FEMALE AGE GROUP RESULTS
2012 Tri For Tourette
Concourse Athletic Club 09/23/2012 4:00 pm Sunny
Directed by: Lee Elrod
Sponsored by: ConCoure Atheletic Club
FEMALE AGE GROUP: 7 - 8

Place No. Code NAME Age SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 191 HOPPENFELD ALEXA 8 2:25 2:25 0:41 9:59 15.0 0:28 8:41 8:41 22:12
2. 125 COURTNEY KATE 8 2:25 2:25 0:26 8:13 8:13 22:29
3. 150 MONACHELLO JANE 7 3:19 3:19 1:01 11:01 13.6 0:37 9:02 9:02 24:58
4. 154 BARRETT SARA 7 3:16 3:16 1:09 8:56 8:56 25:12
5. 129 MALONEY KYLA 8 2:29 2:29 10:11 10:11 25:19
6. 183 HORST JANINE 8 2:26 2:26 1:18 10:58 13.7 0:44 9:55 9:55 25:19
7. 117 THARP CLAIRE 8 2:41 2:41 1:38 9:40 9:40 26:37
8. 146 HART KALEIGH 7 2:43 2:43 1:25 9:36 9:36 26:39
9. 184 HORST GENAE 8 2:34 2:34 1:15 11:15 13.3 0:50 12:04 12:04 27:55
10. 151 SCHWEBER LILY 8 2:34 2:34 1:03 12:28 12.0 0:35 11:23 11:23 28:01
11. 126 OWEN CAMERON 8 2:51 2:51 1:59 11:31 11:31 28:51
12. 201 GODLEWSKI LAUREN 7 2:44 2:44 1:26 12:22 12.1 0:36 11:52 11:52 28:57
13. 197 BUTLER ELLA 8 3:27 3:27 1:18 13:41 11.0 0:46 10:42 10:42 29:51
14. 142 NOBLE LEAH 8 4:01 4:01 2:34 12:56 11.6 0:49 10:01 10:01 30:19
15. 138 TERRELL DESLYN 7 2:29 2:29 2:14 16:22 9.2 0:27 9:40 9:40 31:10
16. 165 HERNANDEZ SANDRA 7 4:08 4:08 3:05 8:42 17.2 0:54 14:54 14:54 31:41
17. 143 MURPHEY EMMA 8 2:47 2:47 3:51 11:55 12.6 0:44 12:46 12:46 32:01
18. 202 TYLER MABEL 7 4:22 4:22 3:09 14:16 10.5 0:28 10:17 10:17 32:30
19. 132 PERKEY NICOLE 8 2:59 2:59 2:29 14:31 10.3 0:35 13:03 13:03 33:35
20. 144 MURPHY MADELINE 7 3:18 3:18 2:39 13:28 13:28 35:13
21. 145 BAKER KATRIN 8 3:25 3:25 3:00 18:34 8.1 0:45 13:41 13:41 39:23
FEMALE AGE GROUP: 9 - 10

Place No. Code NAME Age SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 67 SCHROEDER LINDSAY 10 1:48 1:48 0:51 8:46 17.1 0:27 7:18 7:18 19:06
2. 185 EMMONS RAQUEL 10 2:24 2:24 0:39 8:49 17.0 0:27 8:00 8:00 20:17
3. 99 COURTNEY LAUREN 10 2:08 2:08 1:05 8:34 17.5 0:21 8:17 8:17 20:22
4. 168 GATES MAKENA 10 2:25 2:25 0:40 9:51 15.2 0:11 8:01 8:01 21:07
5. 103 CAREY ALLY 9 2:33 2:33 1:13 10:37 14.1 0:31 7:34 7:34 22:26
6. 104 MINAHAN JILLIAN 10 2:27 2:27 1:16 9:36 15.6 0:30 8:42 8:42 22:29
7. 78 BURNETTE JENNA 10 2:09 2:09 1:21 11:07 13.5 0:25 8:03 8:03 23:03
8. 172 COOK KENDALL 10 2:39 2:39 1:11 7:50 7:50 23:27
9. 71 PILKENTON ABBY 10 1:57 1:57 1:38 11:20 13.2 0:36 10:11 10:11 25:39
10. 206 VAZHENIN ELIZABETH 9 2:09 2:09 1:40 11:33 13.0 0:24 10:05 10:05 25:49
11. 82 ADAM MARY 9 2:38 2:38 1:16 10:56 13.7 0:26 11:08 11:08 26:22
12. 100 PAIKEDAY AVA 9 2:18 2:18 1:29 11:34 11:34 26:58
13. 66 BODROGI LAYLA 10 2:52 2:52 1:02 10:12 14.7 0:27 12:44 12:44 27:15
14. 76 MCGLYNN MAURA 10 2:13 2:13 1:18 12:45 11.8 0:28 10:38 10:38 27:19
15. 59 LOWY GABRIELLA 10 2:52 2:52 1:56 10:00 10:00 27:46
16. 98 FAKIER BRIGHTON 10 2:37 2:37 2:10 11:20 13.2 0:38 11:35 11:35 28:18
17. 173 REID-MARTIN ARINA 10 2:00 2:00 1:06 10:17 10:17 28:28
18. 122 HALL EMMA 9 2:33 2:33 2:07 11:58 12.5 0:29 11:56 11:56 29:01
19. 119 MORAIN DEVON 9 3:18 3:18 2:34 12:25 12.1 0:26 10:45 10:45 29:26
20. 62 SOLOMON REBECCA 10 2:52 2:52 1:14 13:33 11.1 0:35 11:41 11:41 29:53
21. 180 YARRELL JENASIS 10 3:05 3:05 1:02 15:06 9.9 0:11 11:00 11:00 30:22
22. 101 KEHOE COLLEEN 9 2:57 2:57 3:22 14:20 10.5 0:38 9:31 9:31 30:45
23. 121 KUSHNER JULIA 9 3:29 3:29 2:28 13:21 11.2 0:37 11:02 11:02 30:56
24. 90 NOBLE ANDIE 9 2:49 2:49 2:56 13:20 11.2 0:42 11:36 11:36 31:22
25. 169 BAUCOM KATE 9 2:58 2:58 2:41 13:07 11.4 0:56 11:50 11:50 31:30
26. 134 KILTON CAROLINE 9 3:23 3:23 2:37 14:09 10.6 0:45 12:17 12:17 33:09
27. 133 HERBERT KYLEE 9 3:11 3:11 3:33 12:56 11.6 0:58 12:38 12:38 33:14
28. 174 DAVIS EMILY 10 2:38 2:38 1:08 13:53 13:53 33:49
29. 171 TIMMONS PARKER 10 2:34 2:34 1:48 15:57 9.4 0:57 14:12 14:12 35:28
30. 108 KNAPP BROOKSLEY 9 4:01 4:01 2:15 18:09 8.3 0:29 12:11 12:11 37:03
31. 170 BAUCOM CLAIRE 10 3:16 3:16 1:45 15:27 9.7 1:20 16:39 16:39 38:25
32. 112 WISE KATHRYN 10 2:54 2:54 2:17 15:46 9.5 1:01 16:47 16:47 38:43
68 HART KENNEDY 10 2:02 2:02 1:07 5:46 26.1
FEMALE AGE GROUP: 11 - 12

Place No. Code NAME Age SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 18 SHERMAN ELLY 12 1:47 1:47 0:43 7:07 7:07 18:08
2. 50 MOSS RYLEE 11 1:47 1:47 0:46 8:03 18.6 0:26 9:51 9:51 20:52
3. 24 SMITH TATUM 12 1:50 1:50 1:10 8:27 17.8 0:47 8:43 8:43 20:56
4. 29 HUMPHREY SAMANTHA 11 1:59 1:59 0:46 9:29 15.8 0:30 9:06 9:06 21:47
5. 36 PRESSLY KENDALL 11 2:31 2:31 1:15 7:43 7:43 22:11
6. 17 TERRELL ASPEN 12 2:07 2:07 1:14 8:23 8:23 22:30
7. 28 CLEMENTS GRACE 12 2:13 2:13 1:31 10:43 14.0 0:52 7:22 7:22 22:38
8. 49 MALONEY TERESA 11 2:17 2:17 1:15 9:19 9:19 22:58
9. 53 MARION CHRISTINA 11 2:28 2:28 1:02 10:38 14.1 0:35 8:29 8:29 23:11
10. 199 GUTHNE GRAYCE 12 2:20 2:20 9:25 9:25 23:27
11. 25 MINAHAN MEEGAN 12 2:12 2:12 1:42 9:11 16.3 0:42 10:08 10:08 23:52
12. 37 THARP EMMA 11 2:26 2:26 1:42 10:54 13.8 0:41 8:26 8:26 24:07
13. 178 BURNS ANNA 12 2:23 2:23 0:58 10:34 10:34 24:45
14. 69 FAKIER EMMA CLAIRE 11 2:44 2:44 1:16 10:49 13.9 0:38 10:54 10:54 26:19
15. 39 BAKER SARAH 12 2:07 2:07 2:21 12:42 12:42 26:49
16. 40 LITTLE KATIE 12 2:40 2:40 1:30 10:17 10:17 27:21
17. 57 TERRELL BLYTHE 11 2:03 2:03 1:42 12:59 11.6 0:34 10:12 10:12 27:28
18. 45 BARNARD MADISON 11 2:48 2:48 1:11 13:42 11.0 28:29
19. 34 SCHACHTER CAITLIN 11 2:55 2:55 2:05 13:24 11.2 0:27 10:21 10:21 29:10
20. 72 JOHNSTONE SARA 11 3:25 3:25 1:41 11:14 13.4 0:42 12:15 12:15 29:16
21. 194 GARDNER GRACE 12 2:26 2:26 1:42 11:50 11:50 30:09
22. 179 DALEY EVE 12 3:13 3:13 2:02 14:05 10.7 0:54 10:08 10:08 30:22
23. 52 HERBERT AMELIA 11 2:23 2:23 1:39 11:51 12.7 0:58 13:42 13:42 30:31
24. 46 SANDOZ DOROTHY 11 3:14 3:14 0:32 14:30 14:30 33:54
25. 38 WEINER JEREME 11 2:54 2:54 1:29 16:46 16:46 35:55
26. 32 BERNS MADDY 12 2:51 2:51 2:49 13:24 11.2 0:50 20:07 20:07 40:00
FEMALE AGE GROUP: 13 - 14

Place No. Code NAME Age SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 2 SOLOMON RACHEL 14 1:39 1:39 1:11 7:50 19.2 0:27 7:32 7:32 18:38
2. 8 BRUNING MOLLY 13 1:44 1:44 0:59 8:13 18.3 0:24 9:24 9:24 20:43
3. 162 MARNEY ERIN 13 2:03 2:03 1:19 9:37 15.6 0:40 9:24 9:24 23:01
4. 10 WEATHERLY CLAIRE 13 2:04 2:04 1:28 10:29 14.3 0:28 8:44 8:44 23:10
5. 16 BERNS HELEN 13 2:13 2:13 1:59 10:46 13.9 0:44 11:52 11:52 27:33
MALE AGE GROUP RESULTS
2012 Tri For Tourette
Concourse Athletic Club 09/23/2012 4:00 pm Sunny
Directed by: Lee Elrod
Sponsored by: ConCoure Atheletic Club
MALE AGE GROUP: 7 - 8

Place No. Code NAME Age SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 190 HOPPENFELD RYAN 8 2:27 2:27 0:58 8:56 16.8 0:27 7:47 7:47 20:33
2. 60 SCHABORT SIMON 8 2:18 2:18 0:50 8:54 16.9 0:36 8:21 8:21 20:57
3. 167 GATES BRYSON 8 2:38 2:38 0:52 10:18 14.6 0:44 8:15 8:15 22:45
4. 153 WISE MATTHEW 7 3:29 3:29 1:10 9:49 15.3 0:33 8:06 8:06 23:05
5. 163 EASTMAN CHALES 8 2:12 2:12 1:23 11:28 13.1 0:32 8:36 8:36 24:09
6. 123 SCHROEDER EVERETT 8 2:21 2:21 1:16 13:09 11.4 0:26 7:06 7:06 24:16
7. 152 COOPER KELLY 7 3:07 3:07 1:01 11:40 12.9 0:32 8:15 8:15 24:34
8. 139 GAYNES JESSE 7 3:29 3:29 1:32 11:02 13.6 0:34 8:01 8:01 24:37
9. 56 PAGE EMORY 8 3:39 3:39 1:32 11:03 13.6 0:32 8:18 8:18 25:02
10. 135 BOGGS JACOB 8 2:27 2:27 1:22 11:02 13.6 0:33 9:53 9:53 25:15
11. 128 MCGRADY COLTON 8 2:43 2:43 1:10 10:38 14.1 0:27 10:24 10:24 25:21
12. 113 JANCO LUKE 8 3:43 3:43 1:11 11:53 12.6 0:26 8:44 8:44 25:55
13. 181 CAREY ANDREW 8 3:21 3:21 1:25 12:16 12.2 0:38 8:39 8:39 26:17
14. 161 HOARD TYLER 8 3:36 3:36 1:31 12:12 12.3 0:28 8:49 8:49 26:35
15. 140 RODEN LEO 7 2:39 2:39 2:41 12:01 12.5 0:34 10:13 10:13 28:07
16. 115 PLUMLY CONNOR 8 2:45 2:45 1:49 13:56 10.8 0:34 9:10 9:10 28:12
17. 198 FISCHER AUTSIN 8 2:38 2:38 1:24 10:50 13.9 0:36 12:49 12:49 28:15
18. 149 ALMASSY OWEN 7 3:52 3:52 2:28 14:49 10.1 0:29 7:01 7:01 28:36
19. 114 KISER ANDREW 8 3:05 3:05 2:33 12:18 12.2 0:52 10:42 10:42 29:29
20. 137 HUNTER BREYTON 8 3:41 3:41 2:58 11:59 12.5 0:30 10:47 10:47 29:53
21. 1 BRAUTIGAN HAYDEN 8 4:21 4:21 1:21 13:24 11.2 0:28 10:42 10:42 30:15
22. 204 TURNBULL SAM 8 4:33 4:33 0:54 12:48 11.7 0:29 11:54 11:54 30:36
23. 120 THOMAS GEORGE 8 2:47 2:47 3:09 11:52 12.6 0:29 12:35 12:35 30:50
24. 147 MCCRAY JACKSON 7 3:58 3:58 1:29 13:47 10.9 0:37 11:42 11:42 31:32
25. 118 SILLS KATHERINE 8 3:23 3:23 2:08 12:19 12.2 0:36 13:33 13:33 31:56
26. 187 CAMPBELL CALLUM 7 3:14 3:14 1:35 12:05 12.4 0:52 14:24 14:24 32:09
27. 148 ALDERMAN CHASE 7 3:29 3:29 1:48 12:51 12:51 33:02
MALE AGE GROUP: 9 - 10

Place No. Code NAME Age SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 61 SCHABORT DANIEL 10 2:11 2:11 0:33 8:03 18.7 0:27 7:09 7:09 18:22
2. 189 HOPPENFELD ELI 9 2:07 2:07 0:49 7:45 7:45 18:53
3. 74 BRUNING MASON 10 2:02 2:02 0:57 8:44 17.2 0:35 8:33 8:33 20:50
4. 192 LOVETT JOHN 10 3:11 3:11 1:22 8:44 17.2 0:21 7:32 7:32 21:09
5. 160 HOGAN COLE 10 2:25 2:25 0:37 8:41 17.3 0:29 9:08 9:08 21:18
6. 87 PUFFE ALEX 9 2:18 2:18 7:29 7:29 21:46
7. 75 STRATIGOS CANNON 10 2:16 2:16 1:49 8:42 17.3 0:27 8:45 8:45 21:57
8. 84 GAYNES TOBY 9 3:01 3:01 1:41 9:01 16.6 0:37 7:51 7:51 22:09
9. 93 ERIBAC EDIZ 9 2:14 2:14 1:20 9:12 9:12 23:18
10. 77 HAIDARI ZACHARY 10 2:21 2:21 2:09 9:58 15.1 0:30 8:48 8:48 23:43
11. 127 ERENS JACK 9 2:39 2:39 1:43 10:16 14.6 0:42 8:28 8:28 23:45
12. 176 ABEND JOSHUA 10 2:13 2:13 1:15 10:50 13.9 0:40 8:58 8:58 23:54
13. 92 MURPHEY LIAM 9 2:18 2:18 2:40 9:34 15.7 0:41 8:57 8:57 24:08
14. 73 TROCCHI WILL 10 2:18 2:18 1:48 9:29 9:29 24:10
15. 188 LANDRUM AIDAN 9 2:44 2:44 0:49 10:21 14.5 0:30 10:02 10:02 24:25
16. 203 TYLER SAM 9 3:00 3:00 1:55 10:25 14.4 0:28 9:45 9:45 25:32
17. 186 CARLSON JACOB 10 26:09
18. 86 KRUGLEWICZ KELLEN 9 3:24 3:24 1:23 12:00 12.5 0:28 9:20 9:20 26:33
19. 83 TERRELL GAVIN 9 2:20 2:20 2:42 11:38 12.9 0:46 9:59 9:59 27:23
20. 111 BARRETT LUKE 9 3:10 3:10 1:41 10:26 14.4 0:27 12:12 12:12 27:55
21. 195 HUNT LOGAN 9 3:41 3:41 0:34 11:49 11:49 27:55
22. 166 HERNANDEZ WILLIAM 9 4:39 4:39 1:53 12:15 12:15 28:01
23. 80 HUNTER ASTON 9 3:10 3:10 1:48 10:51 10:51 28:03
24. 55 KISER MASON 10 2:49 2:49 2:19 11:40 12.9 0:40 11:03 11:03 28:28
25. 63 ZACKS CHARLIE 10 2:33 2:33 1:53 12:00 12.5 0:43 11:23 11:23 28:31
26. 124 KEITH JAMES 9 2:36 2:36 2:07 12:48 11.7 0:36 10:37 10:37 28:41
27. 102 JOHNSTONE ERIC 9 4:18 4:18 2:27 11:13 13.4 0:43 11:10 11:10 29:49
28. 95 BAKER RHYS 9 3:43 3:43 3:12 10:58 10:58 30:21
29. 89 BAKER LUCAS 10 2:17 2:17 3:27 13:36 13:36 30:23
30. 131 ROBERTS BRIAN 9 2:54 2:54 2:27 12:47 11.7 0:41 11:39 11:39 30:26
31. 96 MOSES MICHAEL 10 2:27 2:27 0:32 14:07 14:07 30:30
32. 97 WIGGANS ALEXANDER 9 3:11 3:11 2:47 12:06 12.4 0:50 11:55 11:55 30:46
33. 91 GARNER SEAN 9 3:46 3:46 2:25 14:00 10.7 0:47 10:31 10:31 31:27
34. 65 SERCER GEORGE 10 3:41 3:41 2:13 13:18 11.3 1:02 14:22 14:22 34:34
35. 177 BURNS DONOVAN 9 3:02 3:02 1:18 10:44 14.0 0:41 19:11 19:11 34:55
36. 105 WEATHERLY BEN 9 3:26 3:26 2:30 14:42 10.2 0:48 15:22 15:22 36:46
MALE AGE GROUP: 11 - 12

Place No. Code NAME Age SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 21 ENGLISH WILL 12 1:49 1:49 0:42 7:19 7:19 17:43
2. 23 COURTNEY TYLER 12 1:49 1:49 0:54 7:12 20.8 0:32 7:35 7:35 18:00
3. 13 KING RORY 12 2:34 2:34 0:51 6:52 6:52 19:09
4. 58 GAYNES CODY 11 2:15 2:15 1:36 8:21 18.0 0:36 6:32 6:32 19:18
5. 51 TROCCHI TYLER 12 1:51 1:51 1:25 7:18 7:18 19:18
6. 14 SOLANO ANTHONY 12 1:43 1:43 1:04 8:20 18.0 0:31 8:11 8:11 19:46
7. 22 BROOKHART STEWART 12 1:47 1:47 0:55 9:09 16.4 0:30 7:27 7:27 19:47
8. 48 MORGAN BRANDON 12 2:32 2:32 0:30 7:57 18.9 0:30 8:21 8:21 19:48
9. 15 ESPOSITO JUAN 12 1:53 1:53 1:04 8:41 17.3 0:39 7:53 7:53 20:07
10. 27 SHEFFIELD WILLIAM 12 2:11 2:11 1:00 8:09 18.4 0:30 8:19 8:19 20:08
11. 64 FRANKLIN MATTHEW 11 2:15 2:15 1:30 8:44 17.2 0:33 7:42 7:42 20:41
12. 44 REESE WILL 11 2:22 2:22 1:48 9:22 16.0 0:34 7:37 7:37 21:42
13. 47 WEKEL DANIEL 12 2:18 2:18 1:44 9:08 16.4 0:39 9:03 9:03 22:50
14. 31 LAWLOR RHYS 11 2:27 2:27 0:55 9:02 9:02 23:40
15. 20 SOLOMON BENNETT 12 2:33 2:33 0:56 9:41 15.5 0:42 9:57 9:57 23:48
16. 175 JENKINS DAVIS 11 2:33 2:33 0:56 9:26 15.9 23:48
17. 196 HUNT ETHAN 11 2:41 2:41 2:21 9:14 16.3 0:32 9:21 9:21 24:08
18. 30 PLUMLY CHARLEY 12 2:08 2:08 1:28 9:04 9:04 24:11
19. 42 ZACKS ANDREW 12 2:15 2:15 1:18 11:31 13.0 0:45 8:56 8:56 24:44
20. 54 SHEFFIELD MASON 11 2:38 2:38 1:15 9:26 15.9 0:40 11:05 11:05 25:03
21. 43 MCDONALD DECLAN 11 2:05 2:05 1:23 9:05 16.5 0:50 11:52 11:52 25:14
22. 41 MCLENDON JOHN OWEN 11 2:31 2:31 1:46 12:11 12.3 0:35 8:50 8:50 25:51
23. 35 RODEN JAMES 11 2:22 2:22 1:56 11:07 13.5 0:49 11:19 11:19 27:32
24. 182 COHEN HARRIS 12 2:39 2:39 2:32 10:59 13.7 1:05 11:45 11:45 28:58
25. 33 SPENCE JACK 11 2:51 2:51 2:53 11:03 13.6 0:40 14:02 14:02 31:27
MALE AGE GROUP: 13 - 14

Place No. Code NAME Age SWIM Pace T1 BIKE Rate T2 RUN Pace NALTY TIME
1. 26 MARION MAX 13 1:47 1:47 1:03 7:58 18.8 0:26 6:54 6:54 18:07
2. 9 ROSS RIVER 13 2:24 2:24 0:26 7:17 20.6 0:25 7:45 7:45 18:14
3. 7 BROOKHART SMITH 14 1:41 1:41 7:35 7:35 19:33
4. 11 KNAPP LOGAN 13 1:56 1:56 0:25 8:04 8:04 19:54
5. 193 LACZKO NICKY 13 2:08 2:08 1:08 9:10 16.4 0:23 10:18 10:18 23:06
6. 200 HARRISON WILLIAM 13 2:16 2:16 1:03 9:47 15.3 0:30 11:35 11:35 25:09
7. 5 SHEFFIELD WESLEY 14 2:39 2:39 1:57 10:22 14.5 0:37 12:36 12:36 28:10
8. 205 HOMER TRACEY 13 1:53 1:53 1:25 12:28 12:28 29:48
6 BRUNOLA AIDEN 13 3:01 3:01 2:49