INTERMEDIATE FEMALE AGE GROUP RESULTS
2013 Peach Kids LaGrange(Intermediate)
LaGrange College 04/27/2013 8:30 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. Code NAME Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 163 JESEL AVERY 9 F 3:45 3:45 0:45 11:48 15.3 0:20 5:13 8:23 21:49
2. 191 THOMSON ANDI 9 F 3:08 3:08 0:43 12:29 14.4 0:21 5:23 8:40 22:03
3. 200 FILIPEK ANNA 9 F 3:21 3:21 0:59 12:19 14.6 0:23 5:15 8:27 22:14
4. 176 PARHAM BECCA 9 F 3:00 3:00 0:53 14:24 12.5 0:20 6:00 9:40 24:36
5. 160 EILAND ADDIE 9 F 3:07 3:07 1:53 15:09 11.9 0:21 5:59 9:38 26:28
6. 205 PURUELL ANNA 9 F 6:22 6:22 1:53 15:16 11.8 0:28 5:19 8:33 29:17
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. Code NAME Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 193 VILLA SOPHIE 10 F 2:27 2:27 0:30 10:18 17.5 0:14 4:42 7:33 18:09
2. 178 PERROTTI JORDAN 10 F 2:24 2:24 0:50 12:02 15.0 0:22 5:55 9:32 21:31
3. 157 DREW KYLEIGH 10 F 2:59 2:59 1:11 12:48 14.1 0:25 4:31 7:16 21:52
4. 170 MALCOM CAMILLE 10 F 3:26 3:26 0:49 12:42 14.2 0:19 4:56 7:56 22:11
5. 169 LOUTZENHEISER KIMBERLY 10 F 3:06 3:06 1:04 12:00 15.0 0:19 5:54 9:30 22:21
6. 175 OTOOLE AUDREY 10 F 3:03 3:03 1:45 12:58 13.9 0:20 5:25 8:43 23:28
7. 159 EILAND ELLA 10 F 2:50 2:50 1:10 14:21 12.5 0:21 6:37 10:38 25:17
8. 202 SATO OLIVIA 10 F 3:43 3:43 1:50 15:31 11.6 0:22 7:07 11:26 28:30
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. Code NAME Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 201 LOVERMAN ANNA CATE 11 F 2:24 2:24 0:34 9:56 18.1 0:18 4:57 7:57 18:07
2. 161 FILIPEK ISABEL 11 F 2:38 2:38 0:41 10:47 16.7 0:23 5:02 8:06 19:29
3. 158 DUPREE OLIVIA 11 F 2:29 2:29 1:00 12:24 14.5 0:21 5:59 9:38 22:12
4. 154 CARR LILLIAN 11 F 2:48 2:48 0:47 12:30 14.4 0:21 5:48 9:20 22:12
5. 172 MCGEEHEN TAYLOR 11 F 3:10 3:10 0:52 12:11 14.8 0:43 7:14 11:38 24:07
INTERMEDIATE MALE AGE GROUP RESULTS
2013 Peach Kids LaGrange(Intermediate)
LaGrange College 04/27/2013 8:30 am Sunny
Directed by: Jim Rainey
Sponsored by: Georgia Multisports
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. Code NAME Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 183 SCHABORT SIMON 9 M 2:34 2:34 0:31 10:22 17.4 0:19 4:06 6:35 17:50
2. 168 KIEWIT GRIFFIN 9 M 3:13 3:13 0:38 11:12 16.1 0:21 5:08 8:15 20:29
3. 156 DEPRIEST DYLAN 9 M 3:34 3:34 1:35 12:37 14.3 0:16 4:57 7:58 22:57
4. 173 MOSS JACKSON 9 M 2:56 2:56 1:31 13:22 13.5 0:35 5:38 9:03 23:59
5. 171 MCCONNELL EVAN 9 M 4:38 4:38 1:20 12:39 14.2 0:21 6:23 10:17 25:20
6. 185 SHEPLER CLAYTON 9 M 3:06 3:06 1:02 14:06 12.8 0:18 10:39 17:08 29:09
7. 324 LEWIS SAM 9 M 3:33 3:33 1:35 18:05 10.0 0:18 7:35 12:12 31:04
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. Code NAME Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 192 TULLIS SAM 10 M 2:07 2:07 0:21 8:46 20.5 0:10 3:53 6:14 15:16
2. 199 EVEREST JACK 10 M 2:16 2:16 0:55 9:37 18.7 0:14 3:59 6:24 16:59
3. 180 PROFFITT AIDEN 10 M 2:19 2:19 0:31 9:47 18.4 0:15 4:12 6:45 17:03
4. 190 TEEPLES QUINN 10 M 2:39 2:39 0:36 9:55 18.2 0:25 4:23 7:04 17:56
5. 164 KASHLAN ADAM 10 M 2:25 2:25 0:34 10:52 16.6 0:14 4:42 7:33 18:45
6. 166 KASHLAN ROMMI 10 M 2:32 2:32 0:42 10:42 16.8 0:19 5:11 8:19 19:24
7. 165 KASHLAN ZANE 10 M 2:23 2:23 0:29 11:35 15.5 0:14 5:15 8:26 19:53
8. 187 STANSELL JACK 10 M 2:50 2:50 0:28 12:42 14.2 0:21 4:40 7:31 20:59
9. 198 ZWILLING AUSTIN 10 M 3:29 3:29 1:36 10:34 17.0 0:22 5:20 8:35 21:19
10. 194 WALKER JAMES 10 M 3:51 3:51 0:58 10:59 16.4 0:23 5:53 9:28 22:02
11. 162 GAY ANDER 10 M 3:35 3:35 1:43 13:26 13.4 0:26 6:15 10:04 25:25
12. 155 CHATMAN REESE 10 M 2:56 2:56 1:39 14:42 12.2 0:28 6:13 9:59 25:55
13. 197 WILLIAMS BODE 10 M 3:28 3:28 1:07 15:27 11.7 0:24 7:24 11:54 27:48
14. 186 SLADE SPENCER 10 M 4:18 4:18 1:23 15:12 11.8 0:27 7:09 11:31 28:27
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. Code NAME Age Sex SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 203 HASKO LUCIANO 11 M 2:10 2:10 0:37 8:58 20.1 0:17 3:53 6:15 15:53
2. 182 SCHABORT DANIEL 11 M 2:16 2:16 0:33 9:27 19.1 0:14 3:55 6:19 16:23
3. 184 SCHUSTER MAX 11 M 2:34 2:34 0:39 9:29 19.0 0:17 4:35 7:22 17:32
4. 167 KIEWIT PARKER 11 M 2:32 2:32 0:36 10:19 17.5 0:20 5:10 8:18 18:55
5. 195 WALTMAN BENJAMIN 11 M 2:32 2:32 1:19 10:31 17.1 0:18 5:03 8:07 19:40
6. 179 PRICE GARRETT 11 M 3:00 3:00 0:37 11:05 16.3 0:24 4:41 7:32 19:45
7. 151 ANDERSON ROBBIE 11 M 3:18 3:18 0:44 11:36 15.5 0:16 5:30 8:51 21:23
8. 188 STUART NICHOLAS 11 M 2:34 2:34 0:56 12:04 14.9 0:29 5:31 8:52 21:32
9. 196 WEEKS WEST 11 M 3:04 3:04 0:52 12:08 14.8 0:24 6:26 10:20 22:52
10. 206 PURNELL LUKE 11 M 3:19 3:19 1:37 12:10 14.8 0:21 6:05 9:47 23:29
11. 204 BUTLER PIERCE 11 M 3:13 3:13 1:43 12:20 14.6 0:22 5:56 9:32 23:32
12. 181 ROTH ASTON 11 M 3:39 3:39 1:07 12:35 14.3 0:21 6:25 10:19 24:05