OVERALL FEMALE OLYMPIC RESULTS - TOP 3
2013 West Point Lake Olympic
West Point Lake 04/28/2013 7:15 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 83 SOPHIEA LAURA ATLANTA 27:16 1:50 1:23 1:08:55 21.6 0:42 47:24 7:38 2:25:39
2. 8 MOODY NICOLE GROVETOWN 24:05 1:37 0:58 1:15:35 19.7 0:33 46:08 7:26 2:27:18
3. 15 FARRIS CARRIE DUNWOODY 1:17:04 19.4 0:58 48:03 7:44 2:32:24
MASTERS FEMALE OLYMPIC RESULTS - TOP 3
2013 West Point Lake Olympic
West Point Lake 04/28/2013 7:15 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 47 GRANT CHRISTINE GAINESVILLE 34:17 2:18 1:39 1:11:45 20.8 1:08 46:50 7:33 2:35:38
2. 149 VELASCO XIMENA ALPHARETTA 33:37 2:15 1:58 1:11:35 20.8 0:38 47:53 7:43 2:35:40
3. 37 DONOVAN MICHELE MILTON 30:23 2:02 1:31 1:15:54 19.7 0:53 49:37 8:00 2:38:15
FEMALE AGE GROUP RESULTS
2013 West Point Lake Olympic
West Point Lake 04/28/2013 7:15 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 19 & Under

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 104 MILLER RILEY MARIETTA 34:59 2:20 4:04 1:38:26 15.2 2:27 1:17:50 12:32 3:37:45
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 20 - 24

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 36 POPE LAUREN FORSYTH 29:38 1:59 2:28 1:23:15 17.9 1:24 55:47 8:59 2:52:30
2. 48 SAEKS CHLOE ST. LOUIS 31:21 2:06 3:00 1:29:28 16.7 1:19 48:36 7:50 2:53:42
3. 77 CHOU DANIELLE ATLANTA 30:10 2:01 2:27 1:38:23 15.2 1:49 53:35 8:38 3:06:22
4. 129 HIRE LAUREL WOODSTOCK 34:47 2:20 2:56 1:31:06 16.4 1:37 1:02:59 10:09 3:13:23
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 25 - 29

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 137 KING JACQUELYN DOUGLASVILLE 31:06 2:05 1:08 1:22:54 18.0 0:57 47:10 7:36 2:43:13
2. 44 HOHWALD SARAH ATLANTA 33:37 2:15 2:14 1:36:29 15.5 0:58 56:02 9:01 3:09:18
3. 163 MAYES CHARITY LAWRENCEVILLE 46:08 3:05 1:40 1:34:37 15.8 1:26 1:09:22 11:10 3:33:12
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 30 - 34

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 42 OMALLEY JILLIAN HINESVILLE 35:07 2:21 1:36 1:18:03 19.1 1:37 48:45 7:51 2:45:06
2. 38 HARGROVE KIMBERLY COLUMBUS 26:45 1:47 1:40 1:25:02 17.5 1:18 50:33 8:09 2:45:17
3. 41 HORVATH JENNIFER ATLANTA 32:01 2:09 1:30 1:20:44 18.5 1:10 55:46 8:59 2:51:09
4. 184 ROWLES REBECCA PEACHTREE CITY 32:45 2:11 3:04 1:26:15 17.3 1:26 57:35 9:16 3:01:03
5. 112 STOTZ EVA LILBURN 34:39 2:19 2:07 1:28:52 16.8 1:26 56:54 9:10 3:03:56
6. 132 GORDON LESLIE MARIETTA 37:31 2:31 2:53 1:50:29 13.5 1:37 56:58 9:11 3:29:27
7. 196 LEGGETT TIFFANY SNELLVILLE 44:30 2:58 3:25 1:30:14 16.5 3:12 1:09:48 11:14 3:31:07
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 35 - 39

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 29 TALLENT CARRIE SUWANEE 30:17 2:02 2:19 1:17:01 19.4 1:03 51:02 8:13 2:41:40
2. 102 WHEELER LAURA DECATUR 32:07 2:09 1:55 1:19:58 18.7 0:54 50:57 8:12 2:45:50
3. 50 DEKOCK DEIRDRE MARIETTA 34:25 2:18 1:29 1:17:29 19.3 1:03 53:34 8:38 2:47:57
4. 115 GRILLS ERIN MEMPHIS 34:51 2:20 1:47 1:17:58 19.1 1:37 52:28 8:27 2:48:39
5. 100 LAYO AMY SENOIA 31:40 2:07 1:26 1:22:58 18.0 0:40 55:22 8:55 2:52:05
6. 157 REILLY LESLEY SUGAR HILL 35:22 2:22 1:56 1:25:09 17.5 1:23 55:12 8:53 2:59:00
7. 113 LEMIEUX MARLENE CATAULA 39:14 2:37 1:19 1:29:44 16.6 1:49 57:04 9:11 3:09:07
8. 161 DENEHY KATHY CLARKSVILLE 45:33 3:03 6:02 1:40:17 14.9 1:57 59:48 9:38 3:33:35
9. 124 POPE CHRISTY MARIETTA 37:35 2:31 4:28 1:44:03 14.3 2:20 1:09:20 11:10 3:37:44
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 40 - 44

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 60 MILFORD ANGIE ROME 31:03 2:05 2:02 1:18:35 19.0 1:09 48:45 7:51 2:41:32
2. 94 RIES LAURA ROSWELL 29:13 1:57 1:32 1:26:39 17.2 1:02 57:40 9:17 2:56:04
3. 6 MARRS MARTY ROME 39:01 2:36 2:07 1:23:50 17.8 0:57 51:28 8:17 2:57:21
4. 82 MARCUZZI KELLY MARIETTA 33:02 2:13 2:17 1:29:26 16.7 1:52 56:09 9:03 3:02:44
5. 52 GAMBILL TARA ATLANTA 36:54 2:28 3:12 1:25:14 17.5 3:08 54:44 8:49 3:03:10
6. 174 THOMSON TAMMY ALPHARETTA 39:12 2:37 2:35 1:29:07 16.7 1:30 56:04 9:02 3:08:27
7. 183 SPAULDING AMY ATLANTA 47:03 3:09 3:05 1:35:48 15.6 1:25 59:09 9:32 3:26:29
8. 175 MCCLELLAN-KARP LEILA CANTON 41:54 2:48 3:22 1:39:10 15.0 2:42 1:04:30 10:23 3:31:35
9. 185 EBRON THERESA LAWRENCEVILLE 47:30 3:10 3:29 1:39:28 15.0 2:16 1:11:25 11:30 3:44:06
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 45 - 49

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 20 UMSTEAD BETH ATLANTA 24:20 1:38 1:31 1:18:17 19.1 1:12 54:17 8:45 2:39:35
2. 43 HOYER JENNIFER ROSWELL 32:26 2:10 3:45 1:29:14 16.7 2:08 56:02 9:02 3:03:34
3. 179 DEMIDIO SHARON SENOIA 39:36 2:39 5:01 1:31:31 16.3 3:17 53:52 8:41 3:13:15
4. 162 TEEPLES KATHY CARTERSVILLE 35:05 2:21 2:15 1:28:03 16.9 1:44 1:11:17 11:29 3:18:22
5. 170 DUNAWAY SHELLY MONTGOMERY 44:36 2:59 4:00 1:36:19 15.5 2:13 1:03:49 10:17 3:30:55
6. 181 MEHRER ANN H. NEWNAN 45:19 3:02 5:13 1:41:15 14.7 2:23 1:04:53 10:27 3:39:01
7. 173 GLAVOSEK KIRSTEN PEACHTREE CITY 46:14 3:05 3:53 1:46:23 14.0 3:15 1:16:11 12:16 3:55:55
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 50 - 54

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 154 LILLY SYDNEY DECATUR 39:35 2:39 3:03 1:30:19 16.5 1:02 57:24 9:15 3:11:22
2. 168 ELKINS-KOCH LAURI MARIETTA 37:53 2:32 2:31 1:31:19 16.3 1:36 59:21 9:34 3:12:39
201 ALLEMAN MARY DECATUR 58:01 3:53 5:42 DNF
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 55 - 59

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 150 DONATO REIKO ROSWELL 38:20 2:34 2:32 1:24:29 17.7 0:50 52:52 8:31 2:59:01
2. 69 MCCARTER DIANE ATL 36:03 2:25 2:48 1:31:47 16.2 1:43 1:07:32 10:53 3:19:52
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 60 - 64

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 164 HERMAN ADRI MARIETTA 40:13 2:41 2:26 1:21:51 18.2 1:19 58:07 9:22 3:03:53
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 65 - 69

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 158 DUGUAY MARY MARIETTA 40:13 2:41 2:44 1:28:07 16.9 3:18:22
FEMALE OLYMPIC AGE GROUP: 70 - 74 ** NONE **
OVERALL MALE OLYMPIC RESULTS - TOP 3
2013 West Point Lake Olympic
West Point Lake 04/28/2013 7:15 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 9 HORSAGER JOSHUA COLUMBUS 25:25 1:42 1:05 1:04:34 23.1 0:32 36:07 5:49 2:07:40
2. 13 CROSS ERIC ALPHARETTA 23:58 1:36 0:51 1:03:39 23.4 0:35 40:21 6:30 2:09:23
3. 21 REARDON DENNIS CANTON 24:51 1:40 0:43 1:07:09 22.2 0:49 39:23 6:21 2:12:53
MASTERS MALE OLYMPIC RESULTS - TOP 3
2013 West Point Lake Olympic
West Point Lake 04/28/2013 7:15 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 203 ROTHSCHILD JEROME SAVANNAH 26:49 1:48 1:04 1:07:25 22.1 0:33 42:30 6:51 2:18:19
2. 65 BALCH ALAN DECATUR 28:56 1:56 0:59 1:06:17 22.5 0:58 41:25 6:40 2:18:32
3. 35 KESTER STEVEN DULUTH 26:03 1:45 2:05 1:08:22 21.8 0:48 41:30 6:41 2:18:46
MALE AGE GROUP RESULTS
2013 West Point Lake Olympic
West Point Lake 04/28/2013 7:15 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 19 & Under ** NONE **
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 20 - 24

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 18 HARNER ZACHARY GAHANNA 24:02 1:37 1:04 1:04:42 23.1 1:00 44:25 7:09 2:15:12
2. 10 DUFFY BRIAN SUWANEE 25:05 1:41 0:38 1:12:05 20.7 0:39 44:13 7:07 2:22:39
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 25 - 29

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 22 CHICHESTER PAUL ATLANTA 25:31 1:43 0:59 1:09:41 21.4 0:35 40:08 6:28 2:16:52
2. 64 LEATHERMAN JOHN COLUMBUS 28:31 1:55 1:18 1:11:42 20.8 0:31 42:29 6:51 2:24:30
3. 140 PALIZAY ANDREW COLUMBUS 39:23 2:38 2:10 1:21:58 18.2 2:00 47:45 7:41 2:53:14
4. 169 FLOODY JON ROSWELL 44:21 2:58 3:17 1:35:08 15.7 1:14 51:40 8:19 3:15:39
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 30 - 34

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 2 CAWOOD ANDREW MARIETTA 27:16 1:50 2:24 1:13:30 20.3 0:58 37:22 6:01 2:21:27
2. 12 HARTER ZACH ROME 25:11 1:41 1:17 1:11:46 20.8 0:56 44:30 7:10 2:23:38
3. 28 POWELL GORDON LILBURN 28:19 1:54 1:49 1:11:52 20.8 1:32 40:22 6:30 2:23:53
4. 98 WILLIAMSON CHRISTOPHER DECATUR 28:28 1:54 2:16 1:10:07 21.3 0:53 45:13 7:17 2:26:56
5. 89 RUSSO MICHAEL COLUMBUS 30:02 2:01 1:22 1:15:47 19.7 0:47 44:41 7:12 2:32:37
6. 51 CLEMONS WILSON ATLANTA 29:13 1:57 1:33 1:14:39 20.0 0:39 50:46 8:11 2:36:48
7. 27 CHARI JOSHUA ROSWELL 29:12 1:57 2:21 1:16:01 19.6 0:59 50:13 8:05 2:38:44
8. 3 LOVE DOUG MARIETTA 35:57 2:24 1:45 1:13:05 20.4 0:43 52:32 8:28 2:44:00
9. 194 LAWRENCE FRANK WOODSTOCK 29:22 1:58 1:51 1:21:05 18.4 1:26 51:22 8:16 2:45:03
10. 144 HODGE JARED ATLANTA 34:44 2:19 2:29 1:15:49 19.7 1:10 52:34 8:28 2:46:45
11. 125 ROSE JESSE LAWRENCEVILLE 34:59 2:20 2:54 1:19:35 18.7 1:22 50:49 8:11 2:49:37
12. 122 HOOTEN JACOB ALPHARETTA 39:33 2:39 1:21 1:25:31 17.4 1:02 57:27 9:15 3:04:53
13. 101 ROSE TIM LAWRENCEVILLE 33:22 2:14 3:36 1:31:01 16.4 1:20 1:02:06 10:00 3:11:23
14. 189 BESS DAVID FT. BENNING 41:59 2:48 1:53 1:32:02 16.2 3:18 55:14 8:54 3:14:25
15. 155 WELCH EDWARD ATLANTA 42:39 2:51 2:05 1:32:43 16.1 1:48 1:00:02 9:40 3:19:16
16. 176 SHEWMAKER CHRIS KENNESAW 46:17 3:06 3:36 1:29:58 16.6 2:41 1:14:18 11:58 3:36:47
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 35 - 39

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 87 STELLA MICHAEL LILBURN 27:08 1:49 1:05 1:05:52 22.6 0:47 40:58 6:36 2:15:48
2. 4 PRATO LUIS FABIAN MARIETTA 22:40 1:31 0:39 1:05:10 22.9 0:34 47:48 7:42 2:16:49
3. 23 WILEMAN BILL MARIETTA 30:00 2:00 2:13 1:10:35 21.1 0:45 40:51 6:35 2:24:21
4. 53 D'ANTIGNAC MICHAEL ATLANTA 29:59 2:00 2:08 1:10:41 21.1 0:56 43:18 6:59 2:27:01
5. 16 JOHNSON PATRICK LAGRANGE 24:50 1:40 1:03 1:08:52 21.7 1:00 54:37 8:48 2:30:19
6. 153 MILLER JASON LAWRENCEVILLE 34:06 2:17 1:43 1:12:41 20.5 0:35 43:31 7:01 2:32:33
7. 72 MOSS CHRIS WHITE 29:45 1:59 1:26 1:10:27 21.2 0:30 50:08 8:05 2:00 2:34:14
8. 75 STEVENS ANDY ROME 29:05 1:57 0:58 1:17:12 19.3 0:50 44:29 7:10 2:00 2:34:32
9. 123 SCHIAN DAN DULUTH 29:13 1:57 2:12 1:13:37 20.3 1:42 50:26 8:07 2:37:08
10. 96 SCHNEIDER STEVE DECATUR 31:20 2:06 1:01 1:12:36 20.5 0:39 52:58 8:32 2:38:31
11. 126 THOMAS CHARLES AUBURN 31:56 2:08 3:12 1:19:00 18.9 0:48 43:57 7:05 2:38:51
12. 11 APONTE ED DULUTH 33:22 2:14 1:21 1:17:15 19.3 0:43 50:33 8:08 2:43:10
13. 46 HUBBARD BRIAN WILLIAMSON 37:31 2:31 1:49 1:15:36 19.7 1:03 50:08 8:05 2:46:05
14. 151 BUSHNELL BRAD ROME 34:29 2:18 2:22 1:18:59 18.9 0:53 49:49 8:01 2:46:31
15. 81 BOJO BRIAN ROME 32:33 2:11 2:54 1:19:57 18.7 2:25 50:20 8:06 2:48:08
16. 66 HANCOCK JUDD SMYRNA 39:30 2:38 2:47 1:15:45 19.7 2:02 54:00 8:42 2:54:02
17. 40 CHLADEK CHRIS DALLAS 36:01 2:25 1:07 1:17:30 19.2 0:55 1:01:26 9:54 2:56:57
18. 70 JOHNSTON KENTON DECATUR 39:33 2:39 3:30 1:21:01 18.4 1:17 53:30 8:37 2:58:49
19. 133 BRAUTIGAN DAVE ATLANTA 39:55 2:40 1:49 1:24:03 17.7 1:10 54:23 8:45 3:01:18
20. 198 LEGGETT JEREMY SNELLVILLE 43:21 2:54 2:09 1:26:13 17.3 1:57 1:11:57 11:35 3:25:34
45 DAMRON GEORGE EVANS 28:40 1:55 2:36 DNF
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 40 - 44

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 17 DEKOCK CHRISTOPHER MARIETTA 25:35 1:43 1:27 1:10:35 21.1 0:44 47:09 7:36 2:25:28
2. 117 LEGAULT DARRELL SUWANEE 29:58 2:00 1:17 1:10:01 21.3 0:37 44:55 7:14 2:26:46
3. 31 BOWIE BRETT LAGRANGE 34:17 2:18 1:16 1:09:52 21.3 0:45 41:57 6:46 2:28:05
4. 32 PERKEY KEITH ATLANTA 24:29 1:38 1:10 1:14:23 20.1 0:55 48:18 7:47 2:29:13
5. 62 YOUNG ERIC PALMETTO 30:07 2:01 1:17 1:11:34 20.8 0:43 46:31 7:30 2:30:10
6. 30 BURLESON BRET LAGRANGE 32:10 2:09 2:50 1:08:01 21.9 1:05 46:18 7:27 2:30:22
7. 85 LEDFORD SHAWN MCDONOUGH 29:35 1:59 1:53 1:12:54 20.5 1:04 52:38 8:29 2:38:01
8. 78 MALLBERG DEAN CAMERON 35:28 2:22 3:02 1:10:31 21.2 2:15 50:05 8:04 2:41:20
9. 86 FERDON CHAD ROSWELL 31:08 2:05 1:50 1:19:03 18.9 1:09 48:40 7:50 2:41:49
10. 200 ROWELL MICHAEL NAT DECATUR 37:23 2:30 2:43 1:08:09 21.9 2:30 53:07 8:33 2:43:50
11. 116 WHEELER JEFFREY DECATUR 31:34 2:07 2:18 1:16:41 19.4 1:01 53:43 8:39 2:45:15
12. 188 ALEXANDER DAVID MARIETTA 37:50 2:32 2:16 1:17:32 19.2 1:12 50:31 8:08 2:49:19
13. 120 CALBERT STEVE WOODSTOCK 31:36 2:07 3:11 1:25:15 17.5 2:01 55:36 8:57 2:57:38
14. 160 O'TOOLE SEAN ATLANTA 31:57 2:08 2:45 1:29:40 16.6 1:42 51:45 8:20 2:57:47
15. 97 BRASFIELD SCOTT ATLANTA 36:13 2:25 2:47 1:23:26 17.9 1:59 53:47 8:40 2:58:10
16. 182 DENEHY MICHAEL FORT CAMPBELL 39:57 2:40 3:38 1:23:16 17.9 2:22 1:00:38 9:46 3:09:49
17. 67 DORAN MIKE ATLANTA 44:33 2:59 1:44 1:30:28 16.5 2:18 51:00 8:13 3:10:01
18. 172 CLOSE RODNEY FORTSON 38:51 2:36 3:15 1:34:31 15.8 1:58 1:02:04 10:00 3:20:35
19. 152 WELLING RICHARD MARIETTA 50:03 3:21 3:31 1:40:36 14.8 2:37 1:14:25 11:59 3:51:09
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 45 - 49

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 73 THOMSON KENNETH ALPHARETTA 27:24 1:50 1:17 1:08:50 21.7 0:47 42:44 6:53 2:20:59
2. 71 TILMAN DEAN ATLANTA 29:06 1:57 0:58 1:11:18 20.9 0:46 42:13 6:48 2:24:20
3. 90 MARTINEZ SAM MACON 33:49 2:16 1:08 1:13:34 20.3 0:45 38:09 6:09 2:27:24
4. 130 MEHRER FRED NEWNAN 30:04 2:01 1:18 1:08:59 21.6 0:45 46:35 7:30 2:27:38
5. 33 LENNON CALE DECATUR 27:09 1:49 2:13 1:17:06 19.3 1:43 54:59 8:51 2:43:07
6. 59 JORDAN JOHN CUMMING 30:31 2:02 2:13 1:15:52 19.7 1:39 55:21 8:55 2:45:34
7. 80 CASTANEDA ERICK ATLANTA 40:08 2:41 3:13 1:15:19 19.8 2:00 49:11 7:55 2:49:49
8. 142 BRANTON BEN SALEM 30:32 2:03 1:42 1:28:34 16.8 0:43 48:41 7:50 2:50:10
9. 79 SHEPPARD GLENN ALPHARETTA 30:53 2:04 1:57 1:19:16 18.8 1:14 1:01:12 9:51 2:54:30
10. 136 SANDERS GARRETT DECATUR 33:33 2:15 2:58 1:23:48 17.8 1:19 52:57 8:32 2:54:33
11. 191 CHRISTOPHERSEN HENRIK MARIETTA 42:15 2:49 4:10 1:16:59 19.4 1:37 55:15 8:54 3:00:14
12. 156 FAIREY RICHARD ALPHARETTA 37:55 2:32 2:19 1:37:36 15.3 1:14 47:23 7:38 3:06:26
13. 49 CLOWER GENE DECATUR 36:39 2:27 1:38 1:26:56 17.2 1:18 1:02:19 10:02 3:08:50
14. 159 DEMIDIO ROBERT SENOIA 37:55 2:32 2:47 1:29:58 16.6 1:14 1:00:28 9:44 3:12:20
15. 147 DUNAWAY RICK MONTGOMERY 45:24 3:02 2:32 1:23:22 17.9 1:58 1:02:08 10:00 3:15:22
16. 171 GUENTHNER BILL DULUTH 39:46 2:40 2:23 1:31:49 16.2 1:19 1:01:06 9:50 3:16:22
17. 121 KARP STEVE CANTON 36:22 2:26 3:12 1:29:16 16.7 1:50 1:10:09 11:18 3:20:48
18. 166 LATIMORE MIKE MARIETTA 33:41 2:15 6:36 1:39:35 15.0 5:04 1:02:43 10:06 3:27:38
19. 195 KRAUS TONY WOODSTOCK 51:37 3:27 4:57 1:39:03 15.1 1:55 1:05:16 10:31 3:42:46
91 KOETHER ROBERT WOODSTOCK DNF
114 TEEPLES STEPHEN CARTERSVILLE 27:46 1:52 1:16 1:00:26 24.7 -Time DNF DNF
187 HARPER OSCAR BIRMINGHAM 35:56 2:24 7:19
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 50 - 54

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 56 FRENCH JOHN ROSWELL 32:00 2:08 1:34 1:09:08 21.6 1:15 42:10 6:48 2:26:06
2. 105 ANDERSON ROB CUMMING 28:51 1:56 1:19 1:09:42 21.4 0:41 44:31 7:10 2:00 2:27:03
3. 39 DEVANEY JIM MARIETTA 24:53 1:40 2:16 1:10:17 21.2 0:58 52:06 8:24 2:30:28
4. 74 SAMUEL CURTISS MARIETTA 33:07 2:13 2:15 1:14:10 20.1 1:29 46:24 7:28 2:37:23
5. 118 AHUJA ALFONSO COLUMBUS 33:08 2:13 3:42 1:12:05 20.7 1:15 48:47 7:52 2:38:55
6. 111 MILLER TED MARIETTA 29:07 1:57 3:51 1:16:24 19.5 2:34 57:31 9:16 2:49:25
7. 58 BILBRO DICKIE MARIETTA 34:06 2:17 2:35 1:19:16 18.8 1:30 56:53 9:10 2:54:19
8. 76 MCNAUGHTON HOWARD ALPHARETTA 29:48 2:00 3:24 1:19:03 18.9 1:15 1:01:38 9:56 2:55:06
9. 103 ANDERSON ERIC MILTON 38:29 2:34 1:40 1:18:59 18.9 1:30 54:49 8:50 2:55:24
10. 95 HIRE CARL WOODSTOCK 46:25 3:06 4:37 1:39:03 15.1 2:23 1:09:52 11:15 3:42:19
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 55 - 59

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 24 MOATS KEVIN ATLANTA 25:36 1:43 1:05 1:09:04 21.6 0:51 42:44 6:53 2:19:17
2. 61 ARENAS OSCAR SANDY SPRINGS 29:26 1:58 2:53 1:14:50 19.9 1:11 46:39 7:31 2:34:57
3. 107 SHELDEN JAMES ATLANTA 30:28 2:02 1:46 1:16:54 19.4 1:23 52:08 8:24 2:42:36
4. 139 LEE KEON ROME 42:19 2:50 1:42 1:19:14 18.8 1:09 50:09 8:05 2:54:32
5. 178 TURNER JOHN LAGRANGE 47:06 3:09 3:48 1:37:25 15.3 1:49 1:28:15 14:13 3:58:21
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 60 - 64

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 63 HEMMINGER TERRY PINE MOUNTAIN 31:17 2:06 3:14 1:17:47 19.2 0:57 53:38 8:38 2:46:52
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 65 - 69 ** NONE **
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 70 - 74 ** NONE **
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 75 - 79

Place No. Code LAST NAME FIRST NAME City, State SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 55 ADAMSON JON ALPHARETTA 32:00 2:08 3:01 1:15:27 19.8 1:49 52:29 8:27 2:44:44
MALE OLYMPIC AGE GROUP: 80 - 84 ** NONE **