TIFFANY 2:40 2:40 1:36 15:02 12.0 0:27 5:19 8:32 25:01
7. 122 SHARPE MAGGIE 3:03 3:03 1:21 14:11 12.7 0:53 6:01 9:40 25:27
8. 124 YOUNG ANNABELLE 3:03 3:03 1:32 14:08 12.7 0:38 6:15 10:03 25:34
9. 117 ALLEN TAYLOR 3:34 3:34 1:15 15:12 11.9 0:37 5:09 8:17 25:45
10. 121 PHELAN MAGGIE 3:31 3:31 1:06 15:44 11.4 0:35 5:34 8:57 26:27
11. 118 SANDOVAL LILY 3:31 3:31 1:40 15:13 11.8 0:32 6:36 10:38 27:31
12. 125 HARRIS TARYN 3:30 3:30 1:15 16:09 11.2 0:21 7:14 11:38 28:26
13. 96 MARTIN MAYA 3:33 3:33 1:34 19:27 9.3 1:04 6:26 10:21 32:03
14. 98 ELLIOTT ARTEMISIA 3:07 3:07 1:17 20:45 8.7 0:38 8:40 13:56 34:24
15. 102 MUCHE SABRINA 5:04 5:04 1:56 19:27 9.3 0:53 7:35 12:12 34:53
16. 107 PARTHIBAN ANNA 3:36 3:36 2:26 19:29 9.2 0:42 8:58 14:26 35:09
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 78 SNELL AZALEA 2:28 2:28 0:39 11:14 16.0 0:22 4:49 7:45 19:30
2. 90 WESSINGER REESE 2:18 2:18 0:43 11:31 15.6 0:27 4:43 7:35 19:41
3. 62 CACCIATORE CALISTA 2:22 2:22 0:43 11:43 15.4 0:22 4:50 7:47 19:59
4. 83 JONES MARIN 2:30 2:30 0:43 10:58 16.4 0:38 6:05 9:48 20:52
5. 61 BRYANT MACKENZIE 2:31 2:31 1:19 11:09 16.1 0:32 5:38 9:04 21:08
6. 82 HOROWITZ ALMOG 2:40 2:40 0:44 11:40 15.4 1:19 5:45 9:15 22:07
7. 87 FEENEY CAT 2:59 2:59 0:50 13:33 13.3 0:25 4:58 8:00 22:43
8. 88 KAISER ZOSIA 2:49 2:49 0:53 13:27 13.4 0:22 5:33 8:56 23:03
9. 91 HOFFMAN RAELYN 2:36 2:36 1:27 12:53 14.0 0:44 5:35 8:59 23:13
10. 70 NEFF REAGAN 2:52 2:52 1:18 14:15 12.6 0:33 5:09 8:17 24:04
11. 94 MUNRO CALEIGH 2:58 2:58 1:21 14:33 12.4 0:53 5:41 9:09 25:24
12. 74 SINGH SANVI 3:14 3:14 1:33 16:56 10.6 0:40 6:14 10:02 28:35
13. 75 STOKES LONDON 5:02 5:02 1:20 16:51 10.7 0:45 6:25 10:19 30:21
14. 71 ELKINS KATHERINE 4:06 4:06 2:01 15:56 11.3 0:53 7:57 12:48 30:51
INTERMEDIATE MALE AGE GROUP RESULTS
2017 Peach Kids Alpharetta(Intermediate)
Windward Lake Club 06/11/2017
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgetown Pediatrics
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 133 MATEO DIEGO 2:49 2:49 0:42 11:34 15.6 0:23 4:36 7:24 20:03
2. 127 WESSINGER JACK 2:49 2:49 1:06 11:24 15.8 0:22 4:36 7:24 20:14
3. 134 KILLIMETT BOOTHE 2:40 2:40 1:25 12:10 14.8 0:45 5:11 8:19 22:08
4. 130 KLEPACZ CALEB 2:50 2:50 0:43 12:04 14.9 0:24 6:08 9:52 22:08
5. 142 EBBERT TYLER 3:00 3:00 1:07 12:42 14.2 0:57 5:10 8:18 22:54
6. 128 MARTIN JUDSON 3:09 3:09 0:59 13:41 13.2 0:50 5:09 8:17 23:46
7. 141 SHAH SAJAN 3:00 3:00 1:04 13:32 13.3 0:35 5:53 9:27 24:02
8. 135 SCHILLING ELI 3:13 3:13 0:59 15:46 11.4 0:29 4:53 7:51 25:19
9. 136 BROWN GRAHAM 3:46 3:46 1:35 15:11 11.9 0:39 5:11 8:20 26:20
10. 149 STOKES LOGAN 21:43 21:43 27:07
11. 148 COBBS IAN 3:18 3:18 1:32 20:05 9.0 1:00 6:53 11:05 32:46
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 108 COOPER QUINN 2:22 2:22 1:00 10:42 16.8 0:18 4:24 7:05 18:46
2. 113 WALL MAXWELL 2:29 2:29 0:49 10:50 16.6 0:25 4:29 7:13 19:00
3. 115 STARNES AUSTIN 2:11 2:11 0:54 11:12 16.1 0:21 4:44 7:37 19:20
4. 119 DUNCAN ALEX 2:40 2:40 0:34 11:47 15.3 0:31 5:29 8:48 20:59
5. 99 BOYS GRAY 3:00 3:00 1:15 11:53 15.2 0:29 6:27 10:23 23:02
6. 111 BROOKS JOEY 3:58 3:58 1:14 12:27 14.5 0:26 5:28 8:47 23:31
7. 106 CHUA CHRISTIAN 3:38 3:38 1:23 11:52 15.2 0:39 6:15 10:03 23:46
8. 110 BOOKSPUN CHARLIE 3:24 3:24 0:38 13:37 13.2 0:32 5:44 9:13 23:53
9. 120 CROSS JAMES 3:52 3:52 1:09 12:33 14.3 0:36 6:00 9:39 24:08
10. 147 LAWSON NATE 3:14 3:14 0:52 15:05 11.9 0:26 5:33 8:56 25:09
11. 123 ROVITO ALESSIO 3:16 3:16 1:43 15:00 12.0 0:55 5:49 9:21 26:41
12. 112 PATIL ARIN 3:28 3:28 1:24 16:59 10.6 0:48 4:51 7:48 27:28
13. 101 REID DIALLO 3:14 3:14 1:15 15:55 11.3 1:06 6:35 10:35 28:03
14. 95 SOLOMON CRISTY 5:10 5:10 1:04 15:28 11.6 2:02 7:05 11:24 30:46
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 73 LIPPE ADAM 2:24 2:24 0:46 9:59 18.0 0:33 4:29 7:12 18:08
2. 65 HEFFNER KYLER 2:01 2:01 0:42 10:59 16.4 0:27 4:37 7:26 18:45
3. 84 ROTHWELL ANDREW 2:29 2:29 1:34 11:45 15.3 0:29 4:25 7:07 20:39
4. 64 KRUTAK JIMMY 2:16 2:16 1:15 11:36 15.5 0:29 5:06 8:12 20:40
5. 81 MCCABE ANDREW 2:54 2:54 0:40 13:28 13.4 0:26 4:08 6:39 21:35
6. 63 ELWOOD RYAN 2:39 2:39 0:53 12:03 15.0 0:33 5:38 9:03 21:44
7. 93 BEREZITSKY YAN 2:38 2:38 1:19 12:50 14.0 0:25 4:54 7:53 22:04
8. 66 JECKEWICZ DARIN 3:35 3:35 1:31 11:13 16.1 0:26 5:32 8:54 22:15
9. 85 HAMMOND CONNOR 3:01 3:01 0:42 14:05 12.8 0:30 4:36 7:24 22:53
10. 80 SPICKERT DANIEL 2:40 2:40 1:05 12:58 13.9 0:45 5:38 9:03 23:03
11. 68 ZHANG ALDRIC 2:34 2:34 1:26 13:10 13.7 0:34 5:35 8:59 23:18
12. 92 HUTCHESON ANDREW 2:41 2:41 1:29 13:14 13.6 0:39 5:46 9:16 23:47
13. 86 RENTZBAKER WARD 3:08 3:08 0:52 13:43 13.1 0:34 6:03 9:43 24:18
14. 67 YADAV DAVIK 3:49 3:49 1:54 13:07 13.7 0:41 5:45 9:14 25:14
15. 69 DONGES BEN 2:41 2:41 1:15 15:27 11.7 0:24 5:30 8:51 25:16
16. 77 DAKSHINA AIDEN 3:28 3:28 1:14 17:52 10.1 0:30 5:34 8:57 28:36
17. 72 SHESTAG TRISTIN 3:49 3:49 1:10 16:11 11.1 1:15 6:57 11:10 29:20
18. 79 DATE YASH 3:46 3:46 2:07 18:51 9.6 0:37 6:34 10:34 31:52