FEMALE AGE GROUP RESULTS
2016 Peach Kids Alpharetta(Junior)
Windward Lake Club 06/12/2016
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgetown Pediatrics
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 275 CUARTAS ELENA 3:13 1:02 1:22 6:53 8.7 0:32 2:38 0:01 14:35
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 269 DELGADO LOUISE 2:15 0:44 0:49 5:35 10.8 0:31 2:20 0:01 11:28
2. 256 HAMMACK OLIVIA 2:24 0:47 1:08 5:34 10.8 1:14 2:35 0:01 12:53
3. 267 BERGESE MAILOU 3:12 1:02 1:47 8:36 7.0 0:20 2:33 0:01 16:26
4. 274 CARCIONE CAMRYN 2:32 0:49 2:58 9:21 6.4 0:39 2:37 0:01 18:04
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 250 REUTHE WILLOW 1:34 0:31 0:39 4:50 12.4 0:21 2:07 0:01 9:30
2. 253 BOYLAN NORA 1:54 0:37 1:16 5:05 11.8 0:26 2:31 0:01 11:10
3. 258 ATWOOD STELLA 2:27 0:48 1:25 6:25 9.4 0:25 2:35 0:01 13:15
4. 265 FEW CHARLEE 2:16 0:44 1:57 6:32 9.2 0:37 2:28 0:01 13:49
5. 264 BROWN BELLA 2:47 0:54 2:30 5:37 10.7 0:37 2:35 0:01 14:05
MALE AGE GROUP RESULTS
2016 Peach Kids Alpharetta(Junior)
Windward Lake Club 06/12/2016
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Georgetown Pediatrics
MALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 273 JOLLANDS RAEF 2:26 0:47 1:03 5:19 11.3 0:31 2:19 0:01 11:36
MALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 255 HARDT COLLIN 1:54 0:37 1:10 5:00 12.0 0:25 2:28 0:01 10:55
2. 257 SAUER WILLIAM 2:15 0:44 0:58 5:48 10.4 0:27 2:09 0:01 11:36
3. 271 STEPHENSON BENJAMIN 2:20 0:45 0:49 5:32 10.9 0:29 2:32 0:01 11:40
4. 262 CODRINGTON JON 2:06 0:41 1:28 5:50 10.3 0:27 2:20 0:01 12:09
5. 270 STEFANAKOS XANDER 2:34 0:50 1:51 5:20 11.3 0:23 2:29 0:01 12:36
6. 252 SEXTON KARSEN 2:35 0:50 0:42 6:56 8.7 0:23 2:18 0:01 12:51
7. 260 OJERT ELI 1:58 0:38 2:45 5:46 10.4 0:19 2:29 0:01 13:15
8. 276 KADED MACHIZ 2:52 0:56 1:28 7:19 8.2 0:36 3:30 0:01 15:44
9. 272 TURNER OWEN 3:28 1:07 1:46 7:10 8.4 0:30 3:09 0:01 16:01
MALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 279 MATEO DIEGO 1:44 0:34 0:43 4:20 13.9 0:24 2:08 0:01 9:18
2. 248 KLEPACZ CALEB 1:41 0:33 0:53 4:31 13.3 0:20 2:28 0:01 9:52
3. 278 BALILES WAELYN 1:59 0:39 0:54 4:15 14.2 0:31 2:26 0:01 10:03
4. 268 EBBERT TYLER 1:54 0:37 0:48 4:54 12.3 0:21 2:18 0:01 10:13
5. 247 HARDY COLLIN 1:39 0:32 0:58 5:39 10.6 0:16 2:17 0:01 10:47
6. 246 KOVACIC ADAM 2:10 0:42 1:10 5:27 11.0 0:24 2:16 0:01 11:25
7. 277 BERRARD THOMAS 1:50 0:36 1:29 5:42 10.5 0:22 2:13 0:01 11:34
8. 251 GAWLEY FINNEGAN 2:08 0:42 0:48 5:44 10.5 0:25 2:43 0:01 11:46
9. 261 SHAH SAJAN 1:55 0:37 1:51 5:29 10.9 0:21 2:19 0:01 11:53
10. 266 SNELL HANK 2:13 0:43 2:07 5:21 11.2 0:25 2:23 0:01 12:27
11. 249 COLLINS JACKSON 2:20 0:45 1:28 6:06 9.9 0:24 2:21 0:01 12:37
12. 254 KILLIMETT BOOTHE 2:43 0:53 1:50 5:08 11.7 0:55 2:10 0:01 12:44
13. 263 BROWN COREY 2:49 0:55 2:06 6:33 9.2 0:25 2:50 0:01 14:42