OVERALL FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 180 KALEN SCHOLZ 11:49 1:59 1:41 53:27 19.7 1:30 23:00 7:25 1:31:25
2. 175 AMY GRIFITH 10:48 1:48 1:30 54:39 19.2 0:55 25:57 8:22 1:33:47
3. 215 KAREN RICHARDSON 10:42 1:47 1:13 52:45 19.9 0:53 29:14 9:25 1:34:45
MASTERS FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 213 JENNIFER HOYER 9:29 1:35 1:32 58:54 17.8 0:52 25:45 8:18 1:36:30
2. 204 SYMANTHA REENDERS 12:48 2:08 1:26 56:00 18.8 1:30 25:32 8:14 1:37:14
3. 209 AMY KELSCH 11:15 1:53 1:53 1:00:12 17.4 0:53 27:33 8:53 1:41:44
FEMALE AGE GROUP RESULTS
2017 Tri The Mountains 600 Yard Swim 17.5 Mile Bike 5K Run
Blue Ridge, GA 05/13/2017 7:00 am Sunny
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Escape To Blue Ridge
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 232 ISABELLE KENZIE 10:46 1:48 1:06 59:56 17.5 0:44 29:02 9:21 1:41:32
2. 228 LUCY CRAYTON 11:38 1:57 3:36 1:20:47 13.0 1:30 27:30 8:51 2:04:59
3. 164 ALEXIS BELINFANTE 14:15 2:23 2:48 1:36:12 10.9 1:35 51:53 16:42 2:46:40
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 166 BRITTANY WHITLOCK 21:31 3:36 4:22 1:22:24 12.7 1:09 36:23 11:43 2:25:47
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 167 LAUREL HIRE 11:30 1:55 1:45 58:04 18.1 1:30 25:12 8:07 1:37:58
2. 169 CHARLOTTE CLOYD 12:15 2:03 2:52 1:04:04 16.4 0:46 24:41 7:57 1:44:36
3. 172 STEPHANIE LIEVENSE 12:25 2:05 2:05 1:03:49 16.5 1:18 25:05 8:05 1:44:40
4. 177 JOCELYN CHAN 13:35 2:16 2:03 1:12:00 14.6 1:30 24:18 7:50 1:53:24
5. 176 JENNY JOHNSON 14:12 2:22 1:44 1:02:27 16.8 1:38 38:40 12:27 1:58:38
6. 168 MADISON CASON 18:59 3:10 83:19 -Time 1:30 34:21 11:04 2:17:24
7. 170 ALEXANDRA BISSEY 15:16 2:33 2:32 1:27:24 12.0 0:42 38:29 12:23 2:24:21
8. 171 MAEGAN TROMBLEY 23:57 4:00 2:47 1:35:21 11.0 1:17 38:54 12:31 2:42:13
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 230 CAROLINA MARGARELLA 11:48 1:58 1:19 1:06:36 15.8 0:42 23:03 7:25 1:43:25
2. 179 KELSEY ANDERSON 12:20 2:04 1:29 1:14:10 14.2 1:00 29:45 9:35 1:58:42
3. 182 MEGAN CAMPBELL 10:37 1:47 2:29 1:09:45 15.1 1:33 34:56 11:15 1:59:18
4. 181 LINDSAY SLOGGETT 12:12 2:02 3:10 1:11:51 14.6 3:22 43:05 13:52 2:13:38
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 189 SARAH MCLEAN 12:05 2:01 0:54 58:44 17.9 0:52 26:11 8:26 1:38:45
2. 191 ANDREA LOEWENDORF 11:24 1:54 1:54 59:58 17.5 1:05 24:41 7:57 1:39:00
3. 190 EVA STOTZ 11:45 1:58 2:09 1:07:10 15.6 1:30 30:07 9:42 1:52:40
4. 187 EMILY DAVENPORT 17:00 2:50 2:36 1:04:27 16.3 1:30 29:04 9:22 1:54:35
5. 186 MEGAN GATEWOOD 14:42 2:27 2:30 1:58:15
6. 192 MADELEINE FREY 13:46 2:18 5:10 1:10:09 15.0 1:30 29:37 9:32 2:00 2:02:10
7. 188 SARAH BLOUNT 14:41 2:27 3:56 1:16:48 13.7 0:15 34:10 11:00 2:09:49
8. 237 EMILY MCLARTY 15:27 2:35 2:23 1:24:50 12.4 2:10 34:53 11:14 2:19:41
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 199 RACHEL YELK WOODR 14:32 2:26 2:23 1:05:04 16.1 1:26 30:17 9:45 1:53:39
2. 198 MELINDA HYATT 12:40 2:07 2:02 1:19:12 13.3 0:41 30:59 9:59 2:05:33
3. 195 JAMIE KEARNEY 16:48 2:48 4:12 1:17:10 13.6 2:09 35:42 11:30 2:15:58
4. 197 CARI COURTENAY- 21:15 3:33 3:32 1:30:46 11.6 2:13 38:26 12:23 2:36:10
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 206 TERI HILCHIE 12:34 2:06 1:48 1:03:34 16.5 1:30 36:39 11:48 1:56:03
2. 211 DONNA CLARK 20:31 3:26 4:43 1:02:06 16.9 1:57 27:37 8:54 1:56:53
3. 207 SUSAN MILLER 16:39 2:47 2:12 1:03:28 16.5 1:24 35:25 11:24 1:59:06
4. 212 ALICIA HUNT 15:31 2:36 3:42 1:06:40 15.8 1:46 33:32 10:48 2:01:10
5. 210 CHRIS CRAYTON 16:38 2:47 4:57 1:15:32 13.9 1:15 37:59 12:14 2:16:19
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 217 DONNA ARCHER 19:54 3:19 3:01 1:19:49 13.2 2:28 41:45 13:27 2:26:55
2. 219 MARY ALLEMAN 19:35 3:16 5:49 1:32:06 11.4 1:08 30:38 9:52 2:29:14
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 220 CATHY LEDFORD 15:38 2:37 2:44 1:14:12 14.2 3:16 30:08 9:42 2:05:55
2. 221 LINDA RICE 19:39 3:17 3:02 1:12:55 14.4 1:40 36:47 11:51 2:14:00
3. 222 TERRI BYRD 16:42 2:47 78:39 -Time 1:30 38:15 12:19 2:14:28
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 223 SHELLY ADAIR 19:24 3:14 2:06 1:07:42 15.5 1:06 30:55 9:57 2:01:11
2. 224 KATHY POLON 15:58 2:40 3:23 1:19:06 13.3 3:12 38:36 12:26 2:20:13
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 225 ADRI HERMAN 17:38 2:57 2:11 1:05:47 16.0 1:48 32:07 10:21 1:59:29
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 70 & 74

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 226 ERIN SWENSON 17:09 2:52 3:14 1:33:35 11.2 2:30 44:52 14:27 2:41:19
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 75 & Over ** NONE **
OVERALL MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 115 KEITH MARSHALL 10:38 1:47 0:56 49:45 21.1 0:27 19:38 6:19 1:21:23
2. 85 JOHN KELSCH 8:28 1:25 0:46 50:29 20.8 0:32 21:14 6:50 1:21:27
3. 15 THOMAS HOPE 10:33 1:46 0:41 48:07 21.8 1:30 21:19 6:52 1:22:09
MASTERS MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 90 DAVID MERRY 10:20 1:44 0:42 49:37 21.2 0:32 23:08 7:27 1:24:17
2. 127 CHRIS TANNER 8:13 1:23 1:09 1:24:22
3. 135 TOM JONES 10:19 1:43 0:53 49:51 21.1 0:40 23:12 7:28 1:24:53
MALE AGE GROUP RESULTS
2017 Tri The Mountains 600 Yard Swim 17.5 Mile Bike 5K Run
Blue Ridge, GA 05/13/2017 7:00 am Sunny
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Escape To Blue Ridge
MALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 7 NELSON BLAIS 14:12 2:22 1:16 54:59 19.1 1:30 27:04 8:43 1:38:59
MALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 8 NATE REES 15:06 2:31 2:53 1:04:11 16.4 1:30 28:42 9:14 1:52:20
MALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 10 CONRAD SCHREIBER 9:57 1:40 1:25 54:14 19.4 0:28 21:35 6:57 1:27:38
2. 25 SETH TEEGARDEN 10:16 1:43 1:02 53:49 19.5 1:16 25:25 8:11 1:31:45
3. 24 JOE HELTON 11:28 1:55 1:19 54:37 19.2 1:30 22:55 7:23 1:31:47
4. 23 CHRISTIAN BEHRENS 13:34 2:16 1:07 58:02 18.1 1:30 24:12 7:48 1:38:24
5. 14 MICAH CLARK 11:38 1:57 1:45 1:04:37 16.3 1:00 25:22 8:10 1:44:20
6. 18 ANIKET SHAH 15:21 2:34 2:23 59:07 17.8 1:19 27:01 8:42 1:45:09
7. 19 SHYAM PATEL 12:05 2:01 2:04 1:05:21 16.1 1:26 25:03 8:04 1:45:57
8. 13 JARED BARRETT 11:32 1:56 3:05 1:08:04 15.4 1:07 23:44 7:39 1:47:31
9. 11 SCOTT WARREN 14:19 2:24 2:07 1:04:12 16.4 1:30 27:15 8:47 1:49:22
10. 22 ROBERT SCHWAB 12:27 2:05 2:07 1:05:02 16.1 1:30 31:09 10:02 1:52:13
11. 16 DR KEEN 11:58 2:00 2:25 1:06:57 15.7 0:29 29:16 9:26 2:00 1:53:03
12. 21 DAN ARNETT 18:32 3:06 3:53 1:04:53 16.2 1:49 26:14 8:27 1:55:19
13. 26 LUKE CLARK 12:29 2:05 2:19 1:11:22 14.7 1:42 27:46 8:57 1:55:36
14. 12 ERIC SCHIMLER 18:53 3:09 4:09 1:22:08 12.8 2:08 25:18 8:09 2:12:34
15. 20 JOHN BRENNAN 14:28 2:25 7:23 1:16:37 13.7 1:30 37:25 12:03 2:17:23
16. 17 TAPAN SHAH 18:18 3:03 4:25 1:22:23 12.7 1:59 38:42 12:28 2:25:46
MALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 39 ANDREW SANDELL 9:10 1:32 0:31 55:01 19.1 0:36 21:22 6:53 1:26:38
2. 32 GRAHAM MCGINNIS 9:58 1:40 1:21 55:07 19.1 1:11 24:34 7:55 1:32:09
3. 40 BENJAMIN SPEARS 12:34 2:06 2:22 59:58 17.5 1:30 22:46 7:20 1:39:08
4. 41 DANIEL BOREN 11:37 1:57 2:00 57:24 18.3 0:55 28:37 9:13 1:40:31
5. 37 MATTHEW NYGREN 16:59 2:50 58:06 1:22 772. 1:30 25:37 8:15 1:43:34
6. 30 MIKE BUCKLEY 13:06 2:11 2:31 1:00:58 17.2 1:04 30:25 9:48 1:48:03
7. 27 SAM BEALL 12:23 2:04 6:48 1:02:44 16.7 2:08 27:26 8:50 2:00 1:53:27
8. 34 PHILIP MAYOTTE 11:57 2:00 4:23 1:02:50 16.7 1:30 32:56 10:36 1:53:35
9. 36 MICHAEL POSA 12:37 2:07 3:01 1:09:55 15.0 1:41 26:34 8:33 1:53:47
10. 35 JAMES MILLER 13:29 2:15 4:42 1:08:10 15.4 1:30 27:00 8:42 1:54:50
11. 43 SILAS GASSETT 12:51 2:09 2:30 1:09:03 15.2 1:18 31:37 10:11 1:57:17
12. 45 PHILLIP JOHNSON 17:26 2:55 73:35 -Time 1:30 29:28 9:30 2:01:16
13. 33 OMAR CERON 13:46 2:18 3:39 1:21:02 13.0 1:30 32:00 10:18 2:11:56
14. 31 MATTHEW DABROWSKI 15:06 2:31 2:47 1:14:28 14.1 1:33 38:35 12:26 2:12:28
15. 29 TREY CASON 12:35 2:06 1:30 38:13 12:18 2:25:18
16. 44 CHARLIE CICHETTI 18:57 3:10 4:24 1:27:54 11.9 0:31 48:37 15:39 2:40:21
MALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 58 ANDY SMITH 9:45 1:38 1:03 49:53 21.1 0:37 22:46 7:20 1:24:02
2. 51 MATT REESE 9:50 1:39 1:47 50:14 20.9 0:54 22:29 7:15 1:25:12
3. 49 PHILIP HAUSERMAN 9:09 1:32 0:50 51:56 20.2 1:30 23:03 7:25 1:26:26
4. 47 DAVID CURRY 8:26 1:25 1:04 55:13 19.0 1:30 23:32 7:35 1:29:44
5. 52 ALAN SCHWARTZWA 10:01 1:41 1:44 55:37 18.9 0:55 23:27 7:33 1:31:42
6. 57 MICHAEL KECK 14:45 2:28 1:25 56:15 18.7 1:09 23:14 7:29 1:36:45
7. 46 MICHAEL MORRIS 11:46 1:58 1:30 59:04 17.8 1:17 24:44 7:58 1:38:20
8. 235 TRAVIS CARPENTER 12:04 2:01 2:41 57:31 18.3 1:11 25:21 8:10 1:38:45
9. 54 PAUL KELLY 12:52 2:09 2:31 58:21 18.0 1:21 27:42 8:55 1:42:45
10. 55 EVAN PROTHRO 12:13 2:03 1:39 1:03:59 16.4 0:42 26:59 8:42 1:45:30
11. 48 STEPHEN FUTRAL 16:53 2:49 3:21 1:03:38 16.5 2:10 31:42 10:13 1:57:42
12. 56 JEFF TEDEROUS 21:42 3:37 1:18 1:16:17 13.8 2:02 34:41 11:10 2:15:59
MALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 238 MIKE DOMENICONE 9:42 1:37 1:20 1:01:42 17.0 1:13 27:06 8:44 1:41:01
2. 75 KEVIN BROWN 12:21 2:04 2:54 55:48 18.8 1:00 34:43 11:11 1:46:44
3. 74 BRIAN KEARNEY 11:35 1:56 2:27 1:05:37 16.0 1:06 27:24 8:50 1:48:06
4. 65 MAX KEARNS 11:47 1:58 1:54:41
5. 78 MATT AMES 12:03 2:01 4:22 1:08:43 15.3 1:22 28:25 9:09 1:54:52
6. 73 CHRIS TOWNE 12:51 2:09 4:48 1:05:04 16.1 1:47 35:35 11:27 2:00:02
7. 61 DANIEL BROWN 11:44 1:58 3:34 1:14:50 14.0 2:46 29:39 9:33 2:02:31
8. 66 TRAVIS MAYO 20:47 3:28 2:13 1:09:13 15.2 1:30 29:58 9:39 2:03:40
9. 77 THOMPSON BROCK 15:11 2:32 4:40 1:12:04 14.6 1:25 32:33 10:29 2:05:52
10. 59 ANDY FRIEDBERG 19:03 3:11 6:18 1:13:17 14.3 1:30 26:04 8:24 2:06:11
11. 76 JEFF MEIDE 20:25 3:25 5:15 1:13:52 14.2 3:00 29:35 9:32 2:12:07
12. 67 JONATHAN DAISEY 24:41 4:07 3:49 1:19:40 13.2 4:01 36:34 11:46 2:28:42
62 CHAYAPATHY GANGADARAP DNF
MALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 83 DENNIS REARDON 10:03 1:41 0:45 52:40 19.9 0:40 22:14 7:10 1:26:20
2. 104 MATT CREMERS 10:48 1:48 1:02 52:37 20.0 0:40 23:04 7:26 2:00 1:30:10
3. 100 TOM HENSCHEID 11:13 1:53 1:40 53:34 19.6 1:30 23:13 7:29 1:31:08
4. 98 STEVEN WINIARSKI 9:06 1:31 1:26 57:05 18.4 0:55 23:52 7:41 1:32:23
5. 96 ERIC SONNEN 11:18 1:53 1:37 54:33 19.3 1:30 25:11 8:07 1:34:08
6. 94 JOHN SCHNARS 12:46 2:08 59:46 0:28 2295 1:30 24:41 7:57 1:39:10
7. 81 DAVID STEPHEN 10:50 1:49 1:21 59:37 17.6 1:10 26:45 8:37 1:39:41
8. 97 TIM SEGUY 10:13 1:43 1:55 55:40 18.9 1:39 31:05 10:01 1:40:30
9. 95 ROSS GRISHAM 12:02 2:01 2:48 1:00:21 17.4 1:19 28:55 9:19 1:45:24
10. 105 KERRY HAZELWOOD 11:20 1:54 1:26 1:00:56 17.2 1:30 30:52 9:56 1:46:02
11. 79 CHARLES GUNTI 15:43 2:37 2:09 1:01:48 17.0 1:25 26:41 8:35 1:47:44
12. 93 NICO WIENDERS 13:58 2:20 2:10 1:06:47 15.7 1:27 27:24 8:49 1:51:44
13. 88 BARRY MOOMAW 14:26 2:25 2:05 1:06:25 15.8 0:48 29:41 9:34 1:53:24
14. 86 TIMOTHY HOLBROOK 16:55 2:50 2:53 1:03:38 16.5 1:30 31:27 10:08 1:56:21
15. 84 ALBERTO VERA 15:06 2:31 3:19 1:08:56 15.2 1:45 31:51 10:15 2:00:55
16. 92 MICHAEL NORMAN 15:04 2:31 4:42 1:09:48 15.0 3:38 28:40 9:14 2:01:49
17. 101 PAUL EGAN 16:22 2:44 4:12 1:14:37 14.1 1:30 37:25 12:03 2:14:05
18. 99 ADRIAN MOGOS 15:03 2:31 5:29 1:19:53 13.1 2:51 31:25 10:07 2:14:40
19. 102 GREG CARROLL 24:35 4:06 5:59 1:18:01 13.5 1:17 43:53 14:08 2:33:43
MALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 106 CURTIS KISER 10:09 1:42 1:11 52:17 20.1 0:40 23:07 7:27 1:27:24
2. 111 JOE RUMMLER 12:23 2:04 1:17 53:22 19.7 0:50 23:32 7:35 1:31:22
3. 114 TIMOTHY TOWNSEND 11:29 1:55 1:41 54:42 19.2 1:29 26:03 8:23 1:35:21
4. 116 RODNEY FRIEND 11:11 1:52 1:07 1:00:02 17.5 1:30 28:52 9:18 1:42:41
5. 120 THOMAS SHEA 9:59 1:40 2:11 1:05:21 16.1 0:55 27:31 8:52 1:45:55
6. 119 REED JOHNSON 14:28 2:25 2:39 1:03:24 16.6 2:08 30:42 9:53 1:53:19
7. 108 BILL CHAN 15:52 2:39 4:16 1:02:17 16.9 1:55 31:12 10:03 1:55:30
8. 122 KEITH HANSEN 11:31 1:55 2:44 1:05:58 15.9 2:55 34:42 11:10 1:57:48
9. 117 DAVID FUNK 14:43 2:28 1:57 1:07:15 15.6 1:16 36:20 11:42 2:01:28
10. 236 RHETT BERGERON 17:33 2:56 3:42 1:22:26 12.7 1:48 39:22 12:41 2:24:50
110 MIKE KAHREN DNF
MALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 125 ROBERT BARRETT 10:01 1:41 0:45 51:44 20.3 1:30 21:19 6:52 1:25:17
2. 140 PAT RIDINGS 8:21 1:24 1:28 54:17 19.3 1:03 24:12 7:48 1:29:19
3. 131 CURTISS SAMUEL 11:28 1:55 2:10 54:21 19.3 1:30 23:52 7:41 1:33:19
4. 129 M. SHAWN SULLIVAN 12:24 2:04 2:26 57:07 18.4 0:50 25:52 8:20 1:38:38
5. 139 PAUL BLAIS 14:18 2:23 1:17 59:40 17.6 1:17 26:10 8:26 1:42:40
6. 134 JAY BELINFANTE 13:20 2:14 2:19 1:01:07 17.2 1:30 28:17 9:07 1:46:31
7. 133 CHARLES TILLERY 14:11 2:22 1:37 1:04:34 16.3 1:30 30:15 9:44 1:52:05
8. 126 GEORGE LOCKHART 15:24 2:34 4:00 1:07:26 15.6 1:30 28:39 9:14 1:56:57
9. 141 CHARLIE BELLO 14:48 2:28 3:49 1:06:54 15.7 2:01 36:56 11:53 2:04:25
10. 137 JULIO GONZALEZ 15:23 2:34 3:11 1:07:20 15.6 1:30 38:21 12:21 2:05:43
11. 128 STEWART SWANSON 13:49 2:19 80:13 4:15 247. 1:30 35:21 11:23 2:15:07
12. 138 ANDY NISH 16:44 2:48 85:42 1:10 903. 1:30 43:22 13:58 2:28:26
MALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 155 CALVIN HARTNESS 10:28 1:45 1:14 57:24 18.3 0:23 25:44 8:17 1:35:12
2. 143 TERRY` RYAN 10:51 1:49 1:35 1:02:24 16.8 0:51 27:28 8:51 2:00 1:45:07
3. 152 KEN FERGUSON 13:51 2:19 1:55 59:57 17.5 1:52 27:41 8:55 1:45:14
4. 151 FELIX SMITH 15:27 2:35 2:12 1:04:04 16.4 0:41 27:34 8:53 1:49:57
5. 146 MICHAEL BLAINE 15:21 2:34 1:45 1:02:15 16.9 1:43 29:29 9:30 1:50:31
6. 145 DAN KOHL 15:43 2:38 2:28 1:02:22 16.8 0:51 31:05 10:00 1:52:27
7. 144 JOE GRAMMER 12:50 2:09 3:21 1:07:33 15.5 1:30 30:08 9:42 1:55:21
8. 154 ROY BROWN 10:40 1:47 1:46 1:07:05 15.7 0:57 39:17 12:39 1:59:43
9. 142 KEITH WISHUM 15:47 2:38 3:26 1:13:05 14.4 0:39 30:42 9:53 2:03:36
10. 149 BILL BLOUNT 17:48 2:58 5:36 1:12:06 14.6 1:30 35:51 11:33 2:12:49
11. 147 ROBERT CLARK 26:04 4:21 4:04 1:13:41 14.3 2:28 33:01 10:38 2:19:18
12. 153 ROXY WISHUM 25:57 4:20 4:34 1:28:48 11.8 1:38 51:19 16:31 2:52:14
148 LEON WISHUM DNF
MALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 161 MICHAEL GOLDSTEIN 15:21 2:34 0:52 1:05:18 16.1 1:30 30:20 9:46 1:53:19
2. 157 EMMETT HUMMEL 12:26 2:05 3:06 1:08:13 15.4 1:56 31:17 10:04 1:56:55
3. 160 BRUCE CAMPBELL 15:45 2:38 4:31 1:07:49 15.5 2:35 30:55 9:57 2:01:33
4. 158 BRUCE POLON 14:52 2:29 5:20 1:12:48 14.4 3:14 30:17 9:45 2:06:30
5. 156 SCOTT DICKSON 13:28 2:15 1:57 1:11:39 14.7 1:21 38:20 12:21 2:06:44
6. 159 ROBERT HERMAN 21:33 3:36 3:46 1:21:29 12.9 1:30 32:42 10:32 2:20:58
MALE SPRINT AGE GROUP: 70 & 74

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 162 TOMMY DUGGER 15:57 2:40 1:53 1:07:23 15.6 0:50 35:56 11:34 2:01:57
MALE SPRINT AGE GROUP: 75 & Over

Place No. Name Last SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 163 DENNIS KAST 20:09 3:22 4:33 1:16:02 13.8 1:30 43:25 13:59 2:25:37