OVERALL FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 191 GREENHILL SHANNON 40 F 6:13 1:34 1:32 40:32 22.2 0:43 19:59 6:26 1:08:58
2. 2 HARPRING AMANDA 38 F 5:15 1:19 1:46 42:27 21.2 0:39 21:01 6:46 1:11:06
3. 192 BANKS PAULA 39 F 7:58 2:00 1:54 43:23 20.7 1:23 20:48 6:42 1:15:24
MASTERS FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 203 FOX RICHELLE 40 F 5:14 1:19 1:50 45:47 19.7 1:02 23:37 7:36 1:17:29
2. 208 STANTON JANN 53 F 8:08 2:02 1:53 50:23 17.9 1:12 24:36 7:55 1:26:10
3. 123 STEPHENSON CHRISTING 40 F 9:41 2:26 1:46 50:43 17.8 1:03 26:09 8:25 1:29:20
FEMALE AGE GROUP RESULTS
2014 Chastain Park TriPATHlon,400 Yard Swim 5K Run
Chastain Park Pool, Atlanta GA 4/05/2014 7:30 am
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Path Foundation
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 15 COURTNEY LAUREN 12 F 6:53 1:44 2:44 1:20:56 11.1 1:45 27:08 8:44 1:59:24
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 87 THORNTON CASSIDY BLU 17 F 7:24 1:51 2:44 1:10:22 12.8 1:07 27:36 8:53 1:49:12
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 10 ROSENTHAL RACHEL 23 F 8:04 2:01 2:19 57:16 15.7 0:34 22:58 7:24 1:31:09
2. 198 MCCARTER JENNIFER 24 F 7:27 1:52 4:08 57:56 15.5 0:38 23:46 7:39 1:33:53
3. 161 PAIT LANEY 24 F 8:39 2:10 5:44 1:06:09 13.6 1:46 26:44 8:37 1:49:00
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 31 PATTILLO CAROLINE 27 F 7:13 1:48 2:32 52:22 17.2 1:08 22:23 7:13 1:25:36
2. 117 LICKNESS JACQUELYN 27 F 9:16 2:19 2:54 54:05 16.6 0:45 24:17 7:49 1:31:15
3. 51 AHNER ASHLEY 27 F 7:44 1:56 3:45 53:47 16.7 1:16 25:07 8:05 1:31:38
4. 153 STINSON KATIE 25 F 8:56 2:14 3:34 57:31 15.7 0:44 26:42 8:36 1:37:24
5. 65 HOUSER MADELEINE 29 F 7:58 2:00 2:56 1:03:53 14.1 0:38 23:30 7:34 1:38:53
6. 174 DE LA PARRA RAQUEL 25 F 8:01 2:01 1:53 1:00:33 14.9 1:02 27:59 9:01 1:39:25
7. 52 MORIARTY LEAH 28 F 8:32 2:08 1:57 1:00:45 14.8 1:15 27:38 8:54 1:40:05
8. 63 CUMBIE-DRAKE EMILY 27 F 7:48 1:57 2:09 59:51 15.0 1:27 29:02 9:21 1:40:15
9. 88 SCATTERGOOD-KE LINDSAY 27 F 8:45 2:12 4:23 1:03:54 14.1 0:48 25:11 8:07 1:42:59
10. 109 DECOTIS JOHANNA 28 F 10:58 2:45 3:20 57:50 15.6 1:47 29:24 9:28 1:43:17
11. 66 KROENING SHARON 27 F 9:09 2:18 4:16 1:04:03 14.1 1:27 26:57 8:41 1:45:50
12. 134 SANKEY JENNIE 26 F 9:45 2:27 3:59 1:07:16 13.4 1:01 32:26 10:27 1:54:25
13. 159 BARATY SARAH 25 F 10:00 2:30 4:11 1:08:50 13.1 1:12 30:37 9:51 1:54:48
14. 103 SHIELDS ANNA 26 F 8:47 2:12 6:34 1:11:34 12.6 0:37 29:11 9:24 1:56:40
15. 64 WELCH TRACY 28 F 8:07 2:02 3:01 1:14:24 12.1 1:28 31:10 10:02 1:58:09
16. 148 CHILDS LINDSEY 25 F 9:04 2:16 4:52 1:14:38 12.1 0:41 30:02 9:40 1:59:16
17. 112 SIMMS JODIE 27 F 10:28 2:37 5:50 1:06:41 13.5 1:40 35:42 11:30 2:00:19
18. 166 RUSSELL SARAH 26 F 9:33 2:24 7:02 1:27:03 10.3 2:32 26:20 8:29 2:12:29
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 36 PIARD MATHILDE 30 F 7:52 1:58 2:42 56:56 15.8 1:06 30:00 9:40 1:38:34
2. 72 WURZINGER JESSIE 31 F 8:15 2:04 3:14 59:11 15.2 1:09 29:06 9:22 1:40:52
3. 25 CORNEILLE DANIELLE 31 F 7:10 1:48 2:50 1:07:52 13.3 2:07 24:52 8:01 1:44:49
4. 54 INGBER SUSAN 30 F 9:04 2:16 4:20 1:18:05 11.5 1:54 29:17 9:26 2:02:38
5. 78 CHERNY VIRGINIA 32 F 9:56 2:29 3:09 1:16:08 11.8 1:20 33:17 10:43 2:03:49
6. 185 CHARLESTON PRECIOUS 30 F 18:07 4:32 3:13 1:14:18 12.1 2:41 42:31 13:41 2:20:47
7. 178 JOHNSON KENYA 31 F 12:52 3:13 4:33 1:33:10 9.7 0:48 42:34 13:42 2:33:55
175 FOWLER TAMARA 30 F 12:17 3:05 5:20 1:33:07 9.7 0:51
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 32 ROCHOW SOMER 36 F 6:28 1:37 2:05 49:07 18.3 1:37 25:23 8:11 1:24:38
2. 106 HOSCH AMBER 35 F 9:00 2:15 1:43 52:35 17.1 1:26 24:24 7:52 1:29:06
3. 193 BYRD ALITA 38 F 11:18 2:50 3:27 56:37 15.9 1:15 23:48 7:40 1:36:21
4. 8 SAWYER KRISTEN 38 F 7:36 1:54 4:20 1:10:54 12.7 0:49 28:40 9:14 1:52:17
5. 181 GLENN ANGELA 37 F 14:35 3:39 9:20 1:24:39 10.6 2:33 38:13 12:18 2:29:18
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 200 MEYER CLAUDIA 42 F 8:03 2:01 2:21 50:17 17.9 1:08 32:22 10:26 1:34:10
2. 29 HUSNEY CHERI 43 F 8:32 2:08 0:19 58:13 15.5 -Time 1:25:55 27:40 1:36:55
3. 150 THOMPSON MIMI 40 F 9:18 2:20 3:30 58:54 15.3 1:32 27:04 8:43 1:40:16
4. 80 MOSS KATIE 43 F 9:26 2:22 3:30 59:02 15.2 1:26 27:03 8:43 1:40:25
5. 141 BROWNE TRACY 43 F 9:34 2:24 3:51 1:05:38 13.7 1:43 27:48 8:57 1:48:33
6. 133 HEAVEN JORDANA 41 F 10:08 2:32 3:42 1:17:14 11.7 1:29 38:26 12:23 2:10:56
7. 104 BROUSSARD CHERYL 40 F 9:47 2:27 4:08 1:17:20 11.6 2:44 39:39 12:46 2:13:37
8. 182 THOMAS FRANCES 40 F 14:24 3:36 9:22 1:24:40 10.6 1:50 38:52 12:31 2:29:06
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 196 ZEISING SUZI 48 F 12:36 3:09 2:09 54:25 16.5 1:09 26:48 8:38 1:37:05
2. 172 MACLAREN SUSAN 48 F 11:12 2:48 5:03 58:52 15.3 2:05 27:15 8:47 1:44:24
3. 194 NIEKAMP CHERYL 47 F 8:54 2:14 3:31 1:08:14 13.2 0:49 23:06 7:26 1:44:31
4. 119 COMSHAW LORI 47 F 10:39 2:40 4:19 1:02:12 14.5 1:54 29:55 9:38 1:48:57
5. 155 COONEY SABINE 49 F 11:35 2:54 4:35 1:07:14 13.4 1:19 29:27 9:29 1:54:08
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 152 HARDEN SUSAN 53 F 11:30 2:53 2:39 1:09:29 13.0 0:47 26:43 8:36 1:51:08
2. 68 THANDIWE LYNNAE 52 F 11:44 2:56 3:04 1:02:40 14.4 1:29 33:40 10:50 1:52:35
3. 130 ADAMS TANGI 52 F 10:32 2:38 3:20 1:09:45 12.9 1:57 30:02 9:40 1:55:34
4. 113 DENTON LORRI 54 F 9:47 2:27 4:31 1:14:30 12.1 3:16 29:27 9:29 2:01:30
5. 74 HORVATH SUZY 50 F 8:25 2:07 5:48 1:20:13 11.2 1:18 33:21 10:44 2:09:04
6. 137 JONES LISA 50 F 13:08 3:17 5:02 1:14:41 12.1 1:27 36:59 11:55 2:11:16
7. 179 EARLES KATHI 51 F 13:59 3:30 4:05 1:15:52 11.9 1:05 37:45 12:10 2:12:45
8. 95 CASTEEL LISA 54 F 11:44 2:56 4:28 1:22:44 10.9 1:27 38:02 12:15 2:18:22
160 JOHNSTON MARY BETH 52 F 10:10 2:33 4:44 DNF
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 81 WISSINGER DONNA 58 F 9:15 2:19 2:32 56:35 15.9 1:39 27:19 8:48 1:37:18
2. 197 MCCARTER DIANE 56 F 8:29 2:08 3:16 56:44 15.9 1:21 28:48 9:16 1:38:37
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64 ** NONE **
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69 ** NONE **
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over ** NONE **
OVERALL MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 190 KLEPACZ RICH 41 M 5:42 1:26 1:31 38:22 23.5 0:38 19:00 6:07 1:05:12
2. 207 POTTER ANDREW 27 M 6:31 1:38 1:14 40:22 22.3 0:32 18:43 6:02 1:07:21
3. 12 JONES TOM 53 M 6:28 1:37 1:13 40:30 22.2 0:52 21:34 6:57 1:10:36
MASTERS MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 11 JORDAN RANDY 51 M 6:44 1:41 1:28 43:59 20.5 0:52 21:10 6:49 1:14:11
2. 18 SWIECICHOWSKI MARK 52 M 7:06 1:47 2:18 44:31 20.2 1:07 20:02 6:27 1:15:03
3. 37 KARCSH JON 42 M 7:39 1:55 2:55 45:19 19.9 1:34 20:00 6:27 1:17:25
MALE AGE GROUP RESULTS
2014 Chastain Park TriPATHlon,400 Yard Swim 5K Run
Chastain Park Pool, Atlanta GA 4/05/2014 7:30 am
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Path Foundation
MALE SPRINT AGE GROUP: 15 & Under

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 14 COURTNEY TYLER 14 M 6:27 1:37 1:37 54:27 16.5 0:28 23:42 7:38 1:26:39
2. 61 LAMBERT TOWNSEND 14 M 8:30 2:08 2:54 1:14:26 12.1 1:37 29:49 9:36 1:57:14
MALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 183 COUPER MATTHEW 16 M 9:25 2:22 5:13 1:13:53 12.2 1:11 31:38 10:11 2:01:18
2. 180 COUPER DANIEL 18 M 9:30 2:23 5:56 1:07:58 13.2 6:27 31:40 10:12 2:01:29
3. 195 KALE MARK 18 M 7:18 1:50 3:18 1:19:23 11.3 0:39 34:23 11:04 2:05:00
MALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 9 NAVARRO GILBERTO 24 M 6:09 1:33 1:49 41:57 21.5 0:55 20:14 6:31 1:11:01
2. 22 PEARSON ERIK 24 M 7:02 1:46 1:48 46:08 19.5 1:00 21:07 6:48 1:17:02
MALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 44 KEEPPER KEVIN 28 M 7:45 1:57 2:56 47:18 19.0 0:36 18:09 5:51 1:16:42
2. 16 HODGES JAMES 27 M 6:23 1:36 1:25 52:09 17.3 0:32 18:46 6:03 1:19:13
3. 7 GRAY JAMES 29 M 6:21 1:36 1:39 45:44 19.7 0:59 25:24 8:11 1:20:05
4. 34 SISO SHIMON 28 M 8:06 2:02 2:08 49:10 18.3 1:20:39
5. 70 PETERS SCOTT 28 M 9:21 2:21 2:43 47:19 19.0 2:24 22:38 7:17 1:24:23
6. 46 PEARD JACKSON 26 M 7:31 1:53 2:23 53:21 16.9 1:13 22:10 7:08 1:26:36
7. 71 SWANSON CHASE 29 M 8:38 2:10 3:54 55:01 16.4 1:22 25:19 8:09 1:34:12
8. 111 FINE BRADLEY 26 M 9:48 2:27 3:58 57:58 15.5 2:21 21:46 7:01 1:35:49
9. 90 SMITH ANDREW 26 M 9:00 2:15 4:35 57:22 15.7 0:57 25:23 8:10 1:37:14
10. 169 GRUBL ALEX 28 M 9:44 2:26 4:20 58:14 15.5 0:46 26:36 8:34 1:39:38
11. 171 BROWN NICOLAS 29 M 8:37 2:10 2:59 1:03:02 14.3 2:28 24:39 7:56 1:41:43
12. 206 ALDERMAN JAMES 29 M 7:24 1:51 3:50 58:51 15.3 1:58 35:01 11:17 1:47:02
13. 136 BIVENS MATTHEW 28 M 8:49 2:13 7:34 1:05:42 13.7 1:45 24:44 7:58 1:48:32
14. 140 SANKEY STEVE 27 M 9:01 2:15 4:51 1:07:02 13.4 1:15 32:26 10:27 1:54:33
39 IDLETTE WALTER 25 M 9:15 2:19 4:16 DNF
MALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 73 TEMLOCK JONATHAN 33 M 6:39 1:40 2:04 43:43 20.6 0:45 20:03 6:28 1:13:13
2. 5 JONES MATTHEW 31 M 5:28 1:22 1:51 43:48 20.6 0:47 22:15 7:10 1:14:07
3. 49 OLSSON PELLE 34 M 7:47 1:57 2:40 45:06 20.0 1:08 22:07 7:07 1:18:47
4. 77 COHEN MICHAEL 34 M 8:22 2:06 1:48 46:56 19.2 1:20:14
5. 30 SMITH CURRIE COLE 30 M 6:51 1:43 3:54 46:00 19.6 2:17 23:16 7:30 1:22:16
6. 167 GROVE RICHARD 30 M 11:19 2:50 3:06 47:10 19.1 1:39 22:59 7:24 1:26:11
7. 83 BALLARD RUSSELL 32 M 7:19 1:50 2:57 50:52 17.7 1:43 23:43 7:38 1:26:32
8. 93 HARRIS AARON 33 M 9:06 2:17 3:38 53:08 16.9 2:12 25:45 8:18 1:33:48
9. 107 CHONKO NICHOLAS 33 M 8:46 2:12 4:26 55:14 16.3 2:35 26:32 8:33 1:37:31
10. 100 LAMB JOHN 32 M 10:36 2:39 4:05 1:04:41 13.9 1:48 25:28 8:12 1:46:35
MALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 27 GAMBRELL JAMIE 37 M 6:59 1:45 1:52 41:23 21.8 0:45 22:41 7:18 1:13:38
2. 33 HOSCH TREVOR 37 M 7:33 1:54 1:21 43:38 20.6 0:52 21:33 6:57 1:14:55
3. 6 WILLIAMS JONATHAN 36 M 5:53 1:29 2:06 46:43 19.3 2:58 19:43 6:21 1:17:21
4. 35 CARTER CHRISTIAN 38 M 7:13 1:49 1:47 50:01 18.0 1:15 22:40 7:18 1:22:55
5. 26 MEYERS AARON 38 M 8:04 2:01 2:31 46:33 19.3 0:55 25:11 8:07 1:23:13
6. 59 VASQUEZ DEMIAN 39 M 7:52 1:58 1:35 49:31 18.2 1:03 27:05 8:43 1:27:04
7. 131 DAVIS TAYLOR 39 M 8:35 2:09 2:56 49:30 18.2 1:28 27:25 8:50 1:29:52
8. 170 BRAKEBILL WILLIAM 36 M 8:15 2:04 3:59 54:11 16.6 1:04 22:44 7:19 1:30:12
9. 62 THOMPSON MARK 38 M 8:31 2:08 3:03 1:00:01 15.0 1:40 32:57 10:37 1:46:10
10. 122 VILLALOBOS ANTONIO 38 M 10:35 2:39 4:09 1:01:32 14.6 1:26 30:43 9:54 1:48:22
11. 142 HESTER JAIME 39 M 7:59 2:00 3:38 1:04:56 13.9 0:45 32:04 10:20 1:49:20
12. 101 WALKER JEFFERSON 38 M 10:47 2:42 4:51 1:11:41 12.6 2:28 28:36 9:13 1:58:21
13. 149 HALUSIC DAVID 35 M 10:45 2:42 7:14 56:55 15.8 3:55 41:37 13:24 2:00:25
MALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 23 BARNES BARRON 40 M 7:17 1:49 2:01 48:34 18.5 0:59 22:20 7:12 1:21:08
2. 20 PERKINS MADISON 44 M 7:35 1:54 2:21 47:41 18.9 1:13 24:54 8:01 1:23:43
3. 76 TRAPNELL JEFFREY 43 M 7:35 1:54 2:23 50:39 17.8 0:46 22:50 7:21 1:24:10
4. 84 BRITTON DERRICK 41 M 10:49 2:43 2:01 47:03 19.1 1:45 23:30 7:34 1:25:06
5. 24 LEDERER MICHAEL 43 M 6:57 1:45 2:29 48:25 18.6 1:05 26:31 8:32 1:25:24
6. 164 CROPPER JASON 41 M 10:15 2:34 3:54 49:07 18.3 1:21 23:29 7:34 1:28:03
7. 118 COHEN TODD 41 M 10:35 2:39 2:16 51:39 17.4 1:27 24:41 7:57 1:30:35
8. 28 PENKA ADRIAN 41 M 7:03 1:46 2:58 54:06 16.6 1:24 26:49 8:38 1:32:18
9. 144 YUHAS ALLEN 41 M 10:01 2:31 4:25 48:04 18.7 1:44 28:38 9:13 1:32:49
10. 115 ALMIRALL FERNANDO 40 M 8:29 2:08 2:57 57:09 15.8 1:30 23:46 7:39 1:33:49
11. 156 DEUTSCH CHADWICK 40 M 13:47 3:27 5:02 49:39 18.1 1:57 26:05 8:24 1:36:28
12. 127 LEAVITT JEFFREY 42 M 10:37 2:40 3:30 57:09 15.8 1:42 24:15 7:49 1:37:11
13. 121 SOSNIN MICHAEL 43 M 9:01 2:16 2:35 52:37 17.1 1:32 31:40 10:12 1:37:22
14. 132 JOHNSON ROBERT 43 M 8:51 2:13 2:21 54:39 16.5 1:52 29:54 9:38 1:37:35
15. 86 TAUBE BENJAMIN 40 M 8:35 2:09 3:23 1:00:48 14.8 1:00 26:04 8:24 1:39:47
16. 147 MASTELLA PETER 40 M 8:11 2:03 5:11 52:36 17.1 3:40 30:19 9:46 1:39:56
17. 124 JORDAN CHARLIE 44 M 9:50 2:28 3:20 52:40 17.1 1:48 34:12 11:01 1:41:48
18. 108 JACKSON DEDRIC 40 M 11:20 2:50 3:40 1:03:35 14.2 2:28 27:53 8:59 1:48:54
19. 186 HALL MARK 40 M 9:43 2:26 4:19 1:05:18 13.8 1:13 38:02 12:15 1:58:33
20. 138 TSUR ITAI 40 M 10:34 2:39 4:17 1:16:11 11.8 2:25 30:26 9:48 2:03:51
19 MUNN CHAD 42 M 6:48 1:42 2:22 DNF
MALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 38 WILKERSON ERIC 48 M 7:36 1:54 4:28 52:34 17.1 1:57 24:06 7:46 1:30:38
2. 96 PFLUG STUART 45 M 9:17 2:20 2:34 53:09 16.9 1:57 25:19 8:09 1:32:14
3. 55 GOFORTH JAMES 49 M 7:30 1:53 3:15 53:13 16.9 2:06 28:11 9:05 1:34:13
4. 1 CAGLE CASEY 48 M 9:54 2:29 2:53 56:31 15.9 2:46 26:40 8:35 1:38:42
5. 67 COUPER GLENN 49 M 7:23 1:51 4:21 54:47 16.4 2:23 30:20 9:46 1:39:12
6. 162 CHAN BILL 47 M 11:53 2:59 3:47 56:19 16.0 2:26 25:15 8:08 1:39:38
7. 60 ROSEBERRY RICHARD 45 M 9:29 2:23 3:36 1:00:55 14.8 0:49 26:50 8:39 1:41:37
8. 165 THORNTON DEAN 46 M 12:01 3:01 4:53 1:00:42 14.8 2:16 29:28 9:29 1:49:17
9. 110 BURROWS FRANK 47 M 9:07 2:17 3:08 1:07:22 13.4 0:48 33:55 10:55 1:54:17
10. 82 COWLAM THOMAS 46 M 10:03 2:31 5:25 1:13:15 12.3 2:29 30:15 9:45 2:01:25
11. 89 ZITO EDDIE 47 M 9:56 2:29 4:31 1:11:12 12.6 1:00 37:00 11:55 2:03:36
12. 205 BROWN TONY 46 M 11:13 2:48 4:43 1:10:49 12.7 3:27 37:46 12:10 2:07:55
13. 99 HEERY GEORGE 47 M 9:44 2:26 3:52 1:17:27 11.6 2:30 34:32 11:07 2:08:02
168 CADIZ CHOY 48 M 9:26 2:22 4:30 1:26:44 10.4 DNF
MALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 3 OTTEN WILLIAM 50 M 6:16 1:34 1:34 47:09 19.1 1:03 26:02 8:23 1:22:02
2. 50 KATZ RICK 54 M 8:12 2:03 4:07 51:28 17.5 2:27 25:43 8:17 1:31:57
3. 120 SPRING FRED 52 M 12:46 3:12 3:34 52:27 17.2 1:24 24:12 7:48 1:34:21
4. 102 CUSICK FREDERICK 52 M 9:39 2:25 3:36 55:08 16.3 0:51 29:17 9:26 1:38:29
5. 116 NEWBURY CHRIS 51 M 8:49 2:13 4:27 54:21 16.6 3:23 29:13 9:25 1:40:11
6. 157 SMITH STEPHEN 50 M 8:39 2:10 5:03 1:01:20 14.7 3:37 26:43 8:36 1:45:19
7. 58 HAVERTY BEN 54 M 9:46 2:27 5:55 1:05:55 13.7 0:38 28:41 9:14 1:50:53
8. 75 LAGRANGE THOMAS 50 M 8:26 2:07 6:55 1:02:00 14.5 2:43 32:13 10:23 1:52:15
9. 135 RAINS PAUL 52 M 12:47 3:12 3:40 1:06:25 13.6 2:16 33:57 10:56 1:59:03
10. 13 COURTNEY BRIAN 50 M 6:43 1:41 2:27 1:21:13 11.1 1:43 27:15 8:46 1:59:19
11. 94 THOMPSON DAVID 51 M 8:35 2:09 4:45 1:10:14 12.8 3:08 39:41 12:47 2:06:21
12. 154 JONES BILL 51 M 19:43 4:56 7:47 1:38:14 9.2 3:43 59:25 19:08 3:08:51
MALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 79 MILES SCOTT 56 M 7:38 1:55 2:48 47:52 18.8 1:09 24:43 7:58 1:24:07
2. 47 STEPHENSON JOHN 58 M 8:27 2:07 2:26 46:20 19.4 1:17 26:43 8:36 1:25:11
3. 48 VORNHOLT RICHARD 58 M 11:23 2:51 3:22 1:01:25 14.7 1:27 27:40 8:55 1:45:16
4. 176 LEWIS BILLY 58 M 13:40 3:25 4:47 1:02:21 14.4 3:26 28:07 9:03 1:52:19
5. 173 MAUPIN CHARLES 58 M 12:04 3:01 5:14 1:04:33 13.9 3:27 36:53 11:53 2:02:08
MALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. Code NAME First Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 21 PARSONS CHARLES 61 M 7:54 1:59 4:21 53:53 16.7 2:10 23:01 7:25 1:31:17
2. 40 DICKSON SCOTT 62 M 7:54 1:59 3:06 55:05 16.3 1:22 26:15 8:27 1:33:40
3. 42 MCGUIRE THOMAS 60 M 10:21 2:36 4:54 1:02:01 14.5 2:41 32:12 10:22 1:52:07
MALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69 ** NONE **
MALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over ** NONE **