OVERALL FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 181 BEDELL YVONNE 36 F 3 6:46 1:42 0:36 39:37 22.7 0:36 21:02 6:46 1:08:34
2. 183 MCKENZIE MICHELLE 36 F 3 6:48 1:42 0:51 38:48 23.2 0:37 22:00 7:05 1:09:01
3. 168 LILI LOUKIA 31 F 3 7:25 1:52 1:00 39:57 22.5 0:53 24:07 7:46 1:13:22
MASTERS FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 246 ANGELA ADAMS 47 F 4 7:21 1:51 1:00 46:06 19.5 1:04 24:52 8:00 2:00 1:22:22
2. 215 PETERSON BECKY 49 F 4 7:26 1:52 1:06 45:12 19.9 1:01 27:54 8:59 1:22:38
3. 210 WILEY KIMBERLY 45 F 4 7:46 1:57 1:02 44:19 20.3 1:04 28:33 9:12 1:22:42
FEMALE AGE GROUP RESULTS
2012 Crow's Lake Tri 2 Remember 400yd Swim 15 Mile Bike 5K Run
Crowe's Lake, Jefferson GA 07/15/2012 7:30 am Sunny
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Tri 2 Remember
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 15 - 19

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 140 CARVER-FREY HANNAH 16 F 3 9:13 2:19 3:35 57:33 15.6 0:47 34:15 11:02 1:45:21
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 142 BREWER SUNNY 22 F 3 9:09 2:18 2:01 54:55 16.4 0:35 26:19 8:29 1:32:57
2. 144 WEIMANN DANA 24 F 3 9:12 2:18 2:03 52:23 17.2 0:52 29:12 9:24 1:33:39
3. 143 LEACH KALEIGH 24 F 3 10:45 2:42 1:48 55:56 16.1 0:43 35:35 11:27 1:44:44
4. 145 HOCKENBERRY CLAIRE 23 F 3 8:14 2:04 1:16 58:56 15.3 1:08 42:25 13:40 1:51:57
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 157 WEINACKER KRISTEN 28 F 3 7:53 1:59 0:51 44:02 20.4 0:40 24:04 7:45 1:17:28
2. 149 SCHOLZ KALEN 25 F 3 7:52 1:58 1:32 44:57 20.0 1:01 23:35 7:36 1:18:56
3. 155 GILBERT AMANDA 28 F 3 6:14 1:34 1:37 45:41 19.7 1:10 27:46 8:57 1:22:25
4. 162 HORVATH JENNIFER 29 F 3 7:30 1:53 1:24 45:36 19.7 0:56 28:51 9:17 1:24:15
5. 156 DAY JENNIFER 27 F 3 8:50 2:13 1:36 50:06 18.0 1:00 26:50 8:38 1:28:19
6. 152 PRIDMORE KRISTI 26 F 3 8:51 2:13 1:38 50:51 17.7 2:04 29:31 9:30 1:32:54
7. 154 SMYTHE LANGDON 27 F 3 10:05 2:32 2:33 54:47 16.4 0:39 28:24 9:09 1:36:25
8. 146 KANTER JESSICA 25 F 3 10:26 2:37 1:32 55:12 16.3 0:34 30:12 9:44 1:37:55
9. 147 FREEMAN HOLLEY 26 F 3 10:45 2:42 0:55 53:27 16.8 1:31 32:12 10:22 1:38:48
10. 148 VIGNEAUX KAYLA 26 F 3 10:42 2:41 2:16 59:53 15.0 0:48 28:18 9:07 1:41:54
11. 150 WALCOTT REBECCA 25 F 3 10:16 2:34 2:54 56:25 16.0 1:13 36:03 11:36 1:46:49
12. 161 PADGETT JULIA 29 F 3 8:35 2:09 1:57 1:05:18 13.8 0:41 33:21 10:45 1:49:50
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 167 VANANTWERP KATHRYN 30 F 3 6:18 1:35 1:13 42:37 21.1 1:20 23:30 7:34 1:14:56
2. 169 SUVAK TRACEY 31 F 3 7:55 1:59 1:09 46:56 19.2 0:52 28:23 9:08 1:25:12
3. 174 BERNT AMANDA 33 F 3 9:35 2:24 1:31 50:00 18.0 1:19 25:02 8:04 1:27:26
4. 172 SPEAR NIKI 34 F 3 10:25 2:37 0:58 47:23 19.0 0:33 29:26 9:29 1:28:43
5. 173 HIGHAM JENNIFER 34 F 3 10:03 2:31 1:27 48:33 18.5 0:55 28:01 9:01 1:28:57
6. 249 STEINHAUER CACEY 30 F 3 10:18 2:35 1:07 51:17 17.6 0:58 31:03 10:00 1:34:39
7. 176 DUNKLE STACIE 34 F 3 8:44 2:11 1:34 53:41 16.8 1:17 30:24 9:47 1:35:38
8. 170 ROBERTS CARLA 32 F 3 10:00 2:30 1:20 50:09 17.9 1:29 33:33 10:48 1:36:31
9. 164 JENKINS BECKY 30 F 3 11:21 2:51 1:37 53:00 17.0 1:25 34:10 11:00 1:41:31
10. 263 CHILDRESS CORRINE 32 F 3 12:47 3:12 4:02 57:22 15.7 1:37 30:42 9:53 1:46:28
11. 171 JUNKER CHERYL 32 F 3 7:29 1:53 2:08 54:52 16.4 2:49 41:53 13:29 1:49:09
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 188 MEIHOFER CATHERINE 38 F 3 6:19 1:35 0:41 41:31 21.7 0:43 25:25 8:11 1:14:38
2. 186 MORRIS MISTY 37 F 3 8:33 2:09 0:59 44:57 20.0 1:12 29:19 9:26 1:24:58
3. 262 PATERSON TRACY 38 F 3 9:00 2:15 1:41 50:35 17.8 0:55 28:12 9:05 1:30:20
4. 179 VAUTER VALENTINE 35 F 3 10:02 2:31 2:16 54:00 16.7 1:50 28:33 9:12 1:36:39
5. 264 WARD TAMARA 35 F 3 10:17 2:35 2:40 55:50 16.1 0:49 27:07 8:44 1:36:42
6. 192 SOSBEE DIXIE 39 F 3 10:13 2:34 1:37 52:56 17.0 1:08 31:16 10:04 1:37:08
7. 237 ROGERS EVE 37 F 3 10:03 2:31 2:45 50:31 17.8 1:43 33:11 10:41 1:38:11
8. 193 VAUGHAN JENNIFER 39 F 3 10:43 2:41 1:22 55:03 16.4 1:13 33:29 10:47 1:41:48
9. 189 BROWN JANY 39 F 3 10:47 2:42 2:11 53:35 16.8 1:28 34:21 11:04 1:42:21
10. 182 CARVER CARRI 36 F 3 12:31 3:08 3:10 55:49 16.1 1:55 32:40 10:31 1:46:03
11. 187 COOK DARSH 39 F 3 11:09 2:48 3:24 56:32 15.9 2:06 43:10 13:54 1:56:20
12. 261 OLIVER BRANDI 37 F 3 13:43 3:26 3:11 1:06:47 13.5 1:11 36:11 11:39 2:01:01
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 194 GALLOWAY RENEE 40 F 4 9:32 2:23 1:15 46:07 19.5 1:18 24:46 7:59 1:22:56
2. 257 TRAPP KATHARINE 42 F 4 8:47 2:12 0:54 49:43 18.1 1:10 24:04 7:45 1:24:37
3. 196 COOK SARAH 41 F 4 7:14 1:49 1:25 48:01 18.7 1:23 28:36 9:13 1:26:37
4. 190 HARRIS VIVIAN 40 F 4 7:21 1:51 1:54 50:21 17.9 1:26 30:25 9:48 1:31:24
5. 195 SHAH BAYBERRY 40 F 4 10:21 2:36 1:25 50:39 17.8 1:16 29:20 9:27 1:33:00
6. 197 ANDROS VICKIE 41 F 4 9:48 2:27 1:41 49:32 18.2 1:00 31:48 10:14 1:33:46
7. 204 BRADLEY PATTI 43 F 4 9:39 2:25 1:43 53:36 16.8 1:37 28:10 9:04 1:34:43
8. 203 BELLER MOLLY 43 F 4 10:13 2:34 1:38 51:15 17.6 0:24 31:15 10:04 1:34:44
9. 191 GIANNOPOULOS HELEN 40 F 4 10:44 2:41 2:10 52:44 17.1 1:56 33:22 10:45 1:40:54
10. 201 REYNER STEPHANIE 42 F 4 9:42 2:26 2:05 55:31 16.2 1:57 37:48 12:10 1:47:00
11. 205 WILLIAMS SUE 44 F 4 9:20 2:20 2:00 57:26 15.7 1:34 39:23 12:41 1:49:41
12. 259 DIGGS KELLY 43 F 4 11:14 2:49 2:38 1:04:33 13.9 1:34 37:54 12:12 2:00 1:59:51
13. 260 NICHOLS TAMMY 44 F 4 10:04 2:31 3:13 1:06:50 13.5 1:08 42:46 13:46 2:03:59
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 211 CONTRUCCI ANN 45 F 4 8:32 2:08 1:04 45:38 19.7 0:48 27:40 8:55 1:23:39
2. 207 FAULKNER STACEY 46 F 4 8:28 2:07 1:17 45:17 19.9 0:56 27:49 8:58 1:23:46
3. 218 MORRIS GAIL 49 F 4 8:58 2:15 0:47 47:24 19.0 1:16 36:52 11:52 1:35:15
4. 214 WHALLEY ANGELA 48 F 4 10:49 2:43 2:09 53:08 16.9 1:08 30:31 9:50 1:37:42
5. 212 GUITTON CLAIRE 46 F 4 9:17 2:20 2:43 52:48 17.0 1:05 33:51 10:54 1:39:43
6. 213 REID LUCY 47 F 4 11:29 2:53 2:21 56:24 16.0 1:53 37:18 12:01 1:49:23
7. 209 FRIBERG KRISTINA 45 F 4 10:40 2:40 2:41 1:08:00 13.2 1:27 51:16 16:30 2:14:03
8. 206 BONI DANETTE 45 F 4 9:23 2:21 1:25 46:40 19.3 1:24
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 224 ADAMS SUSAN 53 F 4 7:32 1:53 1:45 50:28 17.8 0:43 24:03 7:45 1:24:29
2. 220 HOLBROOK SALLY 51 F 4 7:44 1:56 1:48 49:45 18.1 1:10 34:50 11:13 1:35:15
3. 219 TRACY SARAH 50 F 4 10:52 2:43 1:21 50:56 17.7 1:20 31:41 10:12 1:36:07
4. 223 ROTHMAN PAULA 53 F 4 13:59 3:30 4:33 1:02:16 14.5 1:36 36:34 11:46 2:00 2:00:57
5. 221 WEIHE SHERRILL 52 F 4 11:02 2:46 2:23 1:01:25 14.7 4:05 45:00 14:29 2:03:54
6. 222 BORBI LISA 52 F 4 15:18 3:50 2:27 1:09:26 13.0 1:34 54:28 17:32 2:23:12
7. 225 NELSON VICKIE 54 F 4 18:25 4:37 6:51 1:05:56 13.7 3:54 55:31 17:53 2:30:35
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 226 STALLO MISTY 55 F 4 8:25 2:07 0:50 45:40 19.7 0:55 32:34 10:29 1:28:23
2. 227 SWANN KAREN 58 F 4 11:16 2:49 1:37 51:45 17.4 0:43 28:28 9:10 1:33:47
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64 ** NONE **
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69 ** NONE **
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over ** NONE **
OVERALL MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 234 JORDON TYLER 24 M 1 5:59 1:30 0:34 34:41 26.0 0:31 18:03 5:49 59:46
2. 240 BARRETT TIM 32 M 1 6:45 1:42 0:33 36:11 24.9 0:37 20:01 6:27 1:04:05
3. 38 MCCAMBRIDGE JASON 35 M 1 6:32 1:38 0:59 36:46 24.5 0:49 20:23 6:34 1:05:28
MASTERS MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 112 GALLOWAY JEFF 49 M 2 6:55 1:44 0:48 37:42 23.9 0:45 21:03 6:47 1:07:11
2. 98 THOMSON KENNETH 45 M 2 6:46 1:42 0:56 38:28 23.4 0:43 22:06 7:07 1:08:58
3. 239 DULL CHRIS 40 M 2 7:30 1:53 0:45 38:28 23.4 0:41 22:25 7:13 1:09:47
MALE AGE GROUP RESULTS
2012 Crow's Lake Tri 2 Remember 400yd Swim 15 Mile Bike 5K Run
Crowe's Lake, Jefferson GA 07/15/2012 7:30 am Sunny
Directed by: Georgia Multisports
Sponsored by: Tri 2 Remember
MALE SPRINT AGE GROUP: 15 - 19

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 6 NEEDLE MATT 19 M 1 7:09 1:48 1:06 43:34 20.7 0:57 19:56 6:25 1:12:41
2. 2 SMITH HARRIS 16 M 1 8:00 2:00 0:35 42:50 21.0 0:44 22:06 7:07 1:14:14
3. 4 LISA TREVOR 19 M 1 8:00 2:00 2:03 45:45 19.7 0:28 23:03 7:26 1:19:17
4. 5 WALKER JARED 18 M 1 9:46 2:27 2:07 48:16 18.7 0:43 27:12 8:46 1:28:02
5. 229 RATH NICHOLAS 15 M 4 10:40 2:40 2:26 49:52 18.0 0:47 24:43 7:58 1:28:26
6. 1 COHEN JACK 15 M 1 7:43 1:56 2:48 55:07 16.3 0:55 26:55 8:40 1:33:25
7. 3 MCDANIEL HAYDEN 17 M 1 13:07 3:17 1:47 50:20 17.9 0:53 28:41 9:14 1:34:45
8. 242 MCEWEN MONTARIUS 15 M 4 10:09 2:33 2:20 55:26 16.2 0:43 35:16 11:21 1:43:51
MALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 10 HOTARD DAVID 23 M 1 5:43 1:26 1:46 44:53 20.1 0:32 23:19 7:30 1:16:10
2. 7 MORROW JACK 20 M 1 8:08 2:02 1:02 46:39 19.3 1:04 22:05 7:07 1:18:55
3. 9 ENNIS STEPHEN 23 M 1 7:27 1:52 0:43 43:28 20.7 1:06 26:31 8:32 1:19:14
4. 235 BILLINGSLEY CHARLES 20 M 1 9:11 2:18 1:39 47:55 18.8 0:34 25:44 8:17 1:25:01
5. 12 JOHNSON SCOTT 24 M 1 8:32 2:08 2:26 53:19 16.9 0:40 28:12 9:05 1:33:07
MALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 245 KENDALL GRANT 26 M 1 8:45 2:12 2:04 45:25 19.8 0:45 21:45 7:00 1:18:42
2. 14 VIGNEAUX JOEL 27 M 1 9:57 2:30 1:23 44:36 20.2 0:32 25:02 8:04 1:21:27
3. 16 DOLAN MATTHEW 27 M 1 8:54 2:14 1:20 48:31 18.6 0:32 22:56 7:23 1:22:11
4. 17 JONES BRYAN 29 M 1 8:47 2:12 1:04 46:16 19.5 0:54 26:47 8:37 1:23:46
5. 22 VAUTER BRIAN 29 M 1 52:14 17.2 0:46 24:09 7:47 1:25:58
6. 13 FREEMAN TIMOTHY 26 M 1 8:58 2:15 1:42 48:54 18.4 0:42 28:51 9:18 1:29:05
7. 15 WEIMANN STEVEN 27 M 1 11:19 2:50 2:22 45:43 19.7 0:58 28:49 9:17 1:29:09
MALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 25 PRIDMORE JASON 31 M 1 9:07 2:17 0:39 40:15 22.4 0:37 23:42 7:38 1:14:19
2. 34 ALPEN JASON 34 M 1 6:48 1:42 0:58 42:25 21.2 0:53 24:19 7:50 1:15:21
3. 27 POWELL GORDON 31 M 1 7:26 1:52 1:24 43:02 20.9 1:30 22:17 7:11 1:15:37
4. 24 CHOPRA BEN 31 M 1 6:44 1:41 1:04 42:28 21.2 0:45 25:05 8:05 1:16:05
5. 23 OYLER MICHAEL 30 M 1 7:53 1:59 0:56 42:49 21.0 0:47 23:59 7:43 1:16:21
6. 18 HARDMAN GREVILLE 30 M 1 11:52 2:58 1:09 43:08 20.9 1:03 21:17 6:51 1:18:27
7. 232 FURNEAUX TODD 32 M 1 7:17 1:50 1:15 44:05 20.4 1:24 25:03 8:04 1:19:01
8. 31 HAMM PJ 33 M 1 8:44 2:11 1:47 43:14 20.8 1:16 24:08 7:47 1:19:08
9. 32 SPEAR GLENN 33 M 1 11:39 2:55 1:11 43:23 20.7 0:36 24:35 7:55 1:21:22
10. 21 DALTON DUSTIN 30 M 1 9:25 2:22 1:03 46:24 19.4 0:38 25:50 8:19 1:23:18
11. 29 MUNRO THOMAS 32 M 1 9:53 2:29 1:14 47:11 19.1 1:13 27:06 8:44 1:26:35
12. 26 KLEINBERG PETER 30 M 1 15:30 3:53 1:45 45:07 20.0 1:31 27:57 9:00 2:00 1:33:47
13. 28 MOON JUSTIN 32 M 1 8:43 2:11 2:25 50:53 17.7 2:19 32:30 10:28 1:36:48
14. 30 MOORE TROY MOORE 31 M 1 10:28 2:37 2:26 53:05 17.0 0:52 32:29 10:28 1:39:17
15. 265 ARROWOOD MARK 34 M 4 11:08 2:47 3:11 53:41 16.8 3:12 34:26 11:05 1:45:35
MALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 61 COGAN TRAVIS 39 M 1 8:40 2:10 0:45 38:13 23.6 0:29 24:10 7:47 1:12:16
2. 53 BRODRICK BRIAN 37 M 1 7:29 1:53 1:06 41:01 21.9 0:44 20:28 6:36 2:00 1:12:45
3. 67 LLOYD MICHAEL 39 M 1 8:08 2:02 0:57 40:30 22.2 0:46 23:17 7:30 1:13:36
4. 55 KEARNEY BRIAN 39 M 1 7:38 1:55 0:48 41:07 21.9 0:45 25:44 8:17 1:16:00
5. 48 FERRARO STEVEN 37 M 1 8:18 2:05 0:58 44:45 20.1 0:55 22:46 7:20 1:17:39
6. 45 LEEB STEPHEN 36 M 1 10:07 2:32 1:08 41:24 21.7 0:56 24:08 7:46 1:17:41
7. 52 MORRISON AARON 37 M 1 10:26 2:37 2:08 40:23 22.3 0:59 24:29 7:53 1:18:23
8. 47 EVATT JASON 36 M 1 8:33 2:09 1:13 45:48 19.7 0:50 22:53 7:22 1:19:15
9. 43 HIGHAM JON 36 M 1 7:19 1:50 1:14 45:35 19.7 0:39 24:43 7:58 1:19:28
10. 252 MCGAHEE JASON 35 M 1 8:22 2:06 1:26 43:22 20.8 0:48 26:01 8:23 1:19:56
11. 62 HARRIS JAMES 39 M 1 8:34 2:09 1:02 45:58 19.6 1:18 23:57 7:43 1:20:48
12. 36 MILLS JAE 35 M 1 8:18 2:05 1:13 46:47 19.2 1:15 23:21 7:31 1:20:52
13. 49 CLARK TROY 37 M 1 10:51 2:43 0:46 44:43 20.1 0:51 25:34 8:14 1:22:44
14. 54 SHOAF JONATHAN 38 M 1 9:23 2:21 3:06 48:00 18.8 1:04 22:25 7:13 1:23:55
15. 40 CARTER CHRISTIAN 36 M 1 7:44 1:56 1:14 46:46 19.2 1:02 27:24 8:50 1:24:09
16. 56 CLICK DAN 39 M 1 8:40 2:10 0:34 43:52 20.5 0:43 30:44 9:54 1:24:31
17. 44 ROBERTSON BRADLEY 36 M 1 7:58 2:00 1:36 45:44 19.7 1:26 28:31 9:11 1:25:14
18. 46 CARCIONE RYAN 37 M 1 9:07 2:17 2:06 46:31 19.4 0:48 26:59 8:41 1:25:29
19. 238 ROGERS WILLIAM 37 M 1 9:05 2:17 1:39 50:32 17.8 1:17 28:03 9:02 1:30:34
20. 50 FERRIERO RONALD 38 M 1 9:04 2:16 2:13 46:38 19.3 1:18 32:22 10:26 1:31:34
21. 64 CHILDREY ALBERT 39 M 1 11:41 2:56 1:45 54:05 16.6 1:05 25:30 8:13 1:34:05
22. 37 PARKER BEN 36 M 1 13:12 3:18 3:31 48:29 18.6 0:54 30:35 9:51 1:36:39
23. 57 SMITH STEVE 39 M 1 13:04 3:16 2:44 55:58 16.1 2:52 31:09 10:02 1:45:45
MALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 88 SMITH LUKE 42 M 2 8:41 2:11 0:41 41:02 21.9 0:39 22:27 7:14 1:13:28
2. 68 PERDUE DUSTIN 40 M 2 9:26 2:22 1:00 41:03 21.9 0:51 21:19 6:52 1:13:38
3. 93 BARTON RICHARD 44 M 2 7:25 1:52 1:08 41:33 21.7 0:53 23:00 7:25 2:00 1:15:57
4. 251 CAPUTO WARREN 43 M 2 7:06 1:47 1:12 44:03 20.4 1:02 23:56 7:43 1:17:18
5. 78 NESSMITH BEN 42 M 2 8:49 2:13 0:51 41:48 21.5 0:52 25:12 8:07 1:17:30
6. 83 PERKINS MADISON 42 M 2 8:08 2:02 0:57 41:37 21.6 0:48 26:05 8:24 1:17:34
7. 86 ONEAL MARK 43 M 2 8:56 2:14 1:20 42:30 21.2 0:54 25:05 8:05 1:18:43
8. 85 JONES CHRISTOHER 43 M 2 7:07 1:47 1:18 42:28 21.2 1:24 26:32 8:33 1:18:48
9. 87 ANDERSON PAUL 43 M 2 8:44 2:11 1:17 41:47 21.5 1:03 27:40 8:55 1:20:30
10. 82 BURROUGHS JOHN 42 M 2 9:36 2:24 1:01 44:58 20.0 1:23 25:36 8:15 1:22:32
11. 80 BERNT DUANE 42 M 2 12:03 3:01 1:53 45:12 19.9 1:04 25:04 8:04 1:25:15
12. 79 SMITH TIMOTHY 41 M 2 8:28 2:07 1:46 46:04 19.5 1:49 29:18 9:26 1:27:24
13. 63 WAYMACK MATT 40 M 2 12:54 3:14 1:07 47:17 19.0 0:54 28:51 9:17 1:31:01
14. 89 REICHERT BRETT 44 M 2 7:13 1:49 3:16 52:53 17.0 1:07 26:44 8:37 1:31:11
15. 253 JONES TRACY 42 M 2 9:53 2:29 1:27 52:43 17.1 0:59 27:33 8:52 2:00 1:34:33
16. 84 SHERMAN CARY 42 M 2 9:36 2:24 2:17 52:47 17.1 1:41 29:11 9:24 1:35:30
17. 241 WARD KURT 40 M 2 8:37 2:09 1:44 50:27 17.8 1:34 34:56 11:15 1:37:16
18. 70 CUMMINGS BRIAN 41 M 2 12:30 3:08 3:32 49:18 18.3 1:50 32:22 10:25 1:39:30
19. 69 APPLE ROBERT 40 M 2 9:38 2:25 2:24 53:31 16.8 2:12 34:24 11:05 1:42:06
20. 94 SINGLETON BRYAN 44 M 2 11:28 2:52 4:11 1:00:51 14.8 1:23 33:28 10:47 1:51:20
21. 75 PITTS WILLIAM 42 M 2 10:51 2:43 2:34 52:10 17.3 1:31 45:54 14:47 1:52:59
22. 76 MASINO NICK 42 M 2 11:45 2:57 2:39 1:02:14 14.5 0:46 43:49 14:06 2:01:11
MALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 92 CONLEY JEFF 45 M 2 8:10 2:03 0:57 38:50 23.2 0:51 23:29 7:34 1:12:15
2. 104 STIGERS MICHAEL 47 M 2 9:49 2:28 0:34 37:33 24.0 0:39 24:59 8:03 1:13:32
3. 102 CARAWAY DAVID 47 M 2 8:14 2:04 1:26 44:19 20.3 0:45 25:11 8:07 1:19:52
4. 99 ESTES BRYAN 46 M 2 7:10 1:48 1:11 42:42 21.1 1:30 27:21 8:49 1:19:53
5. 101 RUEL PETER 46 M 2 9:10 2:18 1:22 45:16 19.9 0:46 23:34 7:35 1:20:06
6. 97 MASTERS PAUL 45 M 2 9:02 2:16 1:25 43:02 20.9 1:08 26:04 8:24 1:20:39
7. 108 BORBI MATT 48 M 2 10:07 2:32 1:10 42:23 21.2 1:18 27:24 8:49 1:22:20
8. 107 FAULKNER TODD 47 M 2 10:50 2:43 1:05 43:44 20.6 0:50 26:03 8:23 1:22:30
9. 100 BELL ELLIOTT 47 M 2 8:39 2:10 1:58 46:01 19.6 1:24 28:21 9:08 1:26:21
10. 95 FABER STEVE 45 M 2 10:38 2:40 2:27 46:46 19.2 1:31 30:09 9:43 1:31:29
11. 105 JORDAN TOMMY 47 M 2 13:05 3:16 2:18 58:16 15.4 0:46 32:27 10:27 1:46:50
12. 106 REUTER DAN 48 M 2 12:20 3:05 2:20 1:00:42 14.8 0:40 30:52 9:56 1:46:52
MALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 258 SECNEY THOMAS 52 M 2 6:21 1:36 0:43 43:07 20.9 0:55 23:04 7:26 1:14:08
2. 230 LLOYD KEVIN 53 M 2 6:23 1:36 0:42 42:20 21.3 0:59 26:18 8:28 1:16:39
3. 117 WYSONG MICHAEL 51 M 2 7:05 1:47 1:49 43:52 20.5 1:12 23:39 7:37 1:17:35
4. 244 BUCHANAN DOUGH 52 M 2 9:21 2:21 1:18 41:59 21.4 1:19 25:36 8:15 1:19:30
5. 118 BREWER NIEL 50 M 2 9:44 2:26 3:34 47:02 19.1 0:50 21:56 7:04 1:23:04
6. 114 MORROW JOHN 50 M 2 10:06 2:32 1:13 43:52 20.5 0:51 27:14 8:46 1:23:15
7. 120 COX WILLIAM 52 M 2 9:07 2:17 1:18 48:04 18.7 1:57 24:45 7:58 1:25:09
8. 121 MISIURA JOHN 52 M 2 11:04 2:46 2:06 46:42 19.3 0:57 27:01 8:42 1:27:49
9. 233 ANDERSON ANDY 51 M 2 9:11 2:18 2:39 47:54 18.8 1:00 29:32 9:31 1:30:13
10. 125 KLAER KEN 54 M 2 10:01 2:31 1:41 45:33 19.8 1:37 29:39 9:33 2:00 1:30:28
11. 250 DANIEL RANDY 50 M 2 11:18 2:50 2:10 50:12 17.9 1:15 27:04 8:43 1:31:58
12. 255 LARSON STEPHEN 54 M 2 10:59 2:45 2:14 55:03 16.4 0:54 30:30 9:49 1:39:38
13. 115 DANIEL RICHARD 50 M 2 12:05 3:02 3:16 56:52 15.8 0:52 28:03 9:02 1:41:06
14. 123 NISH ANDY 52 M 2 8:50 2:13 1:46 51:05 17.6 1:47 39:47 12:49 2:00 1:45:14
MALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 128 THORNE JEFF 56 M 2 8:48 2:12 1:16 42:46 21.0 1:06 26:41 8:36 1:20:35
2. 130 HITCHCOCK GLENN 58 M 2 8:40 2:10 1:06 42:57 21.0 1:11 27:14 8:46 1:21:06
3. 133 THOMAS BOBBY 59 M 2 10:27 2:37 0:44 47:13 19.1 0:40 32:20 10:25 1:31:21
4. 129 WOOD KENNETH 58 M 2 10:37 2:40 2:18 47:10 19.1 2:21 33:13 10:42 1:35:37
5. 248 GREG BOWERS 56 M 2 8:35 2:09 1:55 45:55 19.6 1:10 38:43 12:28 1:36:16
6. 126 BUCKLEY EDWARD 55 M 2 10:20 2:35 1:52 56:02 16.1 1:56 29:21 9:27 1:39:29
7. 231 FURNEAUZ GLENN 57 M 2 10:54 2:44 3:34 53:57 16.7 1:15 33:00 10:38 1:42:38
8. 131 ALLEN MIKE 58 M 2 8:53 2:14 1:41 53:43 16.8 2:05 38:16 12:19 1:44:35
9. 132 STOUT TERRY 59 M 2 11:51 2:58 3:33 59:22 15.2 2:11 52:35 16:56 2:09:31
MALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 134 SUTT RANDY 62 M 2 11:01 2:46 1:19 46:41 19.3 1:15 33:15 10:42 1:33:29
2. 135 REVELL DENNIS 64 M 2 12:26 3:07 2:36 52:58 17.0 2:33 34:24 11:05 1:44:55
MALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 138 MILLS ROGER 67 M 2 12:01 3:01 0:41 42:22 21.2 0:41 30:37 9:52 1:26:21
2. 139 NEELY ALAN 68 M 2 9:43 2:26 2:34 47:12 19.1 1:01 38:29 12:23 1:38:57
3. 247 THOMPSON DICK 65 M 2 14:28 3:37 1:47 48:50 18.4 1:50 34:34 11:08 1:41:28
4. 136 FRIEDELL EARL 66 M 2 9:52 2:28 3:52 57:27 15.7 1:17 43:00 13:51 1:55:25
MALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over ** NONE **