INTERMEDIATE FEMALE AGE GROUP RESULTS
2012 Peach Kids Gainesville(Intermediate)
Frances Meadows Aquatic Center 07/29/2012 8:00 am Sunny
Directed by: Lee Elrod
Sponsored by: Georgia Multisports
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 142 SMITH NICOLE 2:43 2:43 0:37 15:02 12.0 0:21 6:08 9:52 24:50
2. 160 MCCALL RYLEE 3:10 3:10 1:03 15:22 11.7 0:34 7:14 11:38 27:21
3. 136 SKOP CAMI 4:20 4:20 0:48 15:19 11.8 0:22 6:40 10:44 27:27
4. 151 GAYER ELLIE 2:42 2:42 1:10 15:42 11.5 0:29 7:38 12:17 27:39
5. 110 DUNCAN CAROLINE 3:18 3:18 1:36 17:18 10.4 0:26 6:17 10:06 28:52
6. 131 DEHANEY PRIYA 4:09 4:09 2:02 21:22 8.4 0:30 3:23 5:26 31:23
7. 169 WATTERSON HALEY 3:34 3:34 1:47 23:12 7.8 0:27 2:38 4:14 31:36
8. 155 WAGNER RILYN 4:19 4:19 1:44 18:48 9.6 0:32 7:28 12:00 32:48
9. 164 DREW KYLEIGH 4:24 4:24 2:07 23:20 7.7 0:28 6:47 10:54 37:04
10. 114 SIEWERT ELLIE 4:44 4:44 2:04 19:11 9.4 0:25 11:04 17:48 37:26
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 162 BRANNON SALLY 2:32 2:32 0:49 12:32 14.4 0:23 5:41 9:08 21:56
2. 161 BRANNON MARYWYNN 2:28 2:28 0:43 13:00 13.9 0:16 5:50 9:24 22:16
3. 156 GATES MAKENA 2:53 2:53 0:45 15:51 11.4 0:23 6:30 10:27 26:20
4. 165 WIEDOWER ANNABELLE 3:14 3:14 1:25 15:53 11.3 0:32 7:52 12:40 28:55
5. 125 MASON KLAIRE 3:10 3:10 2:07 15:43 11.5 0:33 8:27 13:36 29:58
6. 144 EDMOND SHANI 2:24 2:24 1:08 17:35 10.2 0:22 8:38 13:53 30:05
7. 158 O'BRIEN ELLE 3:38 3:38 2:07 18:41 9.6 0:39 6:55 11:07 31:58
8. 140 GOODLOE KEELY 3:05 3:05 1:25 19:45 9.1 0:31 7:17 11:43 32:01
9. 122 WELCH RILEY 3:57 3:57 1:21 21:46 8.3 0:23 8:32 13:44 35:57
10. 153 CARPENTER JOCELYN 4:07 4:07 1:20 21:50 8.2 0:25 8:49 14:11 36:29
11. 112 KELEHER CATHERINE 2:58 2:58 2:36 20:41 8.7 0:48 10:19 16:37 37:20
12. 120 RUIZ VICTORIA 3:27 3:27 1:25 24:38 7.3 0:24 10:45 17:17 40:37
FEMALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 143 MURRAY CALISTA 2:10 2:10 0:30 11:45 15.3 0:20 6:18 10:07 20:59
2. 145 MOSS RYLEE 2:02 2:02 0:47 12:26 14.5 0:33 6:19 10:09 22:05
3. 119 DIVIRGILIO GABBY 2:17 2:17 1:04 13:01 13.8 0:19 7:10 11:32 23:48
4. 149 KUELPMAN YSSA 2:44 2:44 1:47 16:05 11.2 0:32 7:42 12:22 28:48
5. 168 WATTERSON GRACE 2:51 2:51 2:35 19:24 9.3 0:42 6:42 10:47 32:13
INTERMEDIATE MALE AGE GROUP RESULTS
2012 Peach Kids Gainesville(Intermediate)
Frances Meadows Aquatic Center 07/29/2012 8:00 am Sunny
Directed by: Lee Elrod
Sponsored by: Georgia Multisports
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 9 - 9

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 127 CROSS STEPHEN 3:12 3:12 1:41 13:04 13.8 0:24 5:39 9:05 23:58
2. 152 DELOACH CHASE 3:24 3:24 1:08 13:53 13.0 0:32 6:27 10:22 25:22
3. 129 WALKER TREY 3:33 3:33 0:57 13:37 13.2 0:30 6:56 11:09 25:31
4. 117 KASHLAN ZANE 2:29 2:29 1:26 15:43 11.5 0:23 5:59 9:38 25:59
5. 108 KASHLAN ADAM 2:30 2:30 1:28 15:09 11.9 0:29 6:37 10:39 26:12
6. 109 EHLERS THOMAS 3:48 3:48 1:16 14:38 12.3 0:34 6:50 11:00 27:05
7. 166 ROBERTS BRIAN 3:08 3:08 1:36 13:58 12.9 0:32 8:01 12:54 27:15
8. 113 FRENCH COLIN 3:03 3:03 1:00 17:19 10.4 0:32 5:57 9:34 27:48
9. 116 KASHLAN ROMMI 3:04 3:04 1:15 15:25 11.7 0:31 7:40 12:21 27:54
10. 106 HOLLIGER LUKAS 3:20 3:20 0:57 16:47 10.7 0:33 6:22 10:15 27:58
11. 154 MCHUGH CONNOR 3:30 3:30 2:16 16:43 10.8 0:27 8:26 13:34 31:20
12. 107 FLANAGAN NOAH 5:42 5:42 2:21 13:13 13.6 0:50 10:12 16:24 32:15
13. 121 WEATHERLY BEN 3:39 3:39 1:27 19:51 9.1 0:29 8:52 14:16 34:16
14. 124 HOPPENFELD ELI 2:29 2:29 0:45
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 10 - 10

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 134 SCHUSTER MAX 2:29 2:29 0:53 11:45 15.3 0:20 6:02 9:42 21:26
2. 170 BEHRMANN SUMNER 2:35 2:35 0:34 11:26 15.8 0:24 6:33 10:33 21:31
3. 135 BROWN CONRAD 2:14 2:14 0:44 12:27 14.5 0:29 5:52 9:26 21:43
4. 139 PARRISH WILL 3:01 3:01 0:43 11:54 15.1 0:24 5:54 9:29 21:54
5. 123 STUART NICHOLAS 2:35 2:35 1:05 10:31 17.1 0:37 7:21 11:49 22:06
6. 167 ANDERSON ROB 3:14 3:14 0:52 10:56 16.5 0:39 8:10 13:09 23:48
7. 159 BRUNING MASON 2:32 2:32 0:47 13:47 13.1 0:21 6:40 10:44 24:05
8. 126 SCOTT CHIP 2:36 2:36 1:29 14:38 12.3 0:24 5:40 9:07 24:45
9. 130 KIRBY GRAYSON 2:16 2:16 1:13 15:04 12.0 0:36 7:26 11:57 26:33
10. 133 ROBINSON LANCE 3:03 3:03 2:03 14:23 12.5 0:43 6:52 11:02 27:02
11. 150 VOIGT JOHN 3:13 3:13 1:09 14:25 12.5 0:41 8:28 13:37 27:54
12. 138 GILLIAM IAN 3:01 3:01 1:42 17:05 10.5 0:34 7:15 11:40 29:35
13. 102 KISER MASON 3:22 3:22 1:44 15:51 11.4 0:29 8:24 13:31 29:48
14. 148 MAULDIN SAM 2:49 2:49 3:19 16:39 10.8 0:44 7:00 11:16 30:29
15. 101 REYNER NATHAN 2:50 2:50 2:12 14:43 12.2 0:46 10:22 16:40 30:50
16. 105 STAUFFER TYLER 4:10 4:10 2:14 18:56 9.5 0:29 7:02 11:19 32:49
MALE INTERMEDIATE AGE GROUP: 11 - 11

Place No. Code NAME SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 157 ANDERSEN LEIF 2:17 2:17 0:56 12:49 14.1 0:26 5:17 8:30 21:42
2. 111 RENCH TASKAR 2:29 2:29 1:06 14:20 12.6 0:23 6:10 9:55 24:26
3. 118 CRUMPTON WILL 1:55 1:55 1:23 14:47 12.2 0:16 8:07 13:04 26:26
4. 104 HUMPHREY OWEN 2:51 2:51 1:23 14:14 12.7 0:39 7:54 12:43 26:59
5. 103 O'DONNELL HARRISON 3:02 3:02 1:36 14:48 12.2 0:22 8:02 12:56 27:49
6. 128 CANTEL DEVIN 2:52 2:52 2:36 17:32 10.3 0:35 7:44 12:26 31:17
7. 146 VARNER AUSTIN 3:04 3:04 1:40 19:44 9.1 0:37 7:06 11:25 32:09