FEMALE AGE GROUP RESULTS
2013 Peach Kids Alpharetta(Junior)
Windward Lake Club 07/07/2013 9:15 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. Code NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 372 ELPHICK LILY KATE 6 F 2:09 0:42 1:04 9:14 9.8 0:34 2:38 0:01 15:37
2. 363 JOLLARDS FINNLY 6 F 1:56 0:38 1:25 11:33 7.8 0:40 2:48 0:01 18:22
3. 317 COLE CLARE 6 F 3:04 1:00 1:46 9:18 9.7 0:49 3:47 0:01 18:42
4. 366 OJERT ANNIKA 6 F 2:42 0:53 2:29 10:16 8.8 0:55 3:11 0:01 19:32
5. 357 ALLVINE ADDISON 6 F 2:13 0:43 2:06 12:03 7.5 0:36 3:19 0:01 20:15
6. 370 LOIACONO CALI 6 F 2:21 0:46 2:45 11:49 7.6 0:44 3:16 0:01 20:53
7. 364 CHAMPNEY BELLA 6 F 2:58 0:58 3:09 11:24 7.9 0:22 3:11 0:01 21:02
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. Code NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 356 PRELL ANSLEIGH 7 F 2:18 0:45 1:06 7:58 11.3 0:35 2:53 0:01 14:48
2. 361 GATES CAMDYN 7 F 1:59 0:39 1:34 8:06 11.1 0:32 3:13 0:01 15:21
3. 336 KOVAK TY TY 7 F 2:04 0:40 1:50 9:19 9.7 0:43 2:41 0:01 16:35
4. 347 PRICE KATHRYN 7 F 2:30 0:49 1:10 10:39 8.5 0:53 2:49 0:01 17:59
5. 358 VAN VUUREN AUDREY 7 F 2:49 0:55 2:13 10:00 9.0 0:41 3:42 0:01 19:23
6. 383 GODSEY RHENNEE 7 F 2:50 0:55 3:07 11:24 7.9 0:37 2:56 0:01 20:51
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. Code NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 311 WADE MARGARET 8 F 1:40 0:32 1:07 6:58 12.9 0:26 2:35 0:01 12:43
2. 352 SMITH KARI 8 F 1:48 0:35 0:50 7:06 12.7 0:39 2:27 0:01 12:49
3. 344 BARRETT SARA 8 F 2:02 0:40 0:53 7:21 12.3 0:37 2:54 0:01 13:45
4. 305 UNDERWOOD REAGAN 8 F 2:09 0:42 1:31 6:54 13.1 0:36 2:43 0:01 13:51
5. 327 LEAVELL HANNAH 8 F 2:04 0:40 1:01 8:12 11.0 0:35 2:29 0:01 14:20
6. 345 JESEL CHARLIE 8 F 2:20 0:45 1:01 7:50 11.5 0:38 2:47 0:01 14:33
7. 319 SHOCH PAISLEY 8 F 1:48 0:35 1:51 7:36 11.9 0:32 2:57 0:01 14:42
8. 338 SOLVASON ANNA 8 F 1:49 0:35 1:23 8:22 10.8 1:02 2:55 0:01 15:29
9. 309 EATON EVA MARIE 8 F 1:53 0:37 1:26 8:56 10.1 0:36 2:43 0:01 15:32
10. 351 SHAW LILY 8 F 2:00 0:39 2:25 7:50 11.5 0:34 2:50 0:01 15:37
11. 324 PARKER ELLA 8 F 2:22 0:46 1:23 8:25 10.7 0:55 2:52 0:01 15:54
12. 350 STACK HANNAH 8 F 2:17 0:44 2:08 8:13 11.0 0:36 3:11 0:01 16:23
13. 339 WALTMAN ALLISON 8 F 2:01 0:39 1:23 9:31 9.5 0:42 3:10 0:01 16:46
14. 302 WALKER AUDREY 8 F 2:25 0:47 1:10 9:39 9.3 0:41 3:17 0:01 17:09
15. 329 LEAL JAMIE 8 F 1:54 0:37 1:17 9:56 9.1 0:51 3:30 0:01 17:26
16. 333 LETAW MADISON 8 F 2:40 0:52 1:21 10:19 8.7 0:41 3:14 0:01 18:12
17. 330 RUIZ SOPHIA 8 F 3:03 0:59 2:48 11:29 7.8 0:33 3:51 0:01 21:42
18. 382 KRASKI CAMRYN 8 F 2:38 0:51 2:35 12:47 7.0 0:33 3:21 0:01 21:53
379 RUDER SAMANTHA 8 F 2:30 0:49 1:58
MALE AGE GROUP RESULTS
2013 Peach Kids Alpharetta(Junior)
Windward Lake Club 07/07/2013 9:15 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
MALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. Code NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 354 SHOCH COLBY 6 M 1:50 0:36 1:27 6:16 14.4 0:35 2:37 0:01 12:43
2. 359 DENARDO JOHN 6 M 1:56 0:38 1:05 8:02 11.2 0:27 2:46 0:01 14:14
3. 355 OLIVER ZACHARY 6 M 2:26 0:47 1:41 8:13 11.0 0:32 3:06 0:01 15:57
4. 371 NIEDERJOHN JESSE 6 M 2:01 0:39 1:43 9:08 9.9 0:37 2:48 0:01 16:16
5. 373 BRAUTIGAN BRODY 6 M 2:39 0:52 1:40 9:41 9.3 0:42 2:43 0:01 17:23
6. 362 CAREY ANDERSON 6 M 2:29 0:48 2:40 9:49 9.2 0:37 2:52 0:01 18:25
MALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. Code NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 367 TEEPLES COOPER 7 M 2:09 0:42 0:47 6:40 13.5 0:29 2:30 0:01 12:33
2. 334 DUNCAN DAVID 7 M 2:01 0:39 1:03 7:01 12.8 0:28 2:29 0:01 13:01
3. 368 SUVEG-DIPPEL SPENCER 7 M 2:21 0:46 0:59 6:57 13.0 0:34 2:41 0:01 13:30
4. 386 BREWER JACOB 7 M 2:15 0:44 1:05 7:23 12.2 0:27 2:40 0:01 13:49
5. 348 FRANK BEAU 7 M 2:10 0:42 1:13 7:45 11.6 0:40 2:32 0:01 14:18
6. 365 BRAHIM MARC 7 M 2:02 0:39 1:00 8:26 10.7 0:38 2:37 0:01 14:40
7. 340 KING L.J. 7 M 1:43 0:33 1:29 8:20 10.8 0:52 2:26 0:01 14:48
8. 341 GAYER JAKE 7 M 1:45 0:34 1:05 8:55 10.1 0:26 2:49 0:01 14:58
9. 346 GIRARD JACK 7 M 2:07 0:41 1:27 8:03 11.2 0:55 2:43 0:01 15:13
10. 369 FOX AVI 7 M 1:52 0:36 1:34 9:28 9.5 0:40 2:51 0:01 16:23
11. 384 ROTHWELL ANDREW 7 M 2:40 0:52 1:45 9:33 9.4 0:31 2:58 0:01 17:25
12. 360 JANCO JACK 7 M 2:28 0:48 1:33 11:24 7.9 0:40 3:24 0:01 19:27
13. 353 HABEEB THOMAS 7 M 2:24 0:47 1:48 10:52 8.3 0:41 3:58 0:01 19:41
14. 381 MCCLUGGAGE BRODIE 7 M 2:35 0:50 3:10 12:26 7.2 0:45 3:15 0:01 22:09
MALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. Code NAME Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 316 CASEY SIMON 8 M 1:26 0:28 0:48 6:16 14.4 0:22 2:33 0:01 11:23
2. 301 SMALLEY WYATT 8 M 1:32 0:30 0:44 6:16 14.4 0:24 2:37 0:01 11:31
3. 323 BROWN BRENDAN 8 M 1:37 0:32 0:47 6:36 13.6 0:27 2:32 0:01 11:58
4. 374 SCHULER CLINT 8 M 1:31 0:30 1:11 6:39 13.6 0:22 2:30 0:01 12:11
5. 343 LOVETT GRIFFIN 8 M 1:41 0:33 1:10 6:40 13.5 0:28 2:26 0:01 12:23
6. 318 DECKERS GRANT 8 M 1:39 0:32 0:56 7:02 12.8 0:27 2:27 0:01 12:29
7. 310 ELPHICK KYLE 8 M 1:58 0:38 1:04 6:37 13.6 0:36 2:31 0:01 12:43
8. 308 MILFORD JAMES DAVID 8 M 1:54 0:37 0:56 7:07 12.7 0:29 2:27 0:01 12:52
9. 331 COOPER KELLY 8 M 1:50 0:36 0:59 7:37 11.8 0:31 2:23 0:01 13:18
10. 304 CORBETT DEVON 8 M 1:32 0:30 1:37 7:22 12.2 0:35 2:32 0:01 13:37
11. 349 KWASIGROCH WILL 8 M 1:59 0:39 1:20 6:57 13.0 0:47 2:40 0:01 13:41
12. 312 CHAMPNEY BROOKS 8 M 1:47 0:35 1:31 7:19 12.3 0:27 2:41 0:01 13:44
13. 325 EATON DAVIS 8 M 1:57 0:38 1:31 6:47 13.3 0:50 2:47 0:01 13:51
14. 377 PALMER SULLIVAN 8 M 1:36 0:31 1:17 7:48 11.5 0:51 2:24 0:01 13:55
15. 307 EATON JAKE 8 M 2:05 0:40 0:52 7:17 12.4 0:52 2:57 0:01 14:00
16. 332 SOLVASON CONNOR 8 M 3:27 1:07 0:00 7:37 11.8 0:30 2:36 0:01 14:09
17. 328 KLABUNDE ALEX 8 M 1:51 0:36 1:15 7:24 12.2 0:40 3:06 0:01 14:15
18. 342 OJERT IAN 8 M 1:51 0:36 1:56 7:12 12.5 0:43 2:38 0:01 14:18
19. 326 MOONAN TOMMY 8 M 1:54 0:37 1:28 7:37 11.8 0:35 2:54 0:01 14:25
20. 314 MURPHY GAVIN 8 M 2:18 0:45 1:11 7:19 12.3 0:47 2:54 0:01 14:27
21. 335 BEAM NOAH 8 M 2:16 0:44 1:59 7:45 11.6 0:43 2:50 0:01 15:32
22. 315 LEAL TYLER 8 M 1:53 0:37 1:20 8:52 10.2 0:40 3:07 0:01 15:50
23. 322 CROSS THOMAS 8 M 2:47 0:54 1:43 8:06 11.1 0:36 2:52 0:01 16:01
24. 321 WALSHE THOMAS 8 M 2:01 0:39 1:20 9:18 9.7 0:44 2:42 0:01 16:03
25. 375 GERSTORFF ELI 8 M 3:42 1:12 1:09 7:52 11.5 0:29 2:58 0:01 16:08
26. 306 WARREN GABRIEL 8 M 2:53 0:56 2:12 8:04 11.2 0:40 2:45 0:01 16:31
27. 320 NIEDERJOHN MAX 8 M 2:03 0:40 1:45 9:15 9.7 0:53 2:56 0:01 16:50
28. 378 KRUGER JACOB 8 M 2:01 0:39 2:29 8:46 10.3 0:37 3:11 0:01 17:03
29. 303 ZUMBRUM CASE 8 M 2:38 0:51 2:03 9:59 9.0 0:29 2:44 0:01 17:51