OVERALL FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 114 DABNEY DEVON 17 F 4 6:14 1:15 1:19 33:43 20.5 0:27 19:10 6:11 1:00:52
2. 166 DUNLOP ANDI 43 F 5 9:55 1:59 1:27 34:48 19.8 0:55 21:14 6:50 1:08:16
3. 199 CHILDRE ANGIE 42 F 5 9:55 1:59 1:32 36:00 19.2 0:47 21:21 6:53 1:09:33
MASTERS FEMALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 189 PEARSON ERIN 42 F 5 8:50 1:46 1:45 35:58 19.2 0:52 22:13 7:09 1:09:36
2. 203 TRAPP KATHARINE 42 F 5 10:43 2:09 2:01 39:54 17.3 0:57 20:10 6:30 1:13:43
3. 183 JUNEAU NANCY 52 F 5 8:49 1:46 1:40 38:01 18.2 0:41 24:58 8:02 1:14:07
FEMALE AGE GROUP RESULTS
2012 Old Capital Triathlon 500 Yard Swim 11.5 Mile Bike 5K Run
Old Capital Triathlon 05/27/2012 7:00 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 115 KUPRENAS RACHEL 19 F 4 8:53 1:47 1:47 42:01 16.4 0:31 19:50 6:23 1:13:00
2. 113 LEHR MORGAN 18 F 4 7:09 1:26 2:10 41:33 16.6 0:28 23:10 7:28 1:14:29
3. 116 SOUTHER KATIE 19 F 4 9:03 1:49 1:51 43:33 15.8 0:47 20:40 6:40 1:15:51
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 120 TWEEDY BRITTANY 23 F 4 7:58 1:36 2:59 38:29 17.9 1:32 21:43 7:00 1:12:40
2. 118 EKSTROM KARISSA 22 F 4 11:33 2:19 2:04 40:31 17.0 0:53 21:09 6:49 1:16:08
3. 117 LYLES CHRISTINE 21 F 4 12:03 2:25 1:45 44:06 15.6 0:36 28:55 9:19 1:27:24
4. 119 DAVIS MALLORY 22 F 4 11:36 2:20 2:23 45:18 15.2 1:39 28:04 9:02 1:28:59
5. 121 POE SARAH 23 F 4 13:09 2:38 3:19 47:14 14.6 0:43 26:44 8:37 1:31:07
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 123 HAWKINS KRISTAN 27 F 4 7:50 1:34 1:53 38:40 17.8 0:58 25:49 8:19 1:15:08
2. 122 THOMPSON CATHERINE 25 F 4 10:57 2:12 1:35 39:33 17.4 0:39 23:17 7:30 1:16:01
3. 125 KNIGHT MARISSA 28 F 4 10:49 2:10 3:18 48:29 14.2 0:48 31:28 10:08 1:34:50
4. 124 ROBBINS SOPHIA 28 F 4 11:13 2:15 2:50 49:19 14.0 1:03 34:26 11:05 1:38:50
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 138 MCCURLEY LINDSAY 34 F 4 10:46 2:10 1:29 35:24 19.5 0:36 22:03 7:06 1:10:17
2. 133 MILLIGAN SUZANNE 33 F 4 10:00 2:00 1:50 37:29 18.4 0:58 24:06 7:46 1:14:20
3. 137 BERNT AMANDA 33 F 4 11:31 2:19 2:40 39:40 17.4 1:07 21:23 6:53 1:16:19
4. 134 WAGONER KIMBERLY 33 F 4 10:25 2:05 2:38 42:08 16.4 0:29 21:31 6:56 1:17:09
5. 193 HAMMACK LANE 33 F 4 10:29 2:06 2:09 41:25 16.7 1:07 24:24 7:52 1:19:33
6. 126 STEINHAUER CACEY 30 F 4 14:05 2:49 2:01 40:36 17.0 0:50 23:42 7:38 1:21:12
7. 131 ROBERTS CARLA 32 F 4 12:08 2:26 1:55 41:37 16.6 1:05 26:24 8:30 1:23:07
8. 140 HIGHAM JENNIFER 34 F 4 13:10 2:38 3:04 42:56 16.1 1:36 25:43 8:17 1:26:27
9. 127 SMITH KELLY 31 F 4 11:30 2:18 2:17 43:20 15.9 1:03 29:30 9:30 1:27:38
10. 128 CREEKMORE MARIA 31 F 4 10:55 2:11 2:03 41:30 16.6 1:19 34:04 10:58 1:29:50
11. 139 BROWN SUSIE 34 F 4 13:57 2:48 2:44 47:21 14.6 0:49 25:28 8:12 1:30:17
12. 130 KING MEGAN 32 F 4 13:29 2:42 2:26 48:51 14.1 0:37 26:45 8:37 1:32:06
13. 135 TIDWELL LINDSEY 33 F 4 13:38 2:44 3:34 49:41 13.9 2:03 30:29 9:49 1:39:23
14. 202 ASHLEY OWENS 31 F 4 18:08 3:38 3:08 51:20 13.4 1:26 27:10 8:45 1:41:10
15. 129 PURVIS KIMBERLY 30 F 4 11:24 2:17 2:58 56:26 12.2 0:58 34:15 11:02 1:45:59
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 141 ROBBINS JILL 35 F 4 9:08 1:50 2:29 39:52 17.3 0:50 25:37 8:15 1:17:54
2. 148 THOMPSON-WHALE JENNIFER 37 F 4 10:57 2:12 2:21 40:59 16.8 0:59 23:08 7:27 1:18:23
3. 157 ALFANO MELISSA 38 F 4 10:52 2:11 2:14 41:09 16.8 0:40 26:12 8:26 1:21:05
4. 153 PATERSON TRACY 38 F 4 11:24 2:17 2:14 43:38 15.8 0:41 23:30 7:34 1:21:26
5. 156 HILL KATHERINE 39 F 4 12:46 2:34 2:49 41:14 16.7 1:30 23:21 7:31 1:21:38
6. 151 PEARCE STACEY 38 F 4 11:39 2:20 2:11 40:21 17.1 1:07 29:38 9:33 1:24:54
7. 143 DEASON JENNIFER 35 F 4 12:15 2:27 3:12 45:07 15.3 0:32 24:56 8:02 1:26:00
8. 149 PRIOR KELLY 37 F 4 12:41 2:33 2:52 47:39 14.5 0:42 27:36 8:53 1:31:29
9. 142 ROUGHTON VALORIE 35 F 4 15:55 3:11 2:15 43:45 15.8 0:27 30:15 9:44 1:32:34
10. 155 SMITH MARY 38 F 4 14:53 2:59 4:44 47:02 14.7 0:44 28:10 9:04 1:35:30
11. 150 EVERETT DAWN 38 F 4 12:50 2:34 2:22 55:06 12.5 0:38 32:36 10:30 1:43:31
12. 154 WOODARD BETH 39 F 4 17:19 3:28 3:31 50:53 13.6 2:55 39:31 12:44 1:54:08
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 167 MATCHETTE GEN 42 F 5 12:01 2:25 1:57 39:56 17.3 0:52 25:10 8:06 1:19:55
2. 161 LUNSFORD WITHF ANGELA 41 F 5 13:48 2:46 4:07 41:20 16.7 2:10 22:55 7:23 1:24:18
3. 164 WILLIAMSON JENNIFER 42 F 5 15:13 3:03 2:16 41:55 16.5 1:26 28:02 9:02 1:28:50
4. 168 VENTURA KIMBERLY 43 F 5 13:24 2:41 3:15 45:14 15.3 2:06 26:02 8:23 1:29:59
5. 171 DUKE CATHY 43 F 5 13:50 2:46 3:23 48:32 14.2 1:18 28:50 9:17 1:35:51
6. 163 DEAUGUSTINIS TARA 42 F 5 12:16 2:28 3:44 50:40 13.6 3:13 32:23 10:26 1:42:15
7. 162 HARRINGTON JAN 40 F 5 16:24 3:17 3:50 57:03 12.1 1:29 42:12 13:35 2:00:57
8. 160 DYKES CHRISTI 41 F 5 16:03 3:13 5:03 1:04:49 10.6 3:51 38:20 12:21 2:08:04
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 173 GUITTON CLAIRE 46 F 5 10:52 2:11 3:13 43:52 15.7 1:04 28:00 9:01 1:26:59
2. 172 YOUNG DIANA 45 F 5 13:32 2:43 2:24 44:46 15.4 1:24 27:09 8:45 1:29:12
3. 176 JARRELL KAREN 49 F 5 13:23 2:41 3:57 49:10 14.0 1:27 29:19 9:27 1:37:16
4. 175 PRESSWOOD MARGARET 47 F 5 15:12 3:03 5:53 48:53 14.1 0:50 29:04 9:22 1:39:50
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 181 BATES HOLLY 52 F 5 13:01 2:37 2:40 43:26 15.9 1:23 28:42 9:15 1:29:10
2. 182 ANDERSON M 52 F 5 11:56 2:24 1:55 46:19 14.9 0:41 29:23 9:28 1:30:12
3. 184 TARGA NORBA 52 F 5 19:06 3:50 2:49 45:36 15.1 2:04 25:02 8:04 1:34:34
4. 180 JOHNSON RENEE 50 F 5 13:45 2:45 3:24 48:53 14.1 2:06 30:20 9:46 1:38:27
5. 179 THOMAS SUSAN 51 F 5 14:50 2:58 3:29 49:17 14.0 1:05 31:47 10:14 1:40:25
6. 177 BILLINGS TINA 50 F 5 13:48 2:46 3:20 49:36 13.9 1:20 32:34 10:29 1:40:37
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 185 MCDONALD JEAN 56 F 5 22:01 4:25 2:53 44:52 15.4 2:17 30:17 9:45 1:42:19
2. 186 HARVISCHAK TERESA 56 F 5 27:06 5:26 1:56
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 187 MILLER ELAINE 62 F 5 15:47 3:10 4:26 54:25 12.7 2:58 40:11 12:56 1:57:45
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69 ** NONE **
FEMALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over ** NONE **
OVERALL MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 54 FRAGNITO NICK 23 M 2 7:38 1:32 1:41 30:32 22.6 0:25 19:08 6:10 59:22
2. 65 MEADOWS SAM 28 M 2 6:43 1:21 1:42 32:53 21.0 0:45 18:24 5:56 1:00:24
3. 58 ROGERS RANDY 25 M 2 7:17 1:28 1:21 32:06 21.5 0:26 20:08 6:29 1:01:17
MASTERS MALE SPRINT RESULTS - TOP 3

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 200 CHILDRE JASON 43 M 1 8:50 1:46 1:26 30:59 22.3 0:43 19:49 6:23 1:01:45
2. 204 BELINFANTE ERIK 46 M 3 8:33 1:43 1:18 34:21 20.1 0:35 19:16 6:13 1:04:03
3. 77 EVERETT JIM 46 M 3 9:01 1:49 1:44 33:26 20.6 0:30 19:32 6:18 1:04:10
MALE AGE GROUP RESULTS
2012 Old Capital Triathlon 500 Yard Swim 11.5 Mile Bike 5K Run
Old Capital Triathlon 05/27/2012 7:00 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
MALE SPRINT AGE GROUP: 16 - 19

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 47 GOSS CULLEN 16 M 2 6:43 1:21 2:02 34:57 19.7 1:08 18:28 5:57 1:03:16
MALE SPRINT AGE GROUP: 20 - 24

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 56 THOMAS BRADLEY 22 M 2 10:03 2:01 2:06 36:12 19.1 0:34 18:35 5:59 1:07:28
2. 53 FRANKLIN MATTHEW 22 M 2 9:19 1:52 2:55 36:10 19.1 0:44 19:46 6:22 1:08:51
3. 57 CARY TIMOTHY 23 M 2 11:36 2:20 2:08 37:50 18.2 0:44 19:27 6:16 1:11:43
4. 48 SEAGRAVES PARK 20 M 2 7:47 1:34 2:33 39:49 17.3 0:44 22:14 7:10 1:13:05
5. 52 COLE JASON 22 M 2 9:04 1:49 3:27 39:13 17.6 0:35 22:07 7:08 1:14:24
6. 51 AGUAR NATE 22 M 2 9:27 1:54 2:28 40:37 17.0 0:27 23:29 7:34 1:16:27
7. 50 KIM JOHN 22 M 2 11:35 2:19 3:04 41:27 16.6 1:14 24:45 7:58 1:22:04
8. 55 HAMILTON NATHAN 23 M 2 11:27 2:18 3:59 45:30 15.2 0:51 21:04 6:47 1:22:49
MALE SPRINT AGE GROUP: 25 - 29

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 66 MASSEY ZACH 28 M 2 9:06 1:50 1:28 34:25 20.1 0:28 19:13 6:12 1:04:39
2. 62 STRAIT STEPHEN 27 M 2 8:43 1:45 1:57 34:41 19.9 0:41 19:51 6:24 1:05:51
3. 64 DOBSON RICHARD 28 M 2 10:50 2:10 2:09 35:08 19.6 1:04 19:43 6:21 1:08:52
4. 192 CARY STEVEN 25 M 2 10:30 2:06 2:20 35:26 19.5 1:19 19:26 6:16 1:09:00
5. 68 KILBY BRANDON 29 M 2 9:14 1:51 2:00 37:01 18.6 0:44 22:34 7:16 1:11:32
6. 60 HAMILTON BEN 26 M 2 13:53 2:47 3:20 40:30 17.0 1:15 21:49 7:02 1:20:45
7. 61 ROBBINS LANCE 27 M 2 11:37 2:20 2:54 45:51 15.1 1:06 25:14 8:08 1:26:40
MALE SPRINT AGE GROUP: 30 - 34

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 72 ZALESKI JAMIE 33 M 2 10:30 2:06 1:50 35:25 19.5 1:02 21:03 6:47 1:09:48
2. 70 HODGE JARED 32 M 2 10:54 2:11 2:06 36:31 18.9 0:57 22:05 7:07 1:12:31
3. 73 ROBBINS SHANE 34 M 2 11:22 2:17 2:10 37:32 18.4 0:41 21:24 6:54 1:13:07
4. 74 KING WESLEY 34 M 2 11:24 2:17 2:25 37:33 18.4 0:58 21:08 6:48 1:13:26
5. 190 HUGHES MURRAY 30 M 2 7:09 1:26 1:40 37:40 18.3 0:50 26:48 8:38 1:14:05
6. 69 SMITH RYAN 31 M 2 9:35 1:55 2:16 41:52 16.5 0:56 26:19 8:29 1:20:56
7. 71 BACON NATH 32 M 2 13:32 2:43 2:44 43:29 15.9 0:44 21:22 6:53 1:21:49
8. 67 BROOKS CHIP 30 M 2 15:42 3:09 3:24 49:54 13.8 2:10 27:04 8:43 1:38:12
MALE SPRINT AGE GROUP: 35 - 39

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 4 ROBINSON TONY 35 M 1 9:16 1:52 2:09 31:38 21.8 0:46 17:43 5:42 1:01:29
2. 14 CORRIGAN MICHAEL 39 M 1 9:30 1:54 1:54 33:53 20.4 0:34 19:04 6:09 1:04:53
3. 15 BIRKELI PAUL 39 M 1 9:51 1:59 1:49 33:58 20.3 0:49 20:34 6:37 1:07:00
4. 11 GARCIA MORGAN 38 M 1 7:17 1:28 2:04 37:26 18.4 0:55 21:20 6:52 1:09:00
5. 10 ABNEY LEE 36 M 1 9:15 1:51 2:18 34:58 19.7 0:48 21:50 7:02 1:09:06
6. 8 HIGHAM JON 36 M 1 8:54 1:47 1:54 36:07 19.1 0:50 21:41 6:59 1:09:24
7. 16 HILL SCOTT 39 M 1 9:08 1:50 2:03 38:51 17.8 1:05 23:37 7:36 1:14:42
8. 5 TIDWELL ROBERT 36 M 1 8:41 1:45 2:42 37:04 18.6 1:41 27:59 9:01 1:18:05
9. 6 RUSSELL JASON 36 M 1 12:33 2:31 2:27 38:15 18.0 0:56 25:14 8:08 1:19:23
10. 2 STEINMEYER KEVIN 35 M 1 12:02 2:25 4:55 37:41 18.3 1:17 25:57 8:22 1:21:50
11. 7 DAVIS JACK 36 M 1 10:35 2:07 4:41 41:03 16.8 0:54 27:44 8:56 1:24:55
12. 3 BROOKS CHAD 35 M 1 10:58 2:12 4:01 44:55 15.4 0:42 25:04 8:04 1:25:38
13. 9 BROWN MICHAEL 37 M 1 14:35 2:55 2:21 41:39 16.6 1:22 28:06 9:03 1:28:00
14. 13 OLIVER SPENCER 39 M 1 14:14 2:51 3:02 45:14 15.3 2:00 26:01 8:23 1:30:29
MALE SPRINT AGE GROUP: 40 - 44

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 17 SMITH DALLAS 40 M 1 9:44 1:57 1:34 33:18 20.7 0:32 23:39 7:37 1:08:46
2. 195 AKERS JOSEPH 40 M 1 8:59 1:48 2:04 36:08 19.1 1:21 22:54 7:23 1:11:26
3. 36 QUICK PAUL 44 M 1 12:57 2:36 1:51 37:00 18.7 1:24 20:42 6:40 1:13:52
4. 197 COMBS EARLE 42 M 1 10:19 2:04 2:15 38:27 18.0 1:04 23:09 7:28 1:15:12
5. 19 KROMER MARK 40 M 1 8:51 1:47 1:51 38:46 17.8 0:51 25:28 8:12 1:15:45
6. 41 LEWIS GARY 44 M 1 10:41 2:09 3:21 37:48 18.3 1:53 22:08 7:08 1:15:50
7. 27 BERNT DUANE 42 M 1 16:13 3:15 2:23 40:13 17.2 1:10 22:05 7:07 1:22:02
8. 26 SMITH TONY 42 M 1 16:58 3:24 3:00 39:53 17.3 1:52 25:06 8:05 1:26:48
9. 21 DOLCE JAMES 40 M 1 12:26 2:30 3:54 43:53 15.7 0:59 25:58 8:22 1:27:08
10. 34 LANGSTON STEPHEN 43 M 1 14:15 2:51 3:01 42:47 16.1 1:58 25:56 8:21 1:27:55
11. 18 KERES DAVID 41 M 1 13:56 2:48 3:02 43:29 15.9 1:59 30:42 9:53 1:33:05
12. 30 BOLLINGER PAUL 43 M 1 12:07 2:26 4:11 44:15 15.6 2:46 31:05 10:01 1:34:22
13. 33 DUKE MICHAEL 43 M 1 20:39 4:08 3:15 46:31 14.8 0:49 28:49 9:17 1:40:00
14. 196 DYKES JODY 40 M 5 26:13 5:15 3:33 56:18 12.3 3:42 38:24 12:22 2:08:08
MALE SPRINT AGE GROUP: 45 - 49

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 198 GRAY AARON 47 M 3 10:10 2:02 1:33 33:47 20.4 0:41 20:37 6:38 1:06:46
2. 87 GOULD LOWELL 48 M 3 8:23 1:41 1:03 35:01 19.7 0:15 22:18 7:11 1:06:58
3. 84 ADRIEN TOM 47 M 3 11:05 2:13 1:57 32:14 21.4 0:39 21:31 6:56 1:07:24
4. 43 MATCHETTE JOE 45 M 3 11:30 2:18 1:35 31:54 21.6 0:38 22:46 7:20 1:08:21
5. 81 FOSTER ANDREW 46 M 3 9:39 1:56 1:43 37:09 18.6 1:01 21:23 6:53 1:10:53
6. 85 YOUNG ARON 48 M 3 8:52 1:47 1:59 35:31 19.4 1:41 23:52 7:41 1:11:53
7. 40 SMITH CRAIG 45 M 3 11:20 2:16 3:29 40:21 17.1 1:16 22:53 7:22 1:19:17
8. 80 DUKE COLIN 46 M 3 12:08 2:26 2:26 40:26 17.1 1:00 24:39 7:57 1:20:38
9. 39 LALLEY MARC 45 M 3 11:38 2:20 3:26 40:21 17.1 1:37 26:01 8:23 2:00 1:25:01
10. 88 PEARSON DOUGLAS 49 M 3 1:25:56
11. 89 LAMBERTH EDDIE 49 M 3 15:14 3:03 4:49 38:56 17.7 2:01 25:42 8:17 1:26:40
12. 44 SISSON MARK 45 M 3 12:18 2:28 2:39 43:27 15.9 1:27 31:57 10:17 1:31:44
13. 86 MCCULLEY COLIN 48 M 3 13:16 2:40 3:32 50:13 13.7 1:19 27:04 8:43 1:35:21
14. 82 VENTURA ANTHONY 47 M 3 18:01 3:37 4:25 49:11 14.0 2:15 36:06 11:37 1:49:57
MALE SPRINT AGE GROUP: 50 - 54

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 98 WOODWARD KEITH 54 M 3 11:40 2:20 1:55 35:00 19.7 0:47 20:16 6:32 1:09:37
2. 191 GURA PHILIP 53 M 3 10:37 2:08 2:09 33:21 20.7 0:59 22:32 7:16 1:09:37
3. 92 SCHULTZ SCOTT 50 M 3 9:52 1:59 1:54 36:03 19.1 0:42 22:26 7:14 1:10:55
4. 93 OTIS PATRICK 50 M 3 12:01 2:25 2:12 35:24 19.5 0:50 20:51 6:43 1:11:16
5. 90 BELL BOB 50 M 3 9:37 1:56 2:31 38:41 17.8 1:17 23:40 7:38 1:15:46
6. 94 ROYER JEFF 52 M 3 12:39 2:32 3:13 39:00 17.7 1:50 20:00 6:27 1:16:41
7. 194 PUSTELNIK CASEY 51 M 3 11:48 2:22 1:49 36:58 18.7 1:11 25:25 8:11 1:17:09
8. 91 DANIEL RICK 50 M 3 13:43 2:45 3:06 42:19 16.3 2:33 24:51 8:00 1:26:31
9. 96 NISH ANDY 52 M 3 10:46 2:10 3:03 41:30 16.6 1:48 30:51 9:56 1:27:57
10. 95 TARGA JOSE 52 M 3 12:31 2:31 5:50 54:47 12.6 1:41 37:36 12:07 1:52:24
MALE SPRINT AGE GROUP: 55 - 59

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 101 DABNEY WILLIAM 58 M 3 7:03 1:25 1:34 32:49 21.0 0:38 22:58 7:24 1:05:00
2. 102 HARRISON WILLIAM 58 M 3 9:10 1:50 1:20 36:17 19.0 0:40 23:09 7:28 1:10:35
3. 100 STANCIL JOEL 57 M 3 13:24 2:41 3:11 39:03 17.7 1:54 23:51 7:41 1:21:21
4. 104 SHELOR EDWARD 58 M 3 10:18 2:04 3:48 38:05 18.1 1:39 29:34 9:31 1:23:22
5. 99 ETHERIDGE JOE 55 M 3 17:40 3:32 4:30 44:19 15.6 0:46 22:34 7:16 1:29:46
6. 103 ANDERSON JON 59 M 3 14:22 2:53 3:13 46:16 14.9 1:52 28:47 9:16 1:34:29
MALE SPRINT AGE GROUP: 60 - 64

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 106 KING WESLEY 60 M 3 11:41 2:21 3:08 36:58 18.7 1:24 25:49 8:19 1:18:58
2. 107 DAVIS PAUL 62 M 3 19:51 3:59 2:24 48:06 14.3 2:15 28:27 9:10 1:41:00
MALE SPRINT AGE GROUP: 65 - 69

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 109 MILLS ROGER 67 M 3 14:19 2:52 1:16 35:36 19.4 0:36 26:27 8:31 1:18:12
2. 108 PAULK BILL 65 M 3 16:52 3:23 3:09 44:50 15.4 2:46 26:41 8:36 1:34:16
MALE SPRINT AGE GROUP: 70 & Over

Place No. Code NAME Age Sex Wave SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 111 SOLEM DUANE 72 M 3 13:25 2:41 2:51 43:32 15.9 1:08 26:59 8:41 1:27:52
2. 110 EADY FRANK 70 M 3 14:46 2:58 3:30 48:54 14.1 0:55 24:02 7:45 1:32:05
3. 112 LASSITER ERROL 76 M 3 10:15 2:03 1:59 41:35 16.6 1:05 41:09 13:15 1:36:01