INTERMEDIATE FEMALE AGE GROUP RESULTS
2016 Peach Kids Alpharetta(Intermediate)
Windward Lake Club 06/12/2016
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgetown Pediatrics
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 114 JOLLANDS FINNLY 2:27 2:27 0:39 11:58 15.1 0:32 4:51 7:48 20:25
2. 121 MARCUM LAYLA 2:53 2:53 0:37 12:06 14.9 0:29 6:00 9:39 22:03
3. 103 SMITH CLAIRE 2:33 2:33 0:45 13:21 13.5 0:31 5:33 8:56 22:41
4. 133 BURKETT GABRIELLA 3:16 3:16 0:44 13:55 12.9 0:28 5:48 9:19 24:08
5. 135 FOWLER CAIDEN 3:02 3:02 0:49 14:52 12.1 0:33 6:06 9:49 25:20
6. 130 OJERT ANNIKA 3:35 3:35 1:49 15:00 12.0 0:29 5:39 9:06 26:31
7. 134 DEROSE EMMY SUE 3:36 3:36 1:11 16:05 11.2 0:25 5:53 9:28 27:08
8. 98 DONGES ANNA 3:48 3:48 2:14 15:56 11.3 0:28 5:45 9:15 28:10
9. 129 BURKE KENSLEY 3:01 3:01 0:57 17:38 10.2 0:26 7:56 12:46 29:56
10. 115 ROBERTS NATALIE 2:56 2:56 2:15 18:39 9.7 0:35 7:24 11:54 31:47
11. 110 ALLVINE ADDISON 3:04 3:04 2:14 18:55 9.5 0:26 7:14 11:37 31:51
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 117 SNELL AZALEA 2:37 2:37 0:47 12:46 14.1 0:21 4:56 7:56 21:26
2. 123 JONES MARIN 2:42 2:42 1:46 13:25 13.4 0:28 5:07 8:14 23:27
3. 100 STEFANAKOS MAIA 2:56 2:56 0:57 14:11 12.7 0:21 5:13 8:24 23:36
4. 122 GATES CAMDYN 2:44 2:44 1:02 13:47 13.1 0:24 6:08 9:52 24:03
5. 116 EMMONS SASHA 2:57 2:57 0:37 12:17 14.7 0:21 8:27 13:36 24:37
6. 97 PRUETT AVERY 2:51 2:51 0:39 14:59 12.0 0:32 6:20 10:11 25:19
7. 140 MOROWITZ ALMOG 3:04 3:04 0:51 14:31 12.4 0:35 7:22 11:51 26:20
8. 109 LE MINTIER ELYSE 2:17 2:17 1:19 16:40 10.8 0:27 6:28 10:24 27:09
9. 124 ADAMS KRISTINA 3:18 3:18 0:52 16:17 11.1 0:17 6:37 10:39 27:20
10. 78 CHAMPER MYA 3:07 3:07 1:08 16:15 11.1 0:36 6:32 10:31 27:35
11. 81 HELSLEY ELIZABETH 3:30 3:30 2:46 15:22 11.7 0:41 5:57 9:35 28:14
12. 106 HOFFMAN RAELYN 3:13 3:13 1:39 15:48 11.4 0:39 7:04 11:23 28:21
13. 105 CODRINGTON SAMANTHA 3:14 3:14 2:04 16:37 10.8 0:38 6:07 9:50 28:38
14. 89 RANCHOD SYMRIN 3:34 3:34 2:21 17:29 10.3 0:41 7:46 12:29 31:48
15. 91 ELKINS KATHERINE 4:17 4:17 1:25 18:29 9.7 0:42 8:17 13:20 33:09
16. 75 GURURAJ SUDHA PARIM 4:02 4:02 1:34 21:02 8.6 0:53 6:03 9:44 33:32
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 77 STARNES SYDNEY 2:01 2:01 0:48 10:13 17.6 0:21 4:46 7:39 18:08
2. 92 BARRETT SARA 2:53 2:53 0:51 12:39 14.2 0:23 5:32 8:53 22:15
3. 63 POCH KATHERINE 2:41 2:41 1:38 13:00 13.9 0:37 5:25 8:43 23:19
4. 69 MCEWAN EVE 2:30 2:30 1:31 14:36 12.3 0:24 5:14 8:25 24:13
5. 68 SAVU LILA 2:43 2:43 1:43 16:35 10.9 0:26 6:05 9:48 27:30
6. 79 MARTIN MARY HANNAH 3:12 3:12 1:28 16:44 10.8 0:26 5:53 9:27 27:41
7. 62 GREGORY CLAIRE 3:25 3:25 1:16 16:51 10.7 0:39 6:56 11:09 29:06
8. 143 LOVE DEJA 3:48 3:48 1:40 17:14 10.4 0:46 6:15 10:03 29:42
9. 83 AUSTIN ANSLEY 3:07 3:07 2:31 18:06 9.9 0:44 6:14 10:01 30:40
10. 64 TODD SOPHIA 4:06 4:06 1:43 18:25 9.8 0:21 7:09 11:30 31:41
INTERMEDIATE MALE AGE GROUP RESULTS
2016 Peach Kids Alpharetta(Intermediate)
Windward Lake Club 06/12/2016
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgetown Pediatrics
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 131 STARNES AUSTIN 2:07 2:07 1:06 11:55 15.1 0:24 4:28 7:10 19:58
2. 94 COOPER QUINN 2:46 2:46 0:50 11:40 15.4 0:22 4:30 7:14 20:06
3. 120 HATCHER AIDEN 3:10 3:10 1:10 11:23 15.8 0:28 5:12 8:22 21:20
4. 101 WALL MAXWELL 3:00 3:00 0:57 12:15 14.7 0:34 5:19 8:33 22:02
5. 113 JOHNSON COLLIER 2:38 2:38 1:18 13:23 13.5 0:17 5:42 9:10 23:16
6. 126 BURKE AIDEN 3:03 3:03 1:12 13:58 12.9 0:37 4:42 7:33 23:30
7. 127 VARGAS SEBASTIAN 3:30 3:30 1:35 13:51 13.0 0:24 5:06 8:12 24:23
8. 144 BOYS GRAY 3:12 3:12 1:04 13:26 13.4 0:35 6:14 10:02 24:29
9. 107 CHUA CHRISTIAN C 4:27 4:27 1:14 13:16 13.6 0:37 5:22 8:37 24:53
10. 132 CROSS JAMES 3:33 3:33 0:52 14:17 12.6 0:43 5:55 9:32 25:18
11. 125 DUNCAN ALEX 3:37 3:37 0:59 14:26 12.5 0:53 5:47 9:19 25:41
12. 145 HARPER JOSIAH 3:11 3:11 1:58 15:10 11.9 0:37 5:30 8:50 26:23
13. 108 GORDON LEVI 3:46 3:46 1:20 13:57 12.9 0:32 7:10 11:31 26:45
14. 93 PATIL ARIN 3:33 3:33 1:23 17:46 10.1 0:36 4:54 7:52 28:09
15. 138 CUARTAS LUKA 3:57 3:57 1:14 16:19 11.0 0:42 6:09 9:53 28:17
16. 118 SWEENEY JACK 3:46 3:46 1:30 18:38 9.7 0:46 5:38 9:03 30:15
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 142 WILLIAM TULLIS 2:17 2:17 0:42 9:50 18.3 0:20 4:21 6:59 17:28
2. 74 DUNCAN DAVID ANDRE 2:20 2:20 0:35 11:08 16.2 0:37 4:35 7:23 19:13
3. 119 MILLER JACK 3:08 3:08 0:44 13:15 13.6 0:26 5:38 9:04 23:10
4. 96 BEREZITSKY YAN 2:42 2:42 2:02 12:57 13.9 0:31 5:16 8:28 23:26
5. 139 REZAEI NAVEED 2:30 2:30 0:59 13:52 13.0 0:38 6:04 9:46 24:01
6. 85 GAY WILL 3:11 3:11 1:29 13:14 13.6 0:28 5:52 9:27 24:12
7. 102 HUTCHESON ANDREW 3:11 3:11 1:36 14:16 12.6 0:26 5:39 9:05 25:07
8. 88 GAWLEY RONAN 3:28 3:28 0:45 15:27 11.7 0:34 7:16 11:42 27:29
9. 99 LEVINGSTON ALEX 3:52 3:52 1:51 15:52 11.4 0:30 6:00 9:39 28:03
10. 95 SHESTAG TRISTIN 4:24 4:24 1:42 16:18 11.1 1:08 7:30 12:04 30:59
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 70 CASEY SIMON 2:05 2:05 0:37 10:09 17.8 0:23 4:35 7:22 17:46
2. 65 BROWN BRENDAN 2:08 2:08 0:33 11:03 16.3 0:36 4:58 8:00 19:16
3. 84 SCHULER CLINT 2:23 2:23 0:49 11:42 15.4 0:20 4:34 7:20 19:45
4. 82 CERENECHE JACOB 2:45 2:45 0:57 11:00 16.4 0:44 4:42 7:34 20:08
5. 73 NARULA AVI 2:34 2:34 1:14 11:39 15.5 0:42 4:24 7:04 20:31
6. 76 OJERT IAN 2:49 2:49 1:26 11:36 15.5 0:20 4:39 7:29 20:48
7. 90 LADERA DIEGO 2:34 2:34 0:45 11:22 15.9 0:35 5:51 9:25 21:05
8. 71 JONES PATRICK 2:42 2:42 0:57 12:08 14.8 0:35 5:56 9:32 22:14
9. 86 AUGUSTYN HEATH 3:20 3:20 1:01 14:10 12.7 0:21 4:55 7:54 23:44
10. 66 FAIRGRIEVES JONATHAN 3:06 3:06 15:50 5:06 8:12 24:23
11. 146 HARPER DAYTON 2:24 2:24 1:10 15:28 11.6 0:21 5:22 8:38 24:44
12. 61 SCOTT TROY 3:05 3:05 2:05 15:37 11.5 0:37 6:58 11:13 28:20
13. 80 ALLVINE GAVIN 4:15 4:15 3:21 16:41 10.8 0:56 8:19 13:23 33:29