FEMALE AGE GROUP RESULTS
2017 Peach Kids Alpharetta(Junior)
Windward Lake Club 06/11/2017
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgetown Pediatrics
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 229 TURNER ELLA 3:23 1:06 1:30 7:16 8.3 0:27 2:50 0:01 15:23
2. 235 DONGES HATTIE 2:25 0:47 1:42 8:17 7.3 0:26 2:49 0:01 15:36
3. 233 MACHIZ MAYA 3:15 1:03 2:27 7:41 7.8 0:33 3:01 0:01 16:55
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 227 LAWRENCE RIOM 2:22 0:46 1:03 7:04 8.5 0:58 2:33 0:01 13:57
2. 224 DELADISMA ABBYELLA 2:09 0:42 1:28 6:56 8.7 1:12 2:32 0:01 14:15
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 202 DUNN KENDALL 1:53 0:37 1:08 5:07 11.8 0:28 2:32 0:01 11:06
2. 208 HAMMACK OLIVIA 2:09 0:42 0:48 5:19 11.3 0:34 2:33 0:01 11:21
3. 209 BERGESE MAILOU 2:06 0:41 1:10 5:39 10.6 0:23 2:34 0:01 11:50
4. 206 OLSSON-SARACHE LIA 2:15 0:44 1:30 5:17 11.4 0:26 2:28 0:01 11:54
5. 205 SANAM ANYA 2:29 0:48 0:58 5:25 11.1 0:31 2:38 0:01 11:58
6. 203 CARDZIC ARIJANA 2:15 0:44 1:20 5:34 10.8 0:35 2:46 0:01 12:28
7. 204 WEINSTEIN ELEANOR 2:30 0:49 2:06 5:17 11.4 0:35 2:41 0:01 13:07
8. 220 LOCKWOOD MALLORY 2:26 0:47 1:07 6:10 9.7 0:39 3:07 0:01 13:28
9. 217 BEREZITSKY MAYA 2:41 0:52 1:40 5:55 10.1 0:35 2:57 0:01 13:46
MALE AGE GROUP RESULTS
2017 Peach Kids Alpharetta(Junior)
Windward Lake Club 06/11/2017
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgetown Pediatrics
MALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 232 HAMMACK WALKER 2:34 0:50 1:22 5:17 11.4 0:32 2:21 0:01 12:04
2. 230 HARRISON COEN 3:45 1:13 1:28 5:59 10.0 0:31 2:23 0:01 14:03
3. 231 RODNEY JUDE 4:19 1:24 2:43 7:10 8.4 0:47 3:15 0:01 18:13
MALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 225 JOLLANDS RAEF 1:46 0:34 1:08 4:50 12.4 0:23 2:12 0:01 10:17
2. 226 KAISER LUKASZ 2:39 0:52 1:08 5:38 10.7 0:26 2:26 0:01 12:16
3. 223 WINDHAM JASPER 2:42 0:52 1:16 5:39 10.6 1:00 2:21 0:01 12:55
4. 228 HATFIELD THOR 3:47 1:13 1:57 7:10 8.4 0:38 2:38 0:01 16:07
5. 222 WITHERS HILLMAN 3:49 1:14 2:45 6:51 8.8 0:44 3:35 0:01 17:42
MALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 212 STEPHENSON BENJAMIN 2:06 0:41 0:49 4:24 13.6 0:31 2:22 0:01 10:09
2. 210 MITCHEM PHILLIP 1:42 0:33 1:16 5:08 11.7 0:30 2:24 0:01 10:59
3. 234 HARDT COLLIN 1:59 0:39 0:59 5:10 11.6 0:21 2:40 0:01 11:07
4. 201 DONGES CHARLIE 1:46 0:34 1:03 5:51 10.3 0:27 2:24 0:01 11:29
5. 238 ROTHENWELL DAVID 2:07 0:41 1:18 5:18 11.3 0:29 2:19 0:01 11:31
6. 218 SANDOVAL TYLER 2:16 0:44 1:29 4:55 12.2 0:36 2:20 0:01 11:34
7. 207 ELLIOTT VINCENT 2:00 0:39 0:53 5:21 11.2 0:31 2:54 0:01 11:37
8. 219 MACHIZ KADEN 2:27 0:48 1:02 4:48 12.5 0:35 2:50 0:01 11:42
9. 216 BEREZITSKY TOM 2:25 0:47 1:40 5:32 10.9 0:33 2:38 0:01 12:46
10. 214 CHAU TIMOTHY 2:00 0:39 1:33 6:10 9.7 0:35 2:46 0:01 13:03
11. 211 NARULA NEAL 1:58 0:38 2:08 5:54 10.2 0:35 2:32 0:01 13:06
12. 221 TURNER OWEN 2:44 0:53 1:46 6:19 9.5 0:36 2:55 0:01 14:17